Dieta a mikroflora jelitowa

Stres, zła dieta, przebyte infekcje, przyjmowanie leków (antybiotyki, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne), stany zapalne jelit to czynniki powodujące zaburzenie mikroflory jelitowej, sprzyjające rozwojowi mikroflory patogennej. Przewaga bakterii szkodliwych nad pożytecznymi skutkuje problemami nie tylko ze strony układu pokarmowego, ale i całego organizmu, wpływa także na pojawienie się otyłości.

JAK POPRAWIĆ SKŁAD MIKROFLORY JELITOWEJ?

Oczywiście kluczem jest odpowiednia dieta, która będzie żywić tylko pożyteczne bakterie. Ważne w tej diecie będzie spożywanie produktów bogatych w błonnik , ale także unikanie cukrów prostych i tłuszczów.

Wielu osobom dietetyk kojarzy się ze specjalistą, który pozwala pozbyć się nadwagi. Ale tak naprawdę to tylko niewielka część tego czym zajmują się dietetycy. Nieodpowiednie żywienie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Dietetyk zna doskonale ludzki organizm i wszelkie zachodzące w nim procesy, aby trafnie zdiagnozować pacjenta i dobrać dla niego najlepszy plan żywieniowy.

Wszyscy Pacjenci kliniki MD MEDMIX, którzy leczą problemy związane z włosami mogą skorzystać z porad dietetyka, aby odpowiednią dietą wspomóc program leczenia. W ramach leczenia pacjenci mają dostęp do najnowocześniejszych metod leczenia nadmiernego wypadania włosów: