Mikropigmentacja medyczna to dziedzina medycyny estetycznej dedykowana specjalnym potrzebom klientów, którzy przeszli trudne operacje, urazy i choroby. To doskonała metoda kamuflowania niedoskonałości skóry po przebytych zabiegach i urazach zewnętrznych, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Dobrze wykonany zabieg z zakresu mikropigmentacji medycznej zapewnia w pełni naturalny i estetyczny wygląd. Podczas pigmentacji chorobowo zmienionych miejsc, szczególnie na skórze po oparzeniach oraz na bliznach po operacjach. Skóra zachowuje się inaczej niż i należy z nią umiejętnie postępować.

Zabiegi mikropigmentacji medycznej

Tego typu zabiegi mają bardzo wiele zastosowań i możliwości. Najczęściej uzależnione są od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Jednak głównym zadaniem mikropigmentacji jest  kamuflowanie defektów widocznych na skórze. Zabiegiem mikropigmentacji można pokryć również blizny na owłosionej skórze głowy. Blizny, na których wykonuje się zabieg mikropigmentacji powstają na skutek urazów lub ingerencji chirurgicznej. Innym przypadkiem wykonania zabiegu mikropigmentacji metodą medyczną jest łysienie plackowate. W przypadku pozbawienia włosów na całej skórze głowy należy pokryć cały obszar metodą mikropigmentacji.

Mikropigmetację wykonuje się również u osób po zabiegach przeszczepu włosów metodą FUT i FUE. Metoda FUT polega na wycięciu paska skóry z okolicy potylicy, dlatego w miejscu wycięcia skóry powstaje blizna po szyciu. Wielokrotnie ta blizna jest widoczna. Jednakże metodą mikropigmentacji można ją zamaskować. Zabieg ma również zastosowanie w przypadku widocznych blizn po zabiegu przeszczepu metodą FUE, wtedy gdy widoczne są zbyt duże punkty (kropki) po pobraniu włosów. Pomimo użycia igieł o bardzo małej średnicy, na niektórych skórach kropki są delikatnie widoczne.

Mikropigmenacja medyczna nie tylko pozwala na uzupełnienie ubytków skóry, ale wpływa pozytywnie na poprawę samopoczucie i powrót do “normalnego” życia.


Sprawdź też: mikropigmentacja włosów, mikropigmentacja u kobiet, zalecenia przed zabiegiem mikropigmentacji, przeszczep włosów.