Czy przeszczep włosów jest bolesny?


Podjęcie się zabiegu z pewnością wymaga od pacjenta zdecydowania i pewności w podjęciu dobrej decyzji. Najczęstszym pytaniem pacjentów przed zabiegiem jest jednak kwestia związana z odczuwaniem bólu. Nic w tym dziwnego, jednakże poziom odczuwania bólu jest indywidualny u każdego człowieka. Aby zmniejszyć poziom odczuwania bólu stosujemy w zabiegu specjalny masażer, który rozluźnia tkanki podczas podawania znieczulenia.

Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa bólu . Zabieg odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. Gdy podczas zabiegu pacjent zacznie odczuwać ból lekarz dodaje znieczulenie. Po zabiegu i w kolejnych dniach brak jest odczucia bólowego. Pacjent odczuwa jedynie zmęczenie ogólne, bowiem zabieg trwa ok 6-8 godzin. Czasami pacjent może odczuwać ból głowy, jednak nie jest on spowodowany zabiegiem, a prawdopodobnie rozluźnieniem po zabiegu. W kilka dni, a nawet miesięcy pacjent może odczuwać odrętwienie miejsca biorczego i brak czucia, ale to też nie jest nic niebezpiecznego. Wynika z podania podczas zabiegu dużej ilości środków znieczulających. W przypadku każdych niepokojących pacjenta odczuciach i obawach pozostajemy do dyspozycji telefonicznej i mailowej.

Klinika MD MEDMIX – przeszczep włosów

Korzystanie z usług trychologa jest niezbędne, aby zdiagnozować problemu łysienia. Łysienie androgenowe to problem, który dotyka głównie mężczyzn, ale zdarzają się przypadki łysienia u kobiet i dzieci. W naszej klinice zapewniamy najlepsze warunki leczenia, które wpłyną nie tylko na Twój wygląd, a także na samopoczucie. Na https://medmix.pl/ znajdziesz informacje dotyczące zabiegu przeszczepu włosów, postępowania przed i po zabiegu. Rezultaty wykonywanych przez nas zabiegów. W celu oceny własnego zakresu zabiegu należy wysłać kwestionariusz, w którym zawarte są wszystkie niezbędne pytania, do kwestionariusza należy dołączyć swoje zdjęcia według schematu.

*Artykuł ma charakter wyłącznie poglądowy, w razie pytań należy skontaktować się z lekarzem specjalistą