Istnieje wiele błędnych przekonań na temat przeszczepu włosów metodą FUE.

Wynika to z braku zrozumienia pojęć związanych z FUE, a główne kwestie, które są zwykle pomijane.

1. Kontrola jakości

Po pobraniu mieszki są przekazywane do asystentki, która analizuje każdy pobrany mieszek. Zabezpiecza to kontrolę nad jak najmniejszym uszkodzeniem mieszków. Chirurg przez cały zabieg obejmuje kontrolę nad całym zespołem, aby osiągać najlepsze efekty. Chirurg ma również kontrolę nad przeszczepami i może pobierać te, które dają korzyści dla pacjenta, regulując podczas pracy głębokość oraz kąt pobierania mieszków. Pacjent przebywa w pokoju zabiegowym razem z asystentami, przez co ma możliwość ich poznania i obserwacji przebiegu pracy.

2. Blizny

Fakt jest, że zabieg wykonany metodą FUT może spowodować powstanie znacznego paska w obszarze blizny dawcy. Ponadto jeśli pacjent ma napiętą skóry głowy szansa ta wzrasta. Natomiast w zabiegu wykonanym metodą FUE takiego niebezpieczeństwa nie ma. Blizny po pobraniu mieszków włosowych goją się wciągu kliku dni. W zabiegach stosujemy nowoczesne punche o średnicy od 0,75- 1,00 mm co również wpływa na minimalne ślady po zabiegu.Małe punkciki po pobraniu mieszka są widoczne tylko przy całkowitym zgoleniu włosów.

3. Umieszczenie przeszczepów

Historycznie zabieg wykonany metodą FUT był promowany jako metoda, która ma lepsze rezultaty ze względu na obecność tłuszczu w dolnej części przeszczepów. Jednakże badania wykazały, że wzrost szczepów nie jest zależna od obecności tłuszczu. Pobrane w metodzie FUE mieszki włosowe posiadają otoczkę z tkanki łącznej i tłuszczowej.

 

 

 

This post is also available in: angielski