Czym jest mikropigmentacja włosów?

Mikropigmentacja skóry głowy – SMP (Scalp Micropigmentation) to zabieg, który polega na wprowadzeniu w warstwę skóry specjalnie dobranego pigmentu, co powoduje powstanie efektu krótko ściętego włosa lub optycznego zagęszczenia włosów. Zabieg wykonuje się obszarze owłosionej skóry głowy oraz brody.

Zabieg mikropigmentacji jest przeznaczony zarówno dla osób, które nie chcą zaakceptować procesu łysienia i przerzedzenia na głowie lub zaroście oraz dla osób mających problem łysienia plackowatego, bliznowaciejącego, efekt utraty włosów po chorobie lub wypadkach.

Mikropigmetację wykonuje się u osób po zabiegach przeszczepu włosów metodą FUT i FUE. Metoda FUT polega wycięciu paska skóry z okolicy potylicy, dlatego miejscu wycięcia skóry powstaje blizna po szyciu. Wielokrotnie ta blizna jest widoczna. Dlatego też metodą mikropigmentacji pokrywamy ją pigmentem. Zabieg ma również zastosowanie w przypadku widocznych blizn po zabiegu przeszczepu metodą FUE, wtedy gdy widoczne są zbyt duże punkty (kropki) po pobraniu włosów.

Duże zastosowanie mikropigmentacji występuje w przypadku zagęszczenia obszaru objętego przeszczepem. Takie rozwiązanie ma zastosowanie w przypadku gdy ze względu na słabą gęstość okolicy dawczej nie ma możliwość poboru wystarczającej do przeszczepu ilości graftów. Zagęszczanie owłosienia można wykonać również u osób, które nie wykonywały zabiegu przeszczepu. Metoda ta daje natychmiastowe efekty i może być stosowana we wszystkich przypadkach wypadania włosów i łysienia zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

Metoda mikropigmentacji włosów polega na tuszowaniu łysienia za pomocą barwnika. Barwnik wprowadza się pod skórę, co imituje naturalnie krótko ścięte włosy. Metodą mikropigmentacji można również optycznie zagęścić włosy. Mikropigmentację stosuje zarówno w przypadku całkowitego wyłysienia lub częściowego na przykład na czubku głowy lub w okolicach zakoli.
Zabieg podobny jest do tatuażu, a efekt mikropigmentacji imituje krótko ścięte włosy. Podczas zabiegu optycznie uzupełnia się niedobór włosów lub też wykonuje całkowity „rysunek” włosów. Mikropigmentacja włosów to metoda stosowana zarówno u mężczyzn jak i u kobiet.

Możliwości zabiegu to:
– odtworzenie linii włosów
– zamaskowanie blizna ( np. po zabiegu przeszczepu włosów)
– zwiększenie efektu przeszczepu włosów
– uzyskanie optycznego zagęszczenia posiadanych włosów

MIKROPIGMENTACJA WŁOSÓW – EFEKTY ZABIEGU:

Efekt zabiegu jest widoczny natychmiast. Jednakże, aby osiągnąć naturalny i pożądany efekt, standardowo wykonuje się trzy sesje zabiegowe. Na pierwszym zabiegu dobiera się odpowiedni kolor pigmentu, ustala się zarys fryzury. Na kolejnych sesjach zabiegowych dopełnia się brakujące miejsca.
Efekt zabiegu mikropigmentacji włosów utrzymuje się około 24 miesiące.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:

– łojotokowe zapalenie skóry głowy
– zaawansowany trądzik
– atopowe zapalenie skóry
– faza aktywna choroby nowotworowej, chemioterapia, radioterapia
– reakcja alergiczna pigmentu
– zła kondycja skóry głowy ( pieprzyki, znamiona, keloidy, naczyniaki, liszaje, pokrzywka)
– łuszczyca
– czerniak
– blizny skóry głowy
– wirus opryszczki i półpaśca

W niektórych przypadkach chorobowych zabieg może odbyć się po konsultacji lekarskiej. O swojej sytuacji zdrowotnej należy powiadomić osobę wykonującą zabieg.

Konsultacja lekarska jest konieczna w przypadku chorób:

– cukrzyca
– hemofilia
– arytmia serca
– niezdiagnozowane zmiany skórne w miejscy aplikacji pigmentu.

Leczenie łysienia za pomocą mikropigmentacji włosów

Jeżeli kwalifikujesz się do wykonania zabiegu to zyskujesz atrakcyjny wygląd i lepsze samopoczucie.
Mikropigmentacja włosów to szybki efektywny i bezpieczny sposób na rozwiązanie łysienia oraz alternatywa w przypadku braku możliwości wykonania zabiegu przeszczepu włosówCena zabiegu jest ustalana indywidualnie, w zależności od obszaru na głowie, który należy objąć zabiegiem. Konsultację można odbyć osobiście lub wysyłając zdjęcie.

mikropigmentacja włosówmikropigmentacja włosów