Czy osocze bogatopłytkowe zatrzyma wypadanie włosów?


Czy osocze bogatopłytkowe zatrzyma wypadanie włosów?

Lecznicze właściwości płytek krwi są od wielu lat wykorzystywane w popularnym zabiegu odmładzającym, tak zwanym wampirzym liftingu. Niewiele osób wie jednak, że ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym świetnie sprawdza się także w przypadku głowy.

Jak powstaje osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to preparat uzyskiwany dzięki specjalnej obróbce krwi pobranej od osoby, u której będzie wykonywany zabieg. Obróbka krwi polega na odwirowaniu, a następnie na odseparowaniu osocza, czyli płynu z płytkami krwi. Płytki krwi zawierają kilkadziesiąt substancji aktywnych, które stymulują wzrost i regenerację komórek. Te właściwości osocza są znane od wielu lat. Wykorzystywane również w medycynie w procesie przyśpieszenia procesu gojenia. Lecznicze właściwości płytek krwi zostały docenione również w medycynie estetycznej. Niewiele osób wie, że ta metoda sprawdza się w przypadku skóry głowy.

Zabieg trychologiczny przy wykorzystaniu osocza

Osocze bogatopłytkowe  jest zabiegiem polecanym  osobom zmagającym się z problemem nadmiernego wypadania włosów, łysieniem plackowatym, a także osłabieniem włosów. Takie objawy wynikają z różnych przyczyn, w tym: schorzeń autoimmunologicznych, wahań hormonalnych . Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym odżywia cebulki dzięki czemu włosy zaczynają szybciej i gęściej rosnąć oraz stają się mocniejsze. Ponadto osocze zwalnia proces wypadania włosów. Oznacza to, że łysienie może zostać w niedalekiej przyszłości całkowicie zatrzymane. Dzieje się to dzięki temu, że w płytkach odseparowanych przy pomocy systemu ANGEL zawarte są czynniki wzrostu:

    • TGF-b- transformujący czynnik wzrostu, wspomagający więź międzykomórkową, nadającą skórze jędrność
    • PDGF- płytkowy czynnik wzrostu, stymuluje wzrost drobnych naczyń krwionośnych i naczyń włosowatych
    • EGF- naskórkowy czynnik wzrostu- stymuluje wzrost i różnicowanie komórek, tworzenie kolagenu
    • FGF- czynnik wzrostu fibroblastów, stymuluje powstanie naczyń krwionośnych i wspomaga wzrost komórek specjalistycznych

Efekt zabiegu trychologicznego na włosach jest widoczny już po 3 miesiącach, zatem zaraz po upływie naturalnego cyklu wzrostu włosa. Po upływie 3-4 tygodni można zauważyć pierwsze rezultaty, przede wszystkim zmniejszenie wypadania włosów. Kolejne tygodnie przynoszą stopniową poprawę kondycji łodygi włosa, a następne tygodnie odpowiadają za  polepszający się stan zagęszczenia fryzury.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest dla pacjenta całkowicie bezpieczny. Przez wykorzystanie własnej krwi pacjenta nie jest on narażony na żadne reakcje alergiczne, a podawane mu leki są całkowicie kompatybilne. Co więcej, zabieg nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Jedynie po zabiegu mogą wystąpić  zaczerwienienia i delikatne obrzęki. W niektórych przypadkach pacjent może odczuwać lekki ból, ale te wszystkie dolegliwości znikają w ciągu jednego dnia. Przed podaniem osocza bogatopłytkowego każdy pacjent musi mieć zdiagnozowany problem wypadania włosów.

Dowiedz się więcej o zabiegach na: