Wypadanie włosów – jakie preparaty stosować?


Wypadanie włosów – jakie preparaty stosować?

Utrata włosów na tle stresowym, złe wyniki krwi typu anemia, podwyższony poziom hormonów androgenowych czy problemy z prawidłowym funkcjonowaniem tarczycy? To wszystko może skutkować wypadaniem włosów i brakiem ich porostu. Kiedy zauważysz ten problem nie czekaj i zacznij działać jak najszybciej!

Przed zastosowaniem leczenia, czy to zabiegami medycznymi, czy to za pomocą preparatów domowych należy dokonać diagnostyki problemu. Zakres wykonywanych badań zależy od problemu określonego na podstawie wywiadu z pacjentem. Po wykonaniu zaleconych badań, trycholog wraz z lekarzem ustalają program leczenia. Na rynku możemy znaleźć wiele preparatów do leczenia nadmiernego wypadania włosów. Niestety nie każdy z środków jest wystarczająco skuteczny. Przykładem sprawdzonego produktu jest dermatologiczny zestaw od jednej z firm farmaceutycznych z serii Hair LossMEDICEUTICALS to producent preparatów farmaceutycznych działający na rynku amerykańskim od 1964 roku. W Stanach zjednoczonych jest liderem wśród preparatów przeciw wypadaniu włosów. Terapia domowa przeznaczona jest dla osób, u których występuje problem nadmiernego wypadania włosów z  różnych powodów:

  • stresu
  • cukrzycy
  • przyjmowania leków, które powodują wypadanie włosów
  • anemii
  • łysienia androgenowego (hormonalnego) u mężczyzn oraz kobiet

Kuracja MEDICEUTICALS – HAIR LOSS zawiera unikatowe formuły:

  • kwas oleanolowy, który hamuje wydzielanie 5-alfa reduktazy odpowiedzialnej za transformacje testosteronu. Wpływa również na ograniczenie pracy gruczołów łojowych, co odgrywa duża rolę w procesie łysienia androgenowego,
  • apigeninę – stymuluje krążenie krwi w naczyniach włosowatych, dzięki czemu włos jest bardziej dotleniony i otrzymuje więcej składników aktywnych
  • biotynol – GHK – poprawia zakotwiczenie cebulki w mieszku włosowym. Włos jest bardziej zakorzeniony oraz mniej podatny na wypadanie i uszkodzenie fizyczne.

Ponadto preparaty zawierają witaminy i minerały niwelujące procesy androgenowego wypadania włosów oraz kompleks pierwiastków hamujących wypadanie włosów.

Kuracja MEDICEUTICALS FOR HAIR LOSS składa się z trzech etapów:

1) oczyszczania specjalnym szamponem
2) nałożenia odżywki, która spłukuje się po 5 minutach
3) nałożenia lotionu, który pozostawiamy do kolejnego mycia

Terapia jest przeznaczona dla włosów suchych i normalnych. Preparaty zaleca się stosować codziennie przez 2 miesiące. Preparat MEDICETICALS FOR HAIR LOSS można zakupić w naszej klinice MD MEDMIX – https://medmix.pl/. W razie pytań zachęcamy do kontaktu.