fbpx

Fue – opis metody

Przeszczep włosów jest zabiegiem chirurgicznym, który stanowi obecnie jedyną, sprawdzoną skuteczną metodę leczenia, która zapewnia naturalne oraz trwałe efekty.

Do prawidłowego wykonania zabiegu konieczne jest gruntowne przeszkolenie Lekarza oraz zespołu asystenckiego.

Lekarz chirurg wykonujący oraz personel asystencki odbyli gruntowne szkolenie dopuszczające do wykonywania zabiegów. Ponadto w trakcie swojej pracy zawodowej lekarz poszerza swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu chirurgii odtwórczej włosów oraz trychologii. Umożliwia mu to członkostwo w prestiżowej organizacji – ISHRS ( Międzynarodowe Stowarzyszenie Chirurgii Odtwórczej Włosów) oraz w organizacji FUE Europe.

Przeszczep włosów stosowany jest zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Zabiegi również wykonuje się w przypadku leczeniu blizn pourazowych i pooparzeniowych zarówno u dorosłych i dzieci.

Bardzo częstym zabiegiem wykonywanym w klinice MD MEDMIX jest przeszczep w okolice brody, zarówno jako uzupełnienie brakującego zarostu oraz odtworzenie zarostu u mężczyzn, którego nie posiadają.

W zabiegu metodą FUE mieszki włosowe pobierane są z tylnej i bocznej części głowy, czyli okolic nie podlegających łysieniu, tam są one nie wrażliwe na męskie hormony. Z tych okolic włosy nie wypadają. Cała idea przeszczepiania włosów polega na tym, że przeniesione w łysiejące miejsca mieszki włosowe zachowują swoje właściwości i dlatego mamy gwarancję, że te włosy nie wypadną do końca życia.

Zabieg przeszczepu włosów wykonywany jest w przypadku:

-łysienia androgenowe u mężczyzn
-łysienia androgenowego u kobiet
-łysienia pourazowego
-łysienia po leczeniu oparzeń skóry głowy
-blizn pooperacyjnych
-ubytków owłosienia w okolicy brwi, rzęs, wąsów, brody
-odtworzenie zarostu na brodzie

Przeszczep włosów- dla kogo zabieg?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji zachęcamy do rozmowy z naszym chirurgiem. Potencjalny pacjent musi posiadać mocne, dobre owłosienie w okolicy potylicy, która stanowi miejsce dawcze.

Bardzo ważną rolę w osiąganiu naturalnych i estetycznych wyników w chirurgii odtwórczej włosa odgrywa interakcja między sztuką i nauką. Istotne jest, żeby lekarz i pacjent zrozumiał naturalny proces starzenia się oraz zmianę włosów z wiekiem. Stąd też ważne jest, aby opracować strategię jak najlepszego wykorzystania dostępnej ilości włosów.

Cechy, które są istotne podczas kwalifikacji do zabiegu przeszczepu włosów:

-wiek
-stabilność wypadania włosów
-pochodzenie
-cechy twarzy
-zakres przyszłych przeszczepów
-oczekiwania pacjenta
-historia rodzinna wypadania włosów

Przeciwwskazania do zabiegu przeszczepu włosów:

-łysienie plackowate
-choroby zakaźne owłosionej skóry głowy
-zaawansowana cukrzyca
-nieuregulowane ciśnienie

Co pacjent powinien wiedzieć przed zabiegiem?

Podczas konsultacji osobistej lub elektronicznej chirurg przeprowadzający zabieg oceni stan owłosienia pacjenta oraz zaproponuje przebieg leczenia. Na podstawie oczekiwań i możliwości zostanie określona ilość potrzebnych graftów włosa oraz koszt zabiegu. Podczas wizyty należy poinformować lekarza o chorobach i zażywanych lekarstwach oraz witaminach oraz o planowanych innych zabiegach chirurgicznych.

O szczegółowych zaleceniach przedzabiegowych można zapoznać się na podstronie “przygotowanie do zabiegu”.

Przebieg zabiegu:

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.
Zabieg rozpoczyna się od pobierania mieszków włosowych z tylnej i bocznej części głowy. Zespoły mieszkowe są pobierane pojedynczo za pomocą specjalnych mikropunchów. Po pobraniu potrzebnej ilości mieszków włosowych następuje drugi etap zabiegu, implantacja w miejscu biorczym.

Dokładny opis przebiegu zabiegu znajduje się w “przebieg zabiegu”.

Po zabiegu:

Okolica z tyłu głowy – dawcza goi się w ciągu 7-10 dni. Okolica biorcza goi się w ciągu 10-14 dni.
Ograniczenie wykonywania pracy fizycznej trwa przez 14 dni, natomiast ćwiczenia sportowe można wykonywać po 20 dniach od zabiegu.

W celu zapoznania się z zaleceniami pozabiegowymi prosimy przeczytać stronę
“postępowanie po zabiegu”.

Korzyści z metody FUE:

1. Kontrola jakości

Chirurg przez cały zabieg obejmuje kontrolę nad całym zespołem, aby osiągać najlepsze efekty. Chirurg ma również kontrolę nad przeszczepami i może pobierać te, które dają korzyści dla pacjenta, regulując podczas pracy głębokość oraz kąt pobierania mieszków. Po pobraniu mieszki są przekazywane do asystentki, która analizuje każdy pobrany mieszek. Zabezpiecza to kontrolę nad jak najmniejszym uszkodzeniem mieszków.
Pacjent przebywa w pokoju zabiegowym razem z asystentami, przez co ma możliwość ich poznania i obserwacji przebiegu pracy.

2. Blizny

W zabiegu wykonanym metodą FUE blizny po pobraniu mieszków włosowych goją się w ciągu kilku dni. W zabiegach stosujemy nowoczesne punche o średnicy od 0,75- 1,00 mm co również wpływa na brak śladów po zabiegu.

3. Umieszczenie przeszczepów

Historycznie zabieg wykonany metodą FUT był promowany jako metoda, która ma lepsze rezultaty ze względu na obecność tłuszczu w dolnej części przeszczepów. Jednakże badania wykazały, że wzrost szczepów nie jest zależna od obecności tłuszczu. Pobrane w metodzie FUE mieszki włosowe posiadają otoczkę z tkanki łącznej i tłuszczowej

W klinice MD MEDMIX stosujemy do zabiegów nowoczesne urządzenie, które kontroluje głębokość pracy puncha (igły) oraz wytwarza minimalne drgania podczas pracy. Dzięki tym unikatowym cechom zapobiega uszkodzeniom włosa podczas pobierania. Ponadto pracujemy na najwyższej jakości punchach (igłach biorczych) na rynku. Są one wykonane z hartowanej stali i są najostrzejsze ze wszystkich oferowanych ostrzy. Punch penetrując skórę napotyka na mniejszy opór. W zależności od rodzaju skóry chirurg stosuje dwa rodzaje punchy – ostro zakończone i ząbkowane. Ząbkowane końcówki są znacznie ostrzejsze od klasycznych, dzięki czemu skóra stawia minimalny opór podczas wchodzenia w tkanki.

Optymalne właściwości tnące wraz z możliwościami regulacji głębokości oraz minimalnymi drganiami pozwala na uzyskanie szybszego tempa pobierania mieszków oraz wydobycia graftów włosa z najmniejszym procentem uszkodzenia.

This post is also available in: angielski

Kwestionariusz