ISTOTNE SUPLEMENTY DLA KURACJI WŁOSÓW


ISTOTNE SUPLEMENTY DLA KURACJI WŁOSÓW

W sprzedaży zarówno w aptekach jak i w Internecie jest bardzo dużo suplementów diety, nie tylko na problemy związane z włosami. Przekonajmy się, które z nich zapewniają prawdziwy efekt.

Jedno jest pewne, do wyboru suplementów należy podchodzić rozsądnie. W pierwszym etapie określamy przyczyny problemów z włosami, a następnie jakie niedobory składników mogą występować w naszym organizmie? Trychologowie nie zalecają stosowania wszystkich preparatów dostępnych w aptece, Internecie czy polecanych przez inne osoby. Istotna jest bowiem na wstępie konsultacja ze specjalistą, który będzie w stanie przybliżyć nam przyczynę występowania łysienia i zaproponować adekwatne metody leczenia oraz suplementy.

Suplementy zalecane przez klinikę MD MEDMIX: 

1. HAIR GROWTH – którego działanie polega na wstrzymanie wypadania włosów.
2. Preparat witaminowy firmy FINCLUB

Terapia proteoglikanami

Suplementy diety HAIR GROWTH in Clinic zawierają proteoglikany. Proteoglikany są odpowiedzialne za kontrolę procesu wzrostu włosa. Marilex jest kompleksem proteoglikanów pochodzenia organicznego, które to swoją budową i właściwościami są niemal identyczne z ludzkimi proteoglikanami odpowiedzialnymi za kontrolę procesu wzrostu włosa. Kompleks Marilex wpływa bezpośrednio na czynniki wzrostowe. Marilex jest unikalnym promotorem w rozwoju mieszka włosowego i indukcji cyklu wzrostu włosa. Marilex ma za zadanie:

  • stymulowanie cebulki włosów do wzrostu
  • wydłużenie fazy aktywnego wzrostu włosa

Hair Growth in Clinic jest skutecznym produktem przeciwko wypadaniu włosów. Nie powoduje skutków ubocznych. Jest doskonałym środkiem do stosowania jako kuracja we wszystkich typach łysienia. Polecany jest jako środek na różnego rodzaju łysienia, szczególnie w fazie początkowej terapii jako środek zapobiegawczy oraz jako środek podtrzymujący efekty terapii.

Suplementy diety firmy finClub

EVOCAPS – to mieszanka olejów roślinnych i witamin. Suplement diety zawiera olej z lnicznika siewnego, olej sojowy, olej z lnu, olej z nasion kozieradki pospolitej, witaminy D3 i E, witaminy z grupy B, cynk oraz żelazo. Cynk, biotyna, oleje roślinne pomagają zachować zdrowe włosy, paznokcie i skórę. Z kolei żelazo przyczynia się do prawidłowego transportu tlenu w organizmie, pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny. Witaminy B1, B2, B3, B5, B6 i B12 przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, a witamina D3 pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi. Suplementy diety FINTABS zawierają jeszcze cynk, selen, witaminy z grupy B, witaminę A oraz E. Składniki zawarte w produktach FINTABS, które wpływają głównie na stan włosów to m.in.:

  • magnez odgrywa rolę w procesie podziału komórek. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego.
  • krzem- pomaga utrzymać prawidłową elastyczność naskórka i włókien kolagenowych
  • biotyna – pomaga zachować zdrowe włosy i skórę
  • selen- pomaga zachować zdrowe włosy i paznokcie oraz pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy
  • cynk – pomaga zachować zdrowe kości, włosy i paznokcie

Zaleca się, aby suplementy diety były dobierane przez specjalistę trychologa lub lekarza na podstawie wyników badań oraz aktualnego stanu zdrowia pacjenta. Skonsultuj się z kliniką Medmix.pl i dowiedz się o suplementach przeznaczonych do kuracji włosów.


Wróć do poprzedniego artykułu: Łysienie polekowe, czyli jakie leki mogą powodować wypadanie włosów?