Peptydowa terapia włosów przy łysieniu androgenowym – Dr Cyj


Peptydowa terapia włosów przy łysieniu androgenowym – Dr Cyj

Łysienie androgenowe jest najczęściej występującym typem łysienia dotykającym przede wszystkim mężczyzn, ale występuje również u kobiet.

Co trzeci mężczyzna między 25-40 rokiem życia ma problemy z wypadaniem włosów. Łysienie androgenowe jest najczęstszą przyczyną utraty włosów u mężczyzn. Nazywane jest też często łysieniem typu męskiego, ponieważ dużo częściej dotyka mężczyzn niż kobiety co wynika z oddziaływania męskich hormonów. Podstawowym hormonem należącym do androgenów jest testosteron, który wpływa na kształtowania płci i wtórnych cech płciowych u mężczyzn. Łysienie androgenowe jest chorobą o słabo rozpoznawalnych przyczynach, wśród których wymienia się dziedziczenie genetyczne oraz przyczyny uwarunkowane czynnikami zewnętrznymi.

Objawy łysienia androgenowego

Łysienie androgenowe męskie ma specyficzne objawy, a co do jego diagnozy wystarczy wywiad z pacjentem i badanie kliniczne. W pierwszym etapie łysienia włosy stają się cieńsze i wypadają w rejonie skroni i czoła, w związku z czym następuje stopniowe cofanie się linii włosów na czole. W dalszej kolejności łysienie zaczyna obejmować czubek głowy. W wyniku dalszego postępowania choroby może pozostać jedynie pasek włosów po bokach i z tyłu głowy.

Łysienie androgenowe typu żeńskiego

To zależna od hormonów postępująca utrata włosów. Może występować zarówno u młodych kobiet jak i u kobiet w okresie menopauzy. Występuje ono u około 40% kobiet. Łysienie androgenowe to skutek nadmiernej reakcji jednostki mieszkowo-włosowej  na podwyższone oraz fizjologiczne stężenie androgenów we krwi. Hormonem, który bierze udział w procesie łysienia jest testosteron – u kobiet produkowany w jajnikach i korze nadnerczy. U kobiet w mniejszym stopniu niż u mężczyzn, wypadanie włosów jest skutkiem nadreaktywności enzymu 5alfa – reduktazy odpowiedzialnego za przekształcenie testosteronu do dihydrotestosteronu (DHT). Efektem zwiększonej aktywności androgenów jest miniaturyzacja mieszków włosowych. Również cykl wzrostu włosa zostaje rozregulowany – dochodzi do skrócenia fazy jego wzrostu. Procesy te skutkują produkcją włosów, których łodygi są cieńsze oraz krótsze.

Pierwsze objawy łysienia androgenowego u kobiet są dosyć charakterystyczne. Ogniska wyłysienia początkowo mają niewielkie rozmiary i pojawiają się w okolicy czołowej. U kobiet zauważalna jest utrata gęstości na szczycie głowy bez przesunięcia linii włosów (na środku i na czubku). Jednym z zabiegów, który redukuje skutki łysienia androgenowego jest terapia peptydowa DR CYJ.

Preparat DR CYJ zostało stworzone do leczenia wypadania włosów, pobudzenia ich wzrostu i pielęgnacji skóry. Jest zalecane u kobiet i mężczyzn:

  • u których występuje łysienie androgenowe, w celu jego powstrzymania,
  • dla pacjentów po przeszczepie włosów,
  • dla każdego pacjenta który chce pogrubić i zagęścić włosy oraz je wzmocnić.

DR CYJ hair filler to preparat umieszczony w sterylnej, szklanej strzykawce. To unikalna formuła z kwasem hialuronowym i kompleksem peptydowym. Leczenie preparatem ma na celu powstrzymanie wypadania włosów, pobudzenie ich wzrostu, pielęgnacja skóry głowy. Wspomaga krążenie krwi i rewitalizuje mieszki włosowe. Pobudza wzrost włosów, zwiększając wielkość mieszków włosowych.
Technologia przedłużonego uwalniania substancji aktywnych – działa jeszcze 14 dni po aplikacji. Powodując powolne, długotrwałe uwalniania się i penetrację składników aktywnych.
Pierwsze efekty są  widoczne po dwóch zabiegach czyli po około 3- tygodniach

WŁAŚCIWOŚCI:
– powstrzymuje wypadanie włosów
– przyśpiesza odrost włosów
– pogrubia i zagęszcza włosy
– pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy
– rewitalizuje mieszki włosowe
– wzmacnia włosy przed i po przeszczepie

PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU:
– infekcje owłosionej skóry głowy, zmiany i choroby skórne
– pacjenci przyjmujący leki immunosupresyjne, poddani terapii sterydowej, z chorobami immunologicznymi
-pacjenci z niewyrównaną cukrzycą, reumatoidalnym zapaleniem stawów
– nie zaleca się stosowanie w trakcie ciąży i karmienia piersią

Preparat otrzymał dwukrotnie nagrodę PERŁA DERMATOLOGII w 2017 i 2019 roku.

Zobacz także: