Każdy zabieg trychologiczny rozpoczyna się od wizyty u trychologa. Podczas wizyty trycholog przeprowadza wywiad, dokonuje badania skóry głowy i oceny mieszków włosowych. Pierwszym etapem w leczeniu problemów z włosami i owłosioną skórą głowy jest zdiagnozowanie problemu i ustalenie przyczyny jego powstania.

Procedury zabiegowe w trychologii dzielimy na dwie grupy:

1. Zabiegi w zakresie problemów owłosionej skóry głowy.
2. Zabiegi w zakresie przypadków z wypadaniem włosów, łysieniem.

W przypadku problemów z owłosioną skórą głowy wykonujemy zabiegi trychologiczne:

-dla skóry tłustej
-dla skóry podrażnionej, swędzącej
-dla skóry z łupieżem suchym i tłustym
– dla skóry z łuszczycą
-dla regeneracji zniszczonych włosów.

W przypadku problemów z wypadającymi włosami stosujemy terapię trychologiczną:

– z użyciem masek i składników aktywnych,
– z użyciem aparatury trychologicznej – TRICHOEXPERT, w zabiegu wykorzystujemy mikronakłucia, infuzję tlenową, ultradźwięki oraz fale radiowe,
– z użyciem specjalistycznego pistoletu do mezoterapii igłowej.

Etapem końcowym każdego zabiegu jest terapia lampą LED  z odpowiednią dla problemu długością światła.

Zabiegi trychologiczne na problemy z owłosioną skórą głowy składają się z:

  • oczyszczenia skóry głowy – peelingu, co ułatwia penetrację substancji czynnych zawartych w preparatach,
  • nałożenie składników aktywnych, maski i penetracja pod infrazonem,
  • mycie skóry głowy,
  • końcowa pielęgnacja włosów i skóry głowy preparatami bez spłukiwania.

Terapie i zabiegi trychologiczne w MD MEDMIX hair clinic

W zabiegach wykorzystuje się preparaty zawierające aminokwasy, peptydy, witaminy i składniki hamujące działanie hormonów. Składniki aktywne są wtłaczane w tkankę skórną owłosionej skóry głowy przy pomocy infuzji tlenowej lub mezoterapii igłowej. W celu lepszej penetracji składników aktywnych w zabiegu wykorzystuje się infuzję tlenową, fale radiowe i ultradźwięki. Dzięki infuzji tlenowej zwiększa się krążenie krwi oraz limfy, dotlenia i nawilża naskórek. Następuje zwiększona penetracja składników aktywnych , rewitalizacja skóry. Energia pozyskana z radiofrekwencji wykorzystuje wcześniej zaaplikowane składniki aktywne do aktywacji wzrostu włosa. Radiofrekwencja poprzez ruch elektronów wywołuje efekt ciepła co zwiększa mikrokrążenie krwi i limfy zapewniając większe wchłanianie składników aktywnych do brodawki włosowej.

Utradźwięki to z kolei fale wysokiej częstotliwości. Absorbcja fal poprzez naskórek i skórę jest przekształcana w energię cieplną. Temperatura tkanek wzrasta co wzmaga przepływ krwi i limfy w naczyniach włosowatych. Wzmożone mikrokrążenie wspomaga transport składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania komórek oraz wzmacnia dotlenienie i dożywienie komórek.

Same zabiegi trychologiczne nie przyniosą dużych efektów w przypadku chorób, ale w połączeniu z odpowiednią terapią medyczną pomagą pozbyć się problemu. Terapia trychologiczna wspomaga leczenie takich schorzeń jak: łuszczyca, łupież, łojotokowe zapalenie skóry czy nadmierne wypadanie włosów. Należy pamiętać, że właściwa pielęgnacja również zapewnia włosom dobrą kondycję. Sprawdź także inne metody leczenia, które w połączeniu z zabiegami mogą pomóc w odbudowie włosów.


Wróć do: badania trychologiczne

Zobacz także: tricho therapy expert, komórki macierzyste z tłuszczu, osocze bogatopłytkowe, peptydowa terapia włosów, mezoterapia igłowa, preparaty dla włosów osłabionych.