Przeszczep brody

Przeszczep włosów na brodzie jest bardzo częstym zabiegiem wykonywanym u mężczyzn. Powodem, który wpływa na podjęcie się zabiegu jest najczęściej znaczenie estetyczne. Przeszczep włosów w okolice brody staje się coraz popularniejszym zabiegiem wśród mężczyzn w związku z pojawieniem się mody na zapuszczanie brody. Przyczyną podejmowania się tego typu zabiegów jest także słaba gęstość posiadanego zarostu bądź nierównomierny zarost.

Przeszczep brody – przebieg zabiegu:

Do zabiegu transplantacji wykorzystywane są włosy pacjenta. Najsilniejsze znajdują się z tyłu głowy i to one służą nam najczęściej jako włosy uzupełniające dla zarostu. Kolejnym miejscem dawczym do przeszczepu brody może być nawet dolna część zarostu pacjenta, jeżeli występuje wystarczająca ilość włosów. Cały proces zabiegu zaczyna się od pobrania odpowiednich mieszków włosowych, po czym dochodzi do implantacji w miejscu biorczym. Postępowanie zabiegu jest równoznaczne z przeszczepem włosów metodą FUE. Zabieg przeszczepu brody gwarantuje utrzymanie się nowych włosów na stałe.

Przeszczep zarostu  – po zabiegu:

Przeszczep brody podobnie jak inne zabiegi związane z transplantacją włosów to odpowiedzialny proces odbudowy włosów. Oczekiwanie na pełne zagęszczenie brody wymaga odpowiedniej ilości czasu. Pierwsze efekty powinny być widoczne dla pacjenta po upływie 6-12 miesięcy.

Zobacz także: 

Kwestionariusz