Mikropigmentacja

MIKROPIGMENTACJA – CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ?
Mikropigmentacja skóry głowy – SMP (Scalp Micropigmentation) to zabieg, który polega na wprowadzeniu w warstwę skóry specjalnie dobranego pigmentu, co powoduje powstanie efektu krótko ściętego włosa lub optycznego zagęszczenia włosów. Zabieg wykonuje się obszarze owłosionej skóry głowy oraz brody. Zabieg mikropigmentacji jest przeznaczony zarówno dla osób, które nie chcą zaakceptować procesu łysienia i przerzedzenia na głowie lub zaroście oraz dla osób mających problem łysienia plackowatego, bliznowaciejącego, efekt utraty włosów po chorobie lub wypadkach.

Mikropigmetację wykonuje się u osób po zabiegach przeszczepu włosów metodą FUT i FUE. Metoda FUT polega wycięciu paska skóry z okolicy potylicy, dlatego miejscu wycięcia skóry powstaje blizna po szyciu. Wielokrotnie ta blizna jest widoczna. Dlatego też metodą mikropigmentacji pokrywamy ją pigmentem. Zabieg ma również zastosowanie w przypadku widocznych blizn po zabiegu przeszczepu metodą FUE, wtedy gdy widoczne są zbyt duże punkty (kropki) po pobraniu włosów.

Duże zastosowanie mikropigmentacji występuje w przypadku zagęszczenia obszaru objętego przeszczepem. Takie rozwiązanie ma zastosowanie w przypadku gdy ze względu na słabą gęstość okolicy dawczej nie ma możliwość poboru wystarczającej do przeszczepu ilości graftów. Zagęszczanie owłosienia można wykonać również u osób, które nie wykonywały zabiegu przeszczepu. Metoda ta daje natychmiastowe efekty i może być stosowana we wszystkich przypadkach wypadania włosów i łysienia zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Czytaj dalej

zobacz rezultaty naszej pracy

  Odzyskaj włosy tak, jak inni nasi zadowoleni pacjenci.

  MD MEDMIX hair clinic to podmiot leczniczy, świadczący ambulatoryjne świadczenia zdrowotne. MD MEDMIX hair clinic jako podmiot leczniczy specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu problemów związanych z włosami i owłosioną skórą głowy.

  Mikropigmentacja

  MediRaty

  W naszej Klinice istnieje możliwość płatności w systemie ratalnym.
  MediRaty to pierwszy w Polsce program finansowania płatnych usług medycznych skierowany wyłącznie do branży medycznej.
  Bardzo dogodne warunki sprawiają, że MediRaty są doskonałym rozwiązaniem dla Pacjenta, który planuje wykonać zabieg, ale bez zbędnego obciążania własnego budżetu.

  Powiązana oferta

  Odzyskaj utracone włosy

  Metoda FUE to zabieg minimalizujący uszkodzenie włosów i skóry.
  Naturalne, swoje włosy i naturalny wygląd.

  Mikropigmentacja
  gdpr-image
  Wybierając - akceptuję - wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, pikseli, znaczników i podobnych technologii. Umożliwiają one nam śledzenie Twojej aktywności, dzięki czemu możemy udoskonalać działanie strony. Wykorzystujemy je na potrzeby wykonywania anonimowych statystyk oraz w celach marketingowych.
  polityka prywatności