fbpx

Przeszczep włosów u kobiet

Istnieje szereg czynników do zbadania i rozważenia w przypadku wypadania włosów u kobiet. Po pierwsze genetyka odgrywa dużą rolę. Podobnie jak mężczyźni, kobiety mogą odziedziczyć geny od strony matki lub ojca. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że w przeciwieństwie do łysienia u mężczyzn, wypadanie włosów u kobiet jest prawie zawsze spowodowane przez stan zdrowia. Dlatego też pierwszym krokiem powinna być wizyta u specjalisty trychologa. Będzie on w stanie pomóc ustalić, czy istnieje problem zdrowotny, czy zmiany są naturalne.

Przyczyny wypadania włosów u kobiet:

Jedną z najczęstszych przyczyn utraty włosów u kobiet jest zmiana poziomu hormonów, więc jeśli jesteś po menopauzie, to jest prawdopodobne, że będzie występować pewne naturalne przerzedzenie włosów. Kobiety z wyższym niż normalny poziom testosteronu są również bardziej narażone na łysienie. Staje się coraz bardziej powszechne, że coraz więcej kobiet decyduje się szukać pomocy. Istnieje również większa świadomość potencjalnych, dostępnych zabiegów, a problem jest omówiony bardziej otwarcie niż kiedykolwiek wcześniej. Utrata włosów może być objawem kilku możliwych zaburzeń medycznych, takich jak niedoczynność tarczycy, niedokrwistość, zaburzenia hormonalne, w tym zaburzenia poziomów estrogenów, nowotwór jajnika, lub nawet toczeń.

Łysienie kobiet, a psychika

Problemy związane z wypadaniem włosów mogą dotyczyć zarówno pań jak i panów. Nie zmienia to faktu, że to kobiety uważają włosy jako jeden z głównych atrybutów swojej kobiecości. Utracenie ich w większym lub mniejszym stopniu może stanowić spory problem natury psychicznej. Łysienie dla kobiet jest bardzo wstydliwą dolegliwością. Należy działać jak najszybciej, ponieważ wypadanie włosów może doprowadzić do zaburzeń w psychice. Przeszczep włosów u kobiet jest bardzo często stosowany jako ostateczne rozwiązanie.

Przeszczep włosów u kobiet w klinice MD MEDMIX

Jeśli zdiagnozowano chorobę należy rozpocząć leczenie organizmu, a w następnym etapie – leczenie wypadania włosów. Jeśli utrata włosów osiągnęła punkt, gdzie jest trwale uszkodzony, i gdy został zdiagnozowany podstawowy stan zdrowia, opcją leczenia może być chirurgiczne przywrócenie stanu owłosienia czyli przeszczep włosów.

Zabiegi przeszczepu włosów u kobiet wykonuje się również jako zabiegi estetyczne czyli obniżenie linii czoła. W przypadku gdy kobieta posiada od urodzenia wysokie czoło, nie jest to wynikiem choroby to można zabieg wykonać bez diagnostyki hormonalnej. Linie czołową nie można obniżyć dowolnie, bowiem musi być ona zgodna z pomiarami. Najczęściej obniża się linię czołową o 1-2 cm. Przeszczep włosów u kobiet należy do zabiegów, które wymagają szybkiej reakcji, dlatego zgłoś się do nas.

Zobacz także:

This post is also available in: angielski

Kwestionariusz