Zakola – jak się ich pozbyć?


Łysienie u mężczyzn występuje bez względu na wiek. Jest to choroba, która znacznie wpływa na wygląd jak i psychikę pacjentów.

Problem jakim jest łysienie androgenowe dotyczy głównie mężczyzn. Przyczyną łysienia androgenowego u kobiet są inne choroby i problemy hormonalne. Coraz częściej łysienie androgenowe u mężczyzn dotyczy osób przed trzydziestym rokiem życia. W procesie łysienia androgenowego odgrywa rolę kilka czynników- genetyka, wiek. Łysienie androgenowe ma różne postacie, może bowiem rozpoczynać się od zakoli lub szczytu głowy. Bardzo często mężczyźni nie zauważają kiedy rozpoczyna się proces łysienia, bowiem przy łysieniu androgenowym włosy nie wypadają tylko przechodzą w fazę miniaturyzacji. Dlatego też Panowie bardzo często problem łysienia zauważają gdy obejmuje ono większy obszar.

W momencie, gdy zauważymy, że zakola się pogłębiły lub jest mniej włosów na głowie należy niezwłocznie zgłosić się do specjalisty trychologa, który zdiagnozuje problem i zaproponuje program leczenia. Pojawienie się zakoli wpływa na nasz wygląd i jednocześnie, dlatego też gdy pojawiają się pierwsze odznaki łysienia bardzo często ma to swoje odzwierciedlenie na psychice mężczyzn. Łysienie androgenowe może prowadzić do zaburzeń psychicznych, które finalnie mogą doprowadzić pacjenta do depresji, poczucia mniejszej wartości, braku akceptacji własnego ciała. Nie zmienia to faktu, że leczenie łysienia androgenowe nie jest proste. Zgłoszenie się do specjalisty to dopiero pierwszy krok. Istnieje wiele metod leczenie nadmiernego wypadania włosów. Nie wszystkie jednak będą przynosić natychmiastowe rezultaty.

Mikropigmentacja skóry głowy na zakola?

W przypadku mężczyzn, zabieg mikropigmentacji włosów jest o wiele bardziej popularny niż u kobiet. Zabieg mikropigmentacji jest wykonany na zasadzie makijażu permanentnego. Zabieg jest przeznaczony dla osób o bardzo krótkich włosach. Mikropigmentacja skóry głowy zdaje się w pewnym sensie rozwiązywać problem. Widoczność zakoli zaczyna być niewidoczna. Zgłoś się do jednego ze specjalistów w klinice MD MEDMIX i skorzystaj z możliwości mikropigmentacji włosów, która pomoże Ci poczuć się pewniej. Więcej informacji znajdziesz na https://medmix.pl/.

*Artykuł ma charakter wyłącznie poglądowy, w razie pytań należy skontaktować się z lekarzem specjalistą