Przeszczep włosów u dzieci i nastolatków


Dzieci i młodzież podobnie jak osoby dorosłe również mogą być narażone na problemy związane z wypadaniem włosów czy łysieniem. Powodem tego mogą być różne czynniki zarówno genetyczne jak i zewnętrzne. Dzieci, współmiernie do osób dorosłych mogą być narażone na nadmierny stres. Kolejnym podłożem wypadania włosów u młodych osób są choroby związane z grzybicą głowy i inne schorzenia związane z łysieniem. Wypadanie włosów u nastolatków i dzieci może być ponadto spowodowane przez: 

  • choroby układowe jak łuszczyca
  • atopowe zapalenie skóry
  • liczne naczyniaki
  • rzadko występujące choroby genetyczne
  • urazy głowy (wywołane na skutek oparzeń i substancji toksycznych)

Wypadanie włosów u nastolatków i dzieci – jak temu zaradzić?

Problem jest o tyle większy, że dotyczy dzieci, które nie potrafią sobie poradzić również z psychiką. Młode osoby są podatniejsze na opinie środowiska i mogą silniej przeżywać dany stan chorobowy. Z tego między innymi powodu należy działać w sposób natychmiastowy, aby zapobiec pojawieniu się wszelkim urazom jakie mogłyby zajść na psychice dziecka. Początkowo dzieci poddawane są terapiom, które mają na celu leczenie choroby wpływającej na aktualny stan zdrowia. Stosowane są różnego rodzaju zabiegi mające na celu odbudowę włosów. Z kolei, przeszczep włosów u dzieci może być bardzo często ostatnim zalecanym zabiegiem w trakcie procesu leczenia. Kiedy nie ma już innych metod leczenia należy udać się do specjalistów. Zabieg przeszczepu włosów u dzieci i nastolatków może zostać jednak wykonany jedynie za zgodą rodziców oraz prowadzącego trychologa. 

PRZESZCZEP WŁOSÓW U DZIECI, A ZNIECZULENIE

Jako, że mamy do czynienia z osobami niepełnoletnimi, rodzic ma obowiązek przebywać z dzieckiem w czasie wszystkich przeprowadzanych konsultacji. Warto pamiętać, że dzieci są wrażliwe, a zarazem słabe emocjonalnie, dlatego należy działać błyskawicznie. Przeszczep włosów u dzieci funkcjonuje na takich samych zasadach jak w przypadku osób dorosłych. Przed zabiegiem stosuje się znieczulenie ogólne. Wszystkie dodatkowe informacje można uzyskać na konsultacjach z lekarzem specjalistą. W przypadku chęci ustalenia wizyty należy dzwonić pod numer – 603-777-679.


Zobacz także: przeszczep włosów u kobiet