Medycyna dzieli się na wiele specjalizacji. Jedną z nich jest właśnie trychologia, która zajmuje się diagnozowaniem jak i leczeniem skóry głowy i włosów. Specjalistą w dziedzinie leczenia włosów jest zatem trycholog.

Trycholog MD Medmix

Specjalista trycholog ma zadanie zdiagnozować przyczynę i wówczas dobrać metody leczenia, które mogą wpłynąć na poprawę stanu włosów. Postawienie diagnozy, a następnie stworzenie właściwego trybu leczenia. Tak właśnie działa klinika MD MEDMIX z Bielska-Białej. Trycholog zadba o każdego pacjenta w sposób indywidualny. Skontaktuj się z nami telefonicznie, a wspólnie ustalimy dogodny termin wizyty.

Przyczyny wypadania włosów

Polska należy do liderów jeżeli chodzi o łysienie i nadmierne wypadanie włosów. W Europie wyprzedzają nas tylko Czesi. Przyczyn takiego zjawiska jest wiele, jednak najwięcej przypadków dotyczy osób po 50 roku życia. Wypadanie włosów w takim przypadku można uznać za naturalną kolej rzeczy. Nie zmienia to faktu, że łysienie jest problemem, który nie tylko wpływa na nasz wygląd, ale również na samopoczucie.

Przyczyn wypadania włosów jest bardzo dużo. Wiele chorób wewnętrznych ma negatywny wpływ na włosy. Do najczęstszych chorób należą: zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy, zaburzenia w funkcjonowaniu hormonów płciowych, nadciśnienie, choroby serca. Wypadanie włosów może być też spowodowane chorobami skórnymi- łupież, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, grzybica. Wypadanie włosów może również występować na skutek problemów psychicznych. Takie schorzenia dotyczą dzieci i dorosłych. Powodem może być stres, lęk i zaburzenia psychiczne. Typowe łysienie typu męskiego ma podłoże hormonalne i genetyczne.

Trycholog Bielsko-Biała

Praca trychologa polega na wykryciu przyczyny problemów związanych z włosami oraz określeniu odpowiedniej metody ich leczenia. Diagnozę oraz zalecenia medyczne określa trycholog na podstawie wywiadu i wykonaniu szeregu badań. Następnym etapem jest leczenie łysienia i wypadania włosów. W wielu przypadkach trycholog współpracuje z lekarzami innej specjalizacji między innymi z endokrynologiem i dermatologiem. Trycholog z MD Medmix hair clinic Bielsko-Biała to przede wszystkim profesjonalna opieka i pomoc w zakresie leczenia wypadania włosów. Dzięki stosowaniu wyłącznie naturalnych produktów i unikalnych metod, rezultaty leczenia pojawiają się w ciągu kilku miesięcy.


Zobacz także: tricho therapy expert, osocze bogatopłytkowe, peptydowa terapia włosów, mezoterapia igłowa, zabiegi trychologiczne, terapia domowa.