fbpx

Przeszczep brody

Przeszczep włosów na brodzie jest bardzo częstym zabiegiem wykonywanym u mężczyzn. Powodem, który wpływa na podjęcie się zabiegu jest najczęściej znaczenie estetyczne. Przyczyną podejmowania się tego typu zabiegów jest także słaba gęstość posiadanego zarostu bądź nierównomierny zarost.

Przeszczep brody – przebieg zabiegu:

Do zabiegu transplantacji wykorzystywane są włosy pacjenta. Najsilniejsze znajdują się z tyłu głowy i to one służą nam najczęściej jako włosy uzupełniające dla zarostu. Kolejnym miejscem dawczym do przeszczepu brody może być nawet dolna część zarostu pacjenta, jeżeli występuje wystarczająca ilość włosów. Procedura zabiegu przeszczepu brody przebiega tak samo jak w przypadku przeszczepu włosów na głowie. Cały proces zabiegu zaczyna się od pobrania odpowiednich mieszków włosowych, po czym dochodzi do implantacji w miejscu biorczym. Zabieg wykonuje się metodą FUE. Postępowanie zabiegu jest równoznaczne z przeszczepem włosów metodą FUE. Przeszczepione włosy utrzymują się   na stałe.

W jakich przypadkach można wykonać zabieg przeszczepu brody:

 1.  Wypełnienie ubytków zarostu.
  Jest to najlepsza forma przeszczepu. Na wypełnienie ubytków nie potrzeba dużej ilości graftów, dlatego też zabieg można wykonać w jednej sesji zabiegowej. Dzięki wykonaniu takiego przeszczepu pacjent uzyskuje w ciągu kilku miesięcy równy, gęsty zarost.
 2. Uzupełnienie gęstości na brodzie.
  W przypadku takiego problemu potrzebna jest większa ilość graftów, jednakże zabieg można wykonać w jednej sesji zabiegowej.
 3. Uzupełnienie miejsc pozbawionych włosów.
  W przypadku gdy obecny zarost wygląda, w ten sposób, że posiadane przez pacjenta owłosienie jest bardzo rzadkie i są widoczne puste miejsca, pozbawione włosów zabieg określa się jako rozległy. W takim przypadku koniecznych jest kilka sesji zabiegowych. W pierwszym zabiegu wypełnia się ubytki w zaroście, w kolejnym wyrównuje się cały zarost.
 4. Pokrycie całego obszaru zarostu- brody.
  W taki przypadku zabieg przeszczepu włosów jest bardzo rozległy i nie zawsze możliwy do wykonania. Na taki obszar potrzeba kilka sesji zabiegowych. Pacjent musi mieć gęstą okolice dawczą. Przy kwalifikacji do zaplanowania takiego leczenie lekarz musi uwzględnić czy pacjent w przyszłości nie będzie planował zabiegu przeszczepu włosów na głowie.
  Bardzo często w takim przypadku w pierwszej kolejności stosuje się terapię hormonalną.

Zobacz także: 

Kwestionariusz