JAK POPRAWIĆ SKŁAD MIKROFLORY JELITOWEJ?

Florę bakteryjną w jelitach człowieka stanowią biliony mikroorganizmów, głównie bakterii, które żyją z nami w korzystnej dla obu stron symbiozie. Bakterie mają środowisko do życia i rozmnażania, zaś człowiek prawdziwe wsparcie dla funkcjonowania układu pokarmowego, immunologicznego, a nawet nerwowego.

Domowe sposoby na odbudowanie mikroflory jelitowej

Odbudowanie flory bakteryjnej w jelitach wcale nie musi być trudne. Możemy to zrobić, włączając do codziennego jadłospisu produkty bogate w bakterie kwasu mlekowego. Są to przetwory mleczne, takie jak jogurt, maślanka, zsiadłe mleko czy kefir.

Jeśli chcemy odbudować florę bakteryjną w jelitach, nie wolno nam zapominać o równoczesnym jedzeniu artykułów spożywczych o właściwościach prebiotycznych. Należą do nich czosnek, por, cebula, pomidory, cykoria, banany, aloes, siemię lniane, jęczmień, owies i rośliny strączkowe.

Flora bakteryjna odgrywa szczególną rolę w ochronie zdrowia. Wzmacnia układ odpornościowy, zapobiega chorobom zapalnym i tworzeniu się nowotworów w jelitach. Reguluje trawienie i poprawia wchłanianie składników odżywczych. Niestety, w wyniku złej diety, długotrwałego przyjmowania antybiotyków lub szkodliwych czynników zewnętrznych, dochodzi do namnażania się mikroorganizmów, które niszczą florę bakteryjną. W konsekwencji dochodzi do dysbiozy jelitowej, która objawia się złym trawieniem, problemami z wypróżnianiem się, bólami brzucha, nudnościami i ogólnym zmęczeniem organizmu.

Istnieją jednak metody przywrócenia prawidłowej flory bakteryjnej. Jej regenerację można uzyskać na kilka sposobów:

1.Unikanie cukrów
2.
Nie kupowanie z niepewnego źródła
3
Unikanie mocno przetworzonej żywności
4.
Spożywanie kiszonek

Oczywiście kluczem jest odpowiednia dieta, która będzie żywić tylko pożyteczne bakterie. Ważne w tej diecie będzie spożywanie produktów bogatych w błonnik , ale także unikanie cukrów prostych i tłuszczów.

Wielu osobom dietetyk kojarzy się ze specjalistą, który pozwala pozbyć się nadwagi. Ale tak naprawdę to tylko niewielka część tego czym zajmują się dietetycy. Nieodpowiednie żywienie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Dietetyk zna doskonale ludzki organizm i wszelkie zachodzące w nim procesy, aby trafnie zdiagnozować pacjenta i dobrać dla niego najlepszy plan żywieniowy.

Wszyscy Pacjenci MD MEDMIX hair clinic, którzy leczą problemy związane z włosami mogą skorzystać z porad dietetyka, aby odpowiednią dietą wspomóc program leczenia. W ramach leczenia pacjenci mają dostęp do najnowocześniejszych metod leczenia nadmiernego wypadania włosów.


Zobacz także: przeszczep włosów, zabiegi trychologiczne, peptydowa terapia włosów, mezoterapia igłowa, cena przeszczepu włosów.