Metoda FUE – to najnowocześniejsza metoda transplantacji włosów. Główną jej istotą jest pobieranie poszczególnych jednostek włosa tzw unitów (graftów), każdego oddzielnie podczas tej samej sesji. Poszczególne unity włosa są pobierane oddzielnie za pomocą specjalnego urządzenia. Na końcówce urządzenia jest zakładany punch (igła), który nawierca skórę naokoło włosa.

W zabiegu używane są punche o średnicy 0,75mm – 1 mm, o zakończeniu prostym lub ząbkowanym. Punche ząbkowane używane są w przypadku skór luźnych miękkich i przy pobieraniu jednostek włosów z innej części niż głowa tj z brody, klatki piersiowej, brzucha (metoda BHT).

Przebieg zabiegu transplantacji włosów

Przed zabiegiem odbywa się dokładna wizyta z lekarzem wykonującym zabieg, który omawia procedurę zabiegu i wyznacza linię brzegową, następnie wykonywane są zdjęcia pacjenta, które stanowią dokumentację medyczną. Następie lekarz wyznacza obszar zabiegu, z którego będą pobierane przeszczepy oraz obszar ich implantacji. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

przeszczep włosówprzeszczep włosów

Włosy w obszarze dawczym są golone co ułatwia precyzyjnemu pobieraniu unitów włosa.
przeszczep włosów

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń oraz zręczności i umiejętności wykonywania zabiegu przez lekarza i asystentów pobierane są pojedyncze transplanty (unity).
przeszczep włosów

Specjalnie skonstruowana końcówka w tym systemie pozwala do minimum ograniczyć uszkodzenia pobieranych transplantów. Po pobraniu, unity są umieszczane w okolicy biorczej.

PROCES IMPLANTACJI WYKONYWANY JEST PRZY POMOCY URZĄDZENIA IMPLANTER PEN.

Najnowszy instrument przeszczepu włosów.

W celu uzyskania jeszcze lepszych wyników przeszczepu włosów w klinice MD MEDMIX stosuje się Implanter Pen. Instrument ten zastępuje tradycyjną metodę transplantacji włosów przy użyciu prostych narzędzi ręcznych.


implanter pen

Co to jest Implanter Pen i jak działa?
Implanter jest urządzeniem podobnym do pióra z wydrążoną igłą na jednym z końców. Dodatkowo „pióro” jest zaopatrzone w tłok popychający igłę. Technicy wkładają każdy transplant do pustej igły. Lekarz używa załadowane „pióro” do implantacji przeszczepu w skórę.  Proces ten jest powtarzany dla każdego transplantu.

Główne ulepszenia i zalety

Stosowanie implantera eliminuje potrzebę nacięcia skóry. Lekarz może teraz „wstrzyknąć” przeszczepy bezpośrednio do obszaru biorczego. Zmniejsza to uraz i przyśpiesza czas gojenia. Najważniejsza kwestią w używaniu Implanter Pen jest mniejsze uszkodzenie transplantów. Ponadto używanie implanterów ma duże znaczenie dla wyników estetycznych, bowiem przeszczepy można ustawić z większą precyzją podczas implantacji. Główną zaletą technologii Implanter Pen jest łatwość zwiększenia gęstości włosów poprzez implantację przeszczepów między istniejącymi włosami.

Zalety Implanter Pen są również przydatne przy przeszczepach w okolice brody i brwi. Technologia ta wykorzystywana przez naszego doświadczonego chirurga, daje pacjentom lepsze estetyczne wyniki pod względem gęstości i konturów, a co najważniejsze nie pozostawia blizn.

Implanter pen

Zaletą tej metody jest pozostawienie mikroskopijnych otworków, które są rozproszone w okolicy dawczej. Po zabiegu FUE metodą CDD-VORTEX pacjent szybko powraca do pełnej sprawności, bez pozostawienia linijnej blizny.

po zabiegu przeszczepu włosów

Po każdym zabiegu zostaje podane w okolicę biorczą osocze bogatopłytkowe PRP.

Osocze bogatopłytkowe jest uzyskiwane z własnej krwi poprzez jej odwirowanie w wirówce. Osocze bogatopłytkowe stymuluje własny potencjał organizmu do odbudowy tkanek. Przez wstrzyknięcie PRB cienką igłą umożliwia się uwolnienie czynników wzrostu z osocza bogatopłytkowego, co powoduje namnażanie komórek, tworzenie naczyń włosowatych. Dzięki podaniu osocza bogatopłytkowego w pierwszych godzinach zaimplantowane unity włosów są lepiej odżywione. Zabieg przeszczepu włosów trwa od 5-10 godzin.