Przeszczep włosów bez golenia metodą NO-SHAVING

Na czym polega metoda NO-SHAVING czyli bez golenia? Jest to metoda przeszczepu włosów bez konieczności golenia miejsca dawczego czyli miejsca skąd pobierane są mieszki włosowe do przeszczepu. Do tego typu zabiegu używane są specjalne punche i fachowe urządzenie, które może pobierać także długie włosy. Punch do pobrania długich włosów ma nacięcie, przez które wchodzi włos, a specjalne urządzenie wytwarza ruch oscylacyjny. Dzięki takiemu działaniu pobierany mieszek włosowy nie owija się naokoło puncha, a oscylacyjny ruch specjalistycznego urządzenia precyzyjnie nacina skórę wokół mieszka włosowego. Przeszczep włosów bez golenia to z pewnością innowacyjna metoda dla transplantacji.

Włosy w miejscu biorczym nie mogą jednak być zbyt długie, bowiem muszą one być w takiej samej długości implantowane. Dłuższe włosy nie mogą zostać wówczas podlegać implantacji. Statystyczna długość pobieranego włosa w metodzie no-shaving wynosi 2-3 centymetry . Jednakże udogodnieniem jest to, że włosy w okolicy dawczej nie muszą być zgolone do wysokości 2-3 mm. Innym ograniczeniem w tej metodzie jest ilość pobieranych graftów. Ilość ta może wynosić nawet do 1000 graftów. Ograniczenie wynika z tego, że zabieg ten jest bardzo czasochłonny. Nawiercane i pobierane grafty znajdują się głównie pomiędzy innymi długimi włosami, zatem trzeba ich „szukać”, co znacznie przedłuża czas wykonywania zabiegu.

Taką ilość graftów pokryje się obszar małych zakoli lub uzupełni przerzedzenia na szczycie głowy.


Zobacz także: przeszczep włosów, terapia osoczem bogatopłytkowym, przeszczep włosów w miejscu blizn, przeszczep włosów u kobiet, przeszczep brody, przeszczep brwi.