fbpx

Czym jest trychologia

Wypadanie włosów, łupież przetłuszczanie się włosów, zniszczone końcówki to pojawiające się często wstydliwe problemy. Jeżeli masz problem ze skórą głowy lub włosami, to dokonałeś dobrego wyboru, w naszym przywrócimy im zdrowie i blask. Nasza specjalizacja oprócz przeszczepu włosów obejmuje również medycynę włosa, czyli leczenia wypadania włosów. Medycyna włosa zwana też trychologią to dziedzina, która plasuje się między kosmetologią, a dermatologią.
Z
pomocy trychologa korzystamy, gdy zauważymy następujące problemy: łupież, świąd skóry głowy, nadmierną utratę włosów,łysienie, zaczerwienienie, wypryski

Trycholog zajmuje się skutecznymi sposobami leczenia i pielęgnacji schorzeń takich

-łysienie ( androgenne, telegenowe, plackowate)
-atopowe zapalenie skóry
-łuszczyca skóry głowy
-łojotok ( trądzik, łojotokowe zapalenie skóry)
-uszkodzenie strukturalne włosów

Jak wygląda badanie

Do badania włosów i skóry trzeba się przygotować. Włosy powinny być nie myte 24 godzin, pozbawione wszelkich kosmetyków, nie należy nakładać żelu, pianek, odżywek.

Trycholog Bielsko-Biała

Praca trychologa polega na wykryciu przyczyny problemów związanych z włosami oraz określeniu odpowiedniej metody ich leczenia. Diagnozę oraz zalecenia medyczne określa trycholog na podstawie wywiadu i wykonaniu szeregu badań. Następnym etapem jest leczenie łysienia i wypadania włosów. W wielu przypadkach trycholog współpracuje z lekarzami innej specjalizacji między innymi z endokrynologiem i dermatologiem. Trycholog Bielsko-Biała to przede wszystkim profesjonalna opieka i pomoc w zakresie leczenia wypadania włosów.
Dzięki stosowaniu wyłącznie naturalnych produktów i unikalnych metod, rezultaty leczenia pojawiają się w ciągu kilku miesięcy.

Kwestionariusz