fbpx

Przeszczep włosów w miejscu blizn

Przyczyną łysienia pourazowego są najczęściej urazy mechaniczne, operacje w obrębie głowy, oparzenia, radioterapie. Blizny pourazowe leczy się różnymi metodami.

Bardzo często przed zabiegiem przeszczepu włosów skórę na bliźnie specjalnie się przygotowuje, aby zwiększyć efekt przyjęcia przeszczepionych włosów. W tym celu, w miejscu implantacji podaje się komórki macierzyste pozyskane z tłuszczu i wzbogacone osoczem bogatopłytkowym. Ten zabieg wykonuje się kilka miesięcy przed planowanym zabiegiem przeszczepu. Celem tego zabiegu jest przygotowanie odpowiedniego “podłoża” do przeszczepu.

Przeszczep włosów w miejscu blizn:

W przypadku małych blizn pozbawionych owłosienia najlepszym efektem jest leczenie za pomocą przeszczepu włosów. W rozległych bliznach lepszy efekt uzyskuje się stosując technikę z użyciem ekspandera. Ekspander to jakby worek silikonowy stopniowo wypełniany solą fizjologiczną. Po kilku miesiącach osiąga on znacznie rozmiary dzięki czemu uzyskuje się płat pozwalający uzupełnić obszar po wycięciu blizny pourazowej.

Zobacz także:

Kwestionariusz