W naszej klinice MD MEDMIX zawsze jesteśmy oddani naszym pacjentom, dlatego też posiadamy bardzo dobre wyniki transplantacji włosów. W naszej klinice  wprowadzamy najnowsze technologie i metody, aby utrzymać się w czołówce naszej specjalizacji. To dlatego jesteśmy pierwszą kliniką transplantacji włosów w Polsce, która wprowadza terapię osoczem bogatopłytkowym PRB, aby znacznie poprawić jakość przeszczepionych włosów oraz poprawić szybkość gojenia się miejsc poboru transplantów.

Jak wygląda terapia osoczem bogatopłytkowym?

Terapia PRB jest oparta na naukowej wiedzy i innowacyjnych technologiach medycyny regeneracyjnej. Płytki krwi pełnią najważniejszą rolę w procesie gojenia i regeneracji. Celem zabiegu jest stymulowanie przeszczepionych mieszków włosowych i  „wprowadzenie” ich w aktywną fazę wzrostu. Jest to unikalny sposób korzystania z zasobów własnego ciała w celu poprawy procesu gojenia się tkanek miękkich. Dlatego terapia PRB skutecznie wpływa na gojenie się ran operacyjnych, stymuluje wzrost włosów, oraz poprawia grubość włosa po przeszczepie. System ten z małej ilości własnej krwi pacjenta pozwala uzyskać żądany poziom stężenia płytek krwi. Do zabiegu pobiera się 60 ml krwi pacjenta. Ta krew jest następnie wirowana według specjalnie opracowanej metody. Oddzielone są frakcje, które są bogate w płytki krwi i czynniki wzrostu. Roztwór następnie jest podawany w owłosioną skórę głowy pacjenta.
Ponieważ PRP jest stworzone z własnej krwi nie tworzy reakcji immunologicznych i alergicznych. Zabieg jest bezbolesny.

W płytkach koncentrowanych przez Angel PRP System zawarte są następujące czynniki wzrostu:

    • TGF-b – transformujący czynnik wzrostu, wspomagający więź międzykomórkową, nadającą skórze jędrność
    • PDGF – płytkowy czynnik wzrostu, stymuluje wzrost  drobnych naczyń krwionośnych i naczyń włosowatych
    • EGF – naskórkowy czynnik wzrostu- stymuluje wzrost i różnicowanie komórek, tworzenie kolagenu
    • FGF – czynnik wzrostu fibroblastów, stymuluje powstanie naczyń krwionośnych i wspomaga wzrost komórek specjalistycznych.

Główne cechy terapii osoczem bogatopłytkowym (zabiegu PRP) to:

  • pobrane mieszki włosowe są naturalnie zanurzone w osoczu dlatego też osocze zwiększa ich przeżywalność i poprawia przyszły wzrost
  •  odpowiednie przygotowanie roztworu osocza zwiększa czynniki wzrostu w roztworze końcowym.

Terapia osoczem PRB (w naszej klinice terapia PRP) odbywa się w czasie zabiegu przeszczepu. W tym czasie roztwór osocza bogatopłytkowego ma największy wpływ na proces leczniczy. Leczenie PRP w połączeniu z przeszczepem włosów metodą FUE pokazało, że u pacjentów po podaniu osocza bogatopłytkowego nastąpił szybszy wzrost przeszczepionych włosów oraz znaczne zwiększenie grubości włosa. Osocze bogatopłytkowe zawiera: czynniki wzrostu, antybakteryjne peptydy, białka, które pozytywnie  wpływają na proces regeneracji. Oprócz stymulacji i regeneracji włosów terapia PRP normalizuje również funkcję gruczołów łojowych w mieszkach włosowych. Terapia osoczem ma również działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybicze. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.


Zobacz także: przeszczep włosów, przeszczep włosów u kobiet, przeszczep brody, przeszczep brwi, przeszczep włosów – cena.