Na czym polega kamuflowanie łysienia?


Wielu pacjentów zgłasza się do kliniki MD MEDMIX w celu znalezienia najlepszej metody leczenia wypadania włosów. Zastosowanie nawet najbardziej skutecznych metod w postaci przeszczepu włosów jest jednak procesem, które przynosi efekty dopiero po upływie pewnego czasu. 

Czas nie zawsze idzie w parze z naszymi oczekiwaniami. Niektórzy będą próbować podejmować się działań, które posłużą jako forma kamuflażu. Maskowanie łysienie u mężczyzn może się jednak odbywać wyłącznie przy wykorzystaniu skutecznych metod. Peruki nie są najlepszym wyborem. Co więcej, wiele osób może zauważyć nienaturalność naszej fryzury. My zalecamy stosowanie dermatografii medycznej. Jest to w prostym tłumaczeniu tatuaż medyczny, inaczej też zwany mikropigmentacją włosów. Na czym polega?

Mikropigmentacja włosów – szybkie efekty

Zabiegi te charakteryzują się wysoką skutecznością wśród pacjentów. Jest to forma makijażu permanentnego, która jest stosowana w miejscach, w których włosy wypadły. Może się wydawać, że jest to ryzykowne, jednak nie jest to zabieg medyczny tak jak ma to miejsce w przypadku przeszczepu włosów. Tutaj mamy do czynienia z zabiegiem estetycznym, który ma na celu zamaskowanie wyłysiałych punktów na skórze głowy, które w rzeczywistości mają przypominać imitację krótko ściętych włosów. Efekty mikropigmentacji są niemal natychmiastowe. Dodatkowo można zastosować do trzech sesji zabiegowych o działaniu pielęgnacyjnym. Dermatografia medyczna utrzymuje się do 24 miesięcy. Nie jest to zatem zabieg, który można uważać za kompletny i ostateczny. Częściej jest stosowany przez pacjentów, którzy oczekują o wiele szybszych efektów związanych z kamuflowaniem łysienia. Maskowanie wypadania włosów może odbywać się w przypadku łysienia androgenowego u mężczyzn.

Leczenie w klinice MD MEDMIX

Nasza klinika specjalizuje się w leczeniu wypadania włosów u kobiet, mężczyzn jak i u dzieci. Umów się na wizytę ze specjalistą trychologiem w celu rozpoznania objawów i postawienia finalnej diagnozy. Klinika MD MEDMIX zapewnia pełną diagnostykę oraz zabiegi służące do odbudowy włosów. Dodatkowe informacje w zakresie zabiegów mikropigmentacji włosów znajdziesz na https://medmix.pl/mikropigmentacja/.

*Artykuł ma charakter wyłącznie poglądowy, w razie pytań należy skontaktować się z lekarzem specjalistą