ZAGĘSZCZENIE BRODY- NAJLEPSZE METODY NA UZUPEŁNIENIE ZAROSTU


ZAGĘSZCZENIE BRODY- NAJLEPSZE METODY NA UZUPEŁNIENIE ZAROSTU

Przeszczep włosów na brodzie jest bardzo częstym zabiegiem wykonywanym u mężczyzn. Powodem,  dla którego panowie decydują się na zabieg jest najczęściej kwestia estetyki. Przeszczep włosów w okolice brody staje się coraz popularniejszym zabiegiem wśród mężczyzn w związku z pojawieniem się mody na zapuszczanie brody. Przyczyną podejmowania się tego typu zabiegów jest także słaba gęstość posiadanego zarostu bądź nierównomierny zarost.

Przeszczep brody – jak wygląda zabieg?

Zabiegi związane z przeszczepianiem włosów nie należą do prostych. Jak dokładnie wygląda zabieg, jak przebiega? Do zabiegu transplantacji wykorzystywane są włosy pacjenta. Najsilniejsze znajdują się z tyłu głowy i to one służą nam najczęściej jako włosy uzupełniające zarost. Kolejnym miejscem dawczym do przeszczepu brody może być nawet dolna część zarostu pacjenta, jeżeli występuje wystarczająca ilość włosów. Procedura zabiegu przeszczepu brody przebiega tak samo jak w przypadku przeszczepu włosów na głowie. Cały proces zabiegu zaczyna się od pobrania odpowiednich mieszków włosowych, po czym dochodzi do implantacji w miejsca biorcze. Zabieg wykonuje się metodą FUE. Postępowanie zabiegu jest równoznaczne z przeszczepem włosów metodą FUE. Przeszczepione włosy utrzymują się na stałe.
Przeszczep brody podobnie jak inne zabiegi związane z transplantacją włosów to odpowiedzialny proces odbudowy włosów. Oczekiwanie na pełne zagęszczenie brody wymaga odpowiedniej ilości czasu. Pierwsze efekty powinny być widoczne dla pacjenta po upływie 6-12 miesięcy.

W jakich przypadkach można wykonać zabieg przeszczepu brody:

Wypełnienie ubytków zarostu

Jest to najlepsza forma przeszczepu. Na wypełnienie ubytków nie potrzeba dużej ilości graftów, dlatego też zabieg można wykonać w jednej sesji zabiegowej. Dzięki wykonaniu takiego przeszczepu pacjent uzyskuje w ciągu kilku miesięcy równy, gęsty zarost.

Uzupełnienie gęstości na brodzie

W przypadku takiego problemu potrzebna jest większa ilość graftów, jednakże zabieg można wykonać w jednej sesji zabiegowej.

Uzupełnienie miejsc pozbawionych włosów

W przypadku gdy obecny zarost jest mocno przerzedzony i występują miejsca puste (pozbawione włosów), zabieg określa się wówczas jako rozległy. W takim przypadku koniecznych jest kilka sesji zabiegowych. W pierwszym zabiegu wypełnia się ubytki w zaroście, w kolejnym wyrównuje się cały zarost.

Pokrycie całego obszaru zarostu – brody

W takim przypadku zabieg przeszczepu włosów jest bardzo rozległy i nie zawsze możliwy do wykonania. Na taki obszar potrzebne jest nawet kilka sesji zabiegowych. Pacjent musi mieć gęstą okolice dawczą. Przy kwalifikacji do zaplanowania takiego leczenia lekarz musi dodatkowo uwzględnić czy pacjent w przyszłości nie będzie planował zabiegu przeszczepu włosów na głowie. Bardzo często w takim przypadku w pierwszej kolejności stosuje się terapię hormonalną. Pielęgnacja włosów odbywa się tak samo jak po przeszczepach włosów na głowie.

Jeżeli borykasz się ze słabym zarostem, a chcesz mieć brodę jak Święty Mikołaj zgłoś się na konsultacje do nas – kliniki MD MEDMIX 😊