Istnieje szereg czynników do zbadania i rozważenia w przypadku wypadania włosów u kobiet. Dużą rolę odgrywa tutaj genetyka. Podobnie jak mężczyźni, kobiety mogą odziedziczyć geny od strony matki lub ojca. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że w przeciwieństwie do mężczyzn, wypadanie włosów u kobiet jest w większości przypadków spowodowane przez stan zdrowia. Dlatego też pierwszym krokiem powinna być wizyta u specjalisty trychologa. Będzie on w stanie ustalić, czy istnieje problem zdrowotny, czy zmiany są naturalne. Prawidłowa diagnoza umożliwi wdrożenie właściwych metod leczenia łysienia. Przeszczep włosów u kobiet jest nieco mniej popularnym zabiegiem niż w przypadku mężczyzn. Natomiast zapotrzebowanie na ten zabieg stale rośnie.

Przyczyny wypadania włosów u kobiet:

Jedną z najczęstszych przyczyn utraty włosów u kobiet jest zmiana poziomu hormonów. Jeżeli jesteś po menopauzie, to istnieje spore prawdopodobieństwo występowania naturalnych przerzedzeń włosów. Kobiety z wyższym poziomem testosteronu są również bardziej narażone na łysienie. Szukanie pomocy u trycholga wśród kobiet staje się coraz bardziej powszechne. Istnieje również większa świadomość potencjalnych i dostępnych zabiegów. Problem łysienia u kobiet jest omawiany bardziej otwarcie niż kiedykolwiek wcześniej. Utrata włosów może być objawem kilku możliwych zaburzeń medycznych, takich jak: niedoczynność tarczycy, niedokrwistość, zaburzenia hormonalne, w tym zaburzenia poziomów estrogenów, nowotwór jajnika, lub nawet toczeń.

Przeszczep włosów u kobiet w klinice MD MEDMIX hair clinic

Po zdiagnozowanej chorobie należy rozpocząć leczenie organizmu. W następnym etapie – leczenie wypadania włosów. Utrata włosów na poziomie krytycznym może oznaczać głównie chirurgiczne przywrócenie stanu owłosienia czyli przeszczep włosów. Jest to zabieg, którego efekty mogą być widoczne po upływie od kilku do kilkunastu miesięcy. Przeszczep włosów u kobiet jest zalecany szczególnie w trudnych przypadkach.

Zabiegi przeszczepu włosów u kobiet wykonuje się również jako zabiegi estetyczne czyli obniżenie linii czoła. W przypadku gdy kobieta posiada od urodzenia wysokie czoło, nie jest to wynikiem choroby to można zabieg wykonać bez diagnostyki hormonalnej. Linie czołową nie można obniżyć dowolnie, bowiem musi być ona zgodna z pomiarami. Najczęściej obniża się linię czołową o 1-2 cm. Przeszczep włosów u kobiet należy do zabiegów, które wymagają szybkiej reakcji, dlatego zgłoś się do nas.

Łysienie kobiet a psychika

Problemy związane z wypadaniem włosów mogą dotyczyć zarówno pań jak i panów. Nie zmienia to faktu, że to kobiety uważają włosy jako jeden z głównych atrybutów swojej kobiecości. Utracenie ich w większym lub mniejszym stopniu może stanowić spory problem natury psychicznej. Łysienie dla kobiet jest bardzo wstydliwą dolegliwością. Należy działać jak najszybciej, ponieważ wypadanie włosów może doprowadzić do zaburzeń w psychice. Przeszczep włosów u kobiet jest bardzo często stosowany jako ostateczne rozwiązanie.


Zobacz także: przeszczep włosów u dzieciłysienie u kobiet, przeszczep brody, przeszczep brwi, cena przeszczepu włosów.

This post is also available in:
angielski

This post is also available in: angielski