DLA PACJENTA – PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

PLANOWANIE ZABIEGU
KONSULTACJA
USTALENIE TERMINU ZABIEGU
BADANIA
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
PROCES GOJENIA I EFEKTY
PIELĘGNACJA WŁOSÓW PO ZABIEGU

PLAN ZABIEGU – OD CZEGO ZACZĄĆ

W lecie zaczynasz odczuwać ciepło głowy od słońca, a w okresie jesienno-zimowym zimno, przeglądasz się w lustrze i czoło coraz wyższe, wreszcie oglądasz swoje zdjęcia z przeszłości i zauważasz…

Znów chciałbyś patrzeć w lustro z zadowoleniem, cieszyć się życiem i akceptować siebie. Zmiana wyglądu spowodowana zabiegiem przeszczepu włosów może spowodować nowe spojrzenie na siebie i na świat.

MD MEDMIX hair clinic to zespół specjalistów, którzy wykonując swoja pracę, rozumieją swoich pacjentów i razem z nimi przechodzą wszystkie etapy ich wyjątkowych przemian.
Tym samy chcemy pokazać, że pierwszy krok ku zmianie wcale nie jest taki trudny.

ETAP 1 – KONSULTACJA
Konsultacje można odbyć osobiście lub on-line. Dla ułatwienia lekarz przeprowadza konsultacje przez SKYPA. Do wstępnej oceny należy przesłać formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej. Zdjęcia przesłane do oceny powinny być wykonane w kilku pozycjach- z przodu, z tyłu, z profili. Jeżeli chcecie Państwo wysłać wiadomość ze zdjęciami należy napisać również: swój wiek, od kiedy rozpoczął się proces łysienia, jak przebiega proces łysienia w rodzinie, należy również wymienić wszystkie choroby przebyte i obecne oraz zażywane leki. Informacje te pozwolą lekarzowi dokładnie określić program zabiegu i ewentualnie zlecić dodatkowe badania.

Jednakże nic nie zastąpi konsultacji osobistej i bezpośredniej rozmowy z lekarzem.

Konsultacja to spotkanie z chirurgiem, który będzie wykonywać zabieg. Podczas konsultacji mogą Państwo opowiedzieć o swoich oczekiwaniach dotyczących zabiegu, a lekarz ustali z Państwem dalszy plan leczenia.Podczas konsultacji osobistej chirurg również omawia procedurę zabiegu. Należy pamiętać, że nie ma pytań, na które chirurg nie odpowie, należy pytać o wszystko. Czas konsultacji jest nieograniczony i należy tylko i wyłącznie do Państwa.

POZYCJE GŁOWY W JAKICH POWINNY BYĆ WYKONANE ZDJĘCIA DO ANALIZY
ETAP 2 – USTALENIE TEMINU ZABIEGU

Kiedy najlepiej wykonać zabieg?
Nie ma najlepszej pory na wykonanie zabiegu, każda pora roku ma ograniczenia, dobre i złe strony.

O czym należy pamiętać planując termin zabiegu:

– 14 dni przed zabiegiem i 14 dni po zabiegu nie można wykonywać innych zabiegów chirurgicznych oraz stomatologicznych
– 21 dni po zabiegu należy prowadzić spokojny tryb życia. W tym okresie nie można wykonywać ciężkich prac fizycznych, ćwiczeń sportowych
– 1-14 dni po zabiegu są widoczne efekty zabiegu czyli pole zabiegowe zarówno obszar dawczy i biorczy posiadają objawy gojenia.

Wykonując zabieg w lecie:

– należy pamiętać, że głowa po zabiegu musi być ochraniana od słońca, należy nosić cienką jasną czapkę, kapelusz, ale nie należy doprowadzać do przegrzania i pocenia
– przez 6 tygodni po zabiegu nie można przebywać na ostrym słońcu, nie można kąpać się w morzu i basenie

Wykonując zabieg z zimie:

– nie należy narażać głowy na duży mróz i duże zmiany temperatury

– przez 6 tygodni po zabiegu nie można stosować kasku narciarskiego

Planując termin zabiegu należy go dostosować do możliwości przerwy w życiu zawodowym, a nie do pory roku.

Planując swój zabieg należy pamiętać, że często trzeba czekać nawet kilka miesięcy. Dlatego ważne jest, aby umówić się zarówno na konsultację jak i na zabieg z wyprzedzeniem, wówczas jest bardzo duża szansa na to że zabieg odbędzie się w czasie najodpowiedniejszym dla Państwa.

Po dokonaniu rezerwacji terminu zabiegu, należy wpłacić zaliczkę celem potwierdzenia.

ETAP 3 – BADANIA

W celu kwalifikacji do zabiegu konieczne jest wykonanie badań.

Każdy pacjent musi wykonać badania: morfologia, CRP, układ krzepnięcia,
HBS, HCV, HIV,ANA z mianem, testosteron wolny, DHT

Badania HBS, HCV, HIV , ANA z mianem, testosteron wolny, DHT należy wykonać dwa tygodne przed zabiegiem, bowiem na wyniki oczekuje się kilka dni.
Natomiast badania: morfologia, układ krzepnięcia, CRP muszą być wykonane 3-4 dni przed zabiegiem.
Wyniki badań należy przesłać mailem do kliniki.

ETAP 4 – PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU, ZALECENIA
Styl życia pacjenta bardzo wpływa na przebieg i efekty zabiegu.

Aby uzyskać jak najlepsze efekty zabiegu należy stosować się do kilku zaleceń:

– W przypadku osób palących papierosy, należy rzucić palenie jak najszybciej przed zabiegiem
– Przez dwa tygodnie przed zabiegiem nie zażywać leków zwiększających krwawienie czyli zawierających kwas acetylosalicylowy min Polopiryna, Aspiryna, Alka- Saltzer, Scorbolamid, Acard (kwas acetylosalicylowy rozrzedza krew powodując obfitsze krwawienia)
– dwa tygodnie przed zabiegiem nie zażywać tabletek oraz olejków z CBD ( kanabinoidy występujące w roślinach konopii)
– dziesięć  dni przed zabiegiem nie pić alkoholu
– dziesięć dni przed zabiegiem zaprzestać stosowania preparatu LOXON
– siedem dni przed zabiegiem nie zażywać witamin oraz wszystkich suplementów diety nie będących lekami ( witaminowe, uspakajające, nasenne)
– Dbać o siebie, chronić się aby nie doprowadzić do przeziębienia, infekcji bakteryjnej.

ETAP 5 – ZABIEG – JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ
Przed zabiegiem dobrze się wyspać, nie zaleca się planować długich podróży w nocy lub nad ranem, spowoduje to duże zmęczenie. W przypadku przyjazdu z odległych rejonów zaleca się przyjechać w dniu poprzedzającym zabieg.

W dniu zabiegu nie wykonywać ćwiczeń fizycznych, należy zjeść śniadanie i wypić napoje bezalkoholowe, nie należy pić kawy.

W dniu zabiegu nie ma potrzeby ścinać włosów , lekarz przygotuje długość włosa pod swoje potrzeby. Zawsze musi być skrócony tył głowy- miejsce dawcze na wysokość 2-3 mm, decyzja skrócenie włosów w miejscu biorczym należy do pacjenta i lekarza, zależy również od obszaru zabiegu.

Na zabieg ubrać się w koszulę rozpinaną, można przygotować luźną czapkę lub bluzę z kapturem, Czapka powinna być luźna, tak aby pasowała na głowę z opuchlizną i bandażem.
Ograniczyć ilość bagażu zabranego ze sobą, tak aby nie był on zbyt ciężki, bowiem po zabiegu nie zaleca się noszenia dużych ciężarów.

Należy pamiętać, że po zabiegu może wystąpić opuchlizna twarzy i okolic oczu. Czasami może wystąpić ograniczenie pola widzenia. Dlatego dla osób prowadzących samochody należy uwzględnić konieczność pozostania w hotelu jeden dzień dłużej.

ETAP 6 – PROCES GOJENIA I PIERWSZE EFEKTÓW
Całkowity czas gojenia wynosi około 14 dni. Po tym czasie miejsce dawcze i biorcze jest całkowicie zagojone, włosy w miejscu biorczym wyrosną 5 mm.

Przez pierwsze 6 tygodni po zabiegu należy:
– ograniczyć wysiłek fizyczny i wykonywanie ciężkich prac
– nie uprawiać sportów
– nie wykonywać żadnych zabiegów fryzjerskich
– nie przebywać na mocnym słońcu z bezpośrednim nasłonecznieniem głowy

Zycie osobiste i zawodowe w pierwszych dnach po zabiegu należy ograniczyć ze względu na efekt wizualny, mogą wystąpić opuchlizna, zasinienia pod oczami, są również widoczne strupki w okolicy dawczej i biorczej.

 

KIEDY BĘDĄ WIDOCZNE „NOWE” WŁOSY?

W pierwszych tygodniach po zabiegu zaimplantowane włosy wypadają. Mogą one wypadać razem ze strupkami lub potem po oczyszczeniu ze strupków. Można zauważyć na końcu włosa cebulkę. Nie jest to nic groźnego, bowiem w skórze pozostaje brodawka włosa, która wytwarza nowy włos.

U niektórych pacjentów nie wypadają wszystkie zaimplantowane włosy, tylko zaczynają rosnąć. Nie jest to groźny objaw i nie wpływa na końcowy efekt zabiegu.

Pierwsze zaimplantowane włosy zaczynają rosnąć po okresie 3-4 miesięcy od zabiegu. W pierwszych miesiącach gęstość jest mała, nieregularna, włosy słabe. Nie należy się denerwować, bowiem w kolejnych miesiącach włosy będą się zagęszczać, aby po 12 miesiącach uzyskać efekt końcowy.

ETAP 7 – PIELĘGNACJA WŁOSÓW PO ZABIEGU

PRODUKTY DO CODZIENNEJ PIELĘGNACJI DLA PROBLEMÓW OWŁOSIONEJ SKÓRY GŁOWY
Sprzedawane przez nas produkty ORISING stosowane są zarówno w profesjonalnej jak i codziennej pielęgnacji skóry głowy oraz włosów.
Wyprodukowane na bazie naturalnych minerałów i ziół tworzą podstawę kuracji trychologicznej. Przebadane klinicznie i dermatologicznie na ludziach w oparciu o wieloletnie doświadczenia mają zastosowanie podczas leczenia problemów typu:

wypadanie włosów
włosy z łupieżem suchym i tłustym
łuszczyca skóry głowy
skóra i włosy tłuste
swędzenie skóry głowy
włosy zniszczone chemicznie

Proponujemy Państwu produkty mające zastosowanie zarówno w gabinetach trychologicznych jak i podczas codziennej pielęgnacji. Stosując odpowiednio dobrane naturalne produkty trychologiczne z naszej oferty przywrócisz zdrowy wygląd swoim włosom. Używając je na co dzień utrzymasz równowagę biochemiczną skóry głowy.

Sprzedawane przez nas produkty są skomponowane w głównej mierze na bazie ziół i minerałów, które mają wiele bardzo cennych właściwości – między innymi przeciwzapalne, bakteriobójcze, grzybobójcze antywirusowe, tonizujące, oczyszczające, antyseptyczne, rozkurczające, łagodzą podrażnienia, przyspieszają gojenie ran, łagodzą ból, poprawiają ukrwienie skóry, wzmacniają system immunologiczny, zawierają naturalne witaminy i minerały.

Odżywiają włosy nadają im połysk, wzmacniają tkankę skóry i wiele innych. Produkty przetestowano na ludziach w celu wykluczenia ich alergicznego działania i dlatego mogą być z powodzeniem stosowane również przez osoby skłonne do alergii. Kilkunastoletnie badania potwierdzają ich skuteczność.

This post is also available in: angielski