PRP ANGEL SYSTEM – innowacyjne osocze bogatopłytkowe

Terapia PRB jest oparta na naukowej wiedzy i innowacyjnych technologiach medycyny regeneracyjnej. Płytki krwi pełnią najważniejszą rolę w procesie gojenia i regeneracji. Jej skuteczność została poparta klinicznie PRB jest przygotowywane za pomocą stosowanego klinicznie systemu Angel. System ten z małej ilości własnej krwi pacjenta pozwala uzyskać pożądany poziom stężenia płytek krwi, ponieważ PRP jest stworzone z własnej krwi nie tworzy reakcji immunologicznych i alergicznych. Zabieg jest bezbolesny i trwa około 30 minut. Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP to nowoczesny zabieg, który stymuluje własny potencjał organizmu do odbudowy tkanek. Przez wstrzyknięcie PRB cienką igłą umożliwia się uwolnienie czynników wzrostu z osocza bogatopłytkowego, co powoduje namnażanie komórek, tworzenie naczyń włosowatych i nowych struktur kolagenu. Najnowocześniejszy obecnie system Angel PRP System to komputerowy separator komórkowy, który umożliwia skoncentrowanie płytek krwi w ilości ponad 2 800 000 tj. 14 razy wartość bazowa.

Dzięki separacji, a nie wirowaniu krwi, płytki nie ulegając rozbiciu, tak jak to się dzieje w wirówce medycznej z ruchem obrotowym

W płytkach koncentrowanych przez Angel PRP System zawarte są następujące czynniki wzrostu:

 • TGF-b – transformujący czynnik wzrostu, wspomagający więź międzykomórkową, nadającą skórze jędrność,
 • PDGF – płytkowy czynnik wzrostu, stymuluje wzrost drobnych naczyń krwionośnych i naczyń włosowatych,
 • EGF – naskórkowy czynnik wzrostu- stymuluje wzrost i różnicowanie komórek, tworzenie kolagenu,
 • FGF – czynnik wzrostu fibroblastów, stymuluje powstanie naczyń krwionośnych i wspomaga wzrost komórek specjalistycznych.

Wskazaniem do mezoterapii skóry głowy PRP Angel System są:

 • wypadanie włosów telogenowe,
 • łysienie plackowate,
 •  łysienie adrogenowe u kobiet,
 • łysienie androgenowe u mężczyzn,
 • słabe i wymagające silnego odżywienia włosy.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • choroby krwi,
 • choroby nowotworowe,
 • leki zmniejszające krzepliwość krwi.

Jak uzyskuje się osocze bogatopłytkowe?

W dniu zabiegu pobierana jest krew pacjenta w ilości 180 ml. Krew pobierana jest do strzykawki wypełnionej preparatem przeciwzakrzepowym. Następnie uzyskana krew poddaje się wirowaniu w specjalistycznym komputerowym separatorze tkankowym. Czas wirowania wynosi 20-25 minut. W wyniku wirowania uzyskuje się osocze bogatopłytkowe i ubogopłytkowe. Po odwirowaniu oba do osocza bogatopłytkowego dodaje się około 1 ml osocza ubogopłytkowego. Uzyskane osocze podaje się w leczone miejsce w formie techniki mezoterapii. Zabieg trwa ok 60 minut. Wykonywany jest jednorazowo. Zabieg można powtórzyć  po okresie 3-4 miesięcy.Regeneracja i odnowa owłosionej skóry głowy jest procesem wymagającym czasu. Efekty terapii można ocenić po okresie 2-3 miesięcy. Poniżej efekty terapii osoczem bogatopłytkowym:

terapia osoczem bogatopłytkowym


Zobacz także: przeszczep brodyprzeszczep brwi, przeszczep włosów FUE, przeszczep włosów metodą no shaving, zabiegi trychologiczne, terapia laserowa