CZYM JEST MIKROPIGMENTACJA?

Mikropigmentacja skóry głowy – SMP (Scalp Micropigmentation) to zabieg, który polega na wprowadzeniu w warstwę skóry specjalnie dobranego pigmentu, co powoduje powstanie efektu krótko ściętego włosa lub optycznego zagęszczenia włosów.

Zabieg wykonuje się obszarze owłosionej skóry głowy oraz brody.

Zabieg mikropigmentacji jest przeznaczony zarówno dla osób, które nie chcą zaakceptować procesu łysienia i przerzedzenia na głowie lub zaroście oraz dla osób mających problem łysienia plackowatego, bliznowaciejącego, efekt utraty włosów po chorobie lub wypadkach.

Mikropigmetację wykonuje się u osób po zabiegach przeszczepu włosów metodą FUT i FUE. Metoda FUT polega wycięciu paska skóry z okolicy potylicy, dlatego miejscu wycięcia skóry powstaje blizna po szyciu. Wielokrotnie ta blizna jest widoczna. Dlatego też metodą mikropigmentacji pokrywamy ją pigmentem. Zabieg ma również zastosowanie w przypadku widocznych blizn po zabiegu przeszczepu metodą FUE, wtedy gdy widoczne są zbyt duże punkty (kropki) po pobraniu włosów.

Duże zastosowanie mikropigmentacji występuje w przypadku zagęszczenia obszaru objętego przeszczepem. Takie rozwiązanie ma zastosowanie w przypadku gdy ze względu na słabą gęstość okolicy dawczej nie ma możliwość poboru wystarczającej do przeszczepu ilości graftów. Zagęszczanie owłosienia można wykonać również u osób, które nie wykonywały zabiegu przeszczepu. Metoda ta daje natychmiastowe efekty i może być stosowana we wszystkich przypadkach wypadania włosów i łysienia zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

Jak przebiega zabieg? | Efekt zabiegu | Przeciwwskazania do zabiegu | Zalecenia przed zabiegiem | Zalecenia po zabiegu | Mikropigmentacja u kobiet | Mikropigmentacja medyczna