Przeszczep włosów u dzieci i nastolatków


Dzieci i młodzież podobnie jak osoby dorosłe również mogą być narażone na problemy związane z wypadaniem włosów czy łysieniem. Powodem tego mogą być różne czynniki. Dzieci, współmiernie do osób dorosłych mogą być narażone na nadmierny stres. Kolejnym podłożem wypadania włosów u młodych osób są choroby związane z grzybicą głowy i inne schorzenia związane z łysieniem. Ponadto mogą to być także takie schorzenia jak:

-choroby układowe jak łuszczyca

-atopowe zapalenie skóry

-liczne naczyniaki

-rzadko występujące choroby genetyczne

-urazy głowy (wywołane na skutek oparzeń i substancji toksycznych)

Problem jest o tyle większy, że dotyczy dzieci, które nie potrafią sobie poradzić również z psychiką. Młode osoby są podatniejsze na opinie środowiska i mogą silniej przeżywać dany stan chorobowy. Początkowo dzieci poddawane są terapiom, które mają na celu leczenie choroby wpływającej na aktualny stan zdrowia. Przeszczep włosów u dzieci może być bardzo często ostatnim zalecanym zabiegiem w trakcie procesu leczenia. Kiedy nie ma już innej metody leczenia należy udać się do specjalistów.

Przeszczep włosów u dzieci, a znieczulenie

Jako, że mamy do czynienia z osobami niepełnoletnimi, rodzic ma obowiązek przebywać z dzieckiem w czasie wszystkich konsultacji. Warto pamiętać, że dzieci są wrażliwe i słabe emocjonalnie, dlatego należy działać błyskawicznie. Przeszczep włosów u dzieci funkcjonuje na takich samych zasadach jak w przypadku osób dorosłych. Przed zabiegiem stosuje się znieczulenie ogólne.

Wszystkie dodatkowe informacje można uzyskać na konsultacjach z lekarzem specjalistą. W przypadku chęci ustalenia wizyty należy dzwonić pod numer – 603-777-679.

Zobacz także:

 

+ There are no comments

Add yours