Osocze bogatopłytkowe

ANGEL PRP SYSTEM – INNOWACYJNE OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Terapia PRB jest oparta na naukowej wiedzy i innowacyjnych technologiach medycyny regeneracyjnej. Płytki krwi pełnią najważniejszą rolę w procesie gojenia i regeneracji.Jej skuteczność została poparta klinicznie PRB jest przygotowywane jest za pomocą stosowanego klinicznie systemu Angel. System ten z małej ilości krwi własnej krwi pacjenta pozwala uzyskać żądany poziom stężenia płytek krwi. Ponieważ PRP jest stworzone z własnej krwi nie tworzy reakcji immunologicznych i alergicznych. Zabieg jest bezbolesny i trwa około 30 minut. Terapia PRP to nowoczesny, odmładzający skórę zabieg anti-aging, który stymuluje własny potencjał organizmu do odbudowy tkanek. Przez wstrzyknięcie PRB cienką igłą umożliwia się uwolnienie czynników wzrostu z osocza bogatopłytkowego, co powoduje namnażanie komórek, tworzenie naczyń włosowatych i nowych struktur kolagenu. Najnowocześniejszy obecnie system Angel PRP System to komputerowy separator komórkowy, który umożliwia skoncentrowanie płytek krwi w ilości ponad 2 800.000 tj 14 razy wartość bazowa.

W płytkach koncentrowanych przez Angel PRP System zawarte są następujące czynniki wzrostu:

-TGF-b- transformujący czynnik wzrostu, wspomagający więź międzykomórkową, nadającą skórze jędrność
-PDGF- płytkowy czynnik wzrostu, stymuluje wzrost drobnych naczyń krwionośnych i naczyń włosowatych
-EGF- naskórkowy czynnik wzrostu- stymuluje wzrost i różnicowanie komórek, tworzenie kolagenu
-FGF- czynnik wzrostu fibroblastów, stymuluje powstanie naczyń krwionośnych i wspomaga wzrost komórek specjalistycznych.

Wskazaniem do mezoterapii skóry głowy Angel PRP System są:

-wypadanie włosów
-łysienie plackowate
-słabe i wymagające silnego odżywienia włosy.

Przeciwskazania do zabiegu:

-choroby krwi
-choroby nowotworowe
-leki zmniejszające krzepliwość krwi

Jak uzyskuje się osocze bogatopłytkowe.

W dniu zabiegu pobierana jest krew pacjenta w ilości 120 ml. Krew pobierana jest do strzykawki wypełnionej preparatem przeciwzakrzepowym. Następnie uzyskana krew poddaje się wirowaniu w specjalistycznym komputerowym seperatorze tkankowym. Czas wirowania wynosi 20 minut. W wyniku wirowania uzyskuje siĘ osocze bogatopłytkowe i ubogopłytkowe. Po odwirowaniu oba do osocza bogatopłytkowego dodaje się ok 1 ml osocza ubogopłytkowego. Uzyskane osocze podaje sie w leczone miejsce w formie techniki mezoterapii. Zabieg trwa ok 60 minut. Wykonywany jest jednorazowy lub w serii co 3 miesiące.

Regeneracja i odnowa owłosionej skóry głowy jest procesem wymagającym czasu. Efekty terapii można ocenić po okresie 2-3 miesięcy.

Kwestionariusz