fbpx

Przeszczep brwi

Transplantacja brwi jest niewątpliwie wielkim hitem w chirurgii plastycznej. Coraz więcej osób boryka się z problemem utraty brwi lub zmniejszenia ich gęstości. Zjawisko to dotyka kobiety i mężczyzn w różnym wieku.

Przyczyny utraty brwi:

Utrata brwi jest procesem nienaturalnym. Istnieje wiele powodów utraty brwi, między innymi – choroby tarczycy, łysienie plackowate, oparzenia, tatuaże, infekcje, częste wyrywanie, wrodzona niezdolność porostu brwi, skłonności do przerzedzania, podłoże genetyczne, całkowity zanik brwi z upływem czasu.

Specyfika przeszczepu brwi

Przeszczep brwi to zabieg chirurgiczny mający na celu trwałe przywrócenie owłosienia na łuku brwiowym. Do przeszczepu wybiera się włosy pobrane z tyłu głowy. Przeciętna ilość przeszczepionych włosów wynosi 50-400, w zależności od pożądanej gęstości. Przeszczep brwi jest podobny do przeszczepu włosów na głowie, aczkolwiek ze względu na specyfikę miejsca występują również pewne różnice. Kierunek włosa brwi zmienia się drastycznie w różnych częściach brwi. W miejscu przy nosie włos jest skierowany ku górze. Włos na czubku brwi jest skierowany na zewnątrz i na dół, a włos na końcu brwi rośnie na zewnątrz i do góry.

Przeszczep brwi – zabieg, krok po kroku

Najważniejszą rzeczą przy zabiegu przeszczepu włosów brwi, jest zachowanie naturalności kierunku wzrostu włosów. Innym ważnym aspektem jest przeszczep tylko pojedynczych mieszków włosowych.

Podczas zabiegu lekarz pobiera włosy z owłosionej części skóry głowy, a następnie wszczepia pojedyncze cebulki w odpowiednim kierunku w łuk brwiowy. Pierwsze rezultaty są już widoczne po zabiegu. Wygląd przeszczepionych włosów brwi rozwinie się w pełni w ciągu roku. Po tym okresie można podjąć decyzję o konieczności przeprowadzenia kolejnego zabiegu jakim jest przeszczep brody.

Kwestionariusz