Wypadanie włosów występuje bez względu na płeć. Ogólnie to mężczyźni są bardziej narażeni na występowanie i pogłębianie się łysienia. Nie zmienia to faktu, że kobiety również są podatne na tego typu schorzenia. 

Pierwsze objawy wypadania włosów

Choroby związane z nadmierną utratą włosów pojawiają się w wielu przypadkach niespodziewanie. Łysienie u kobiet może być jednak o wiele szybciej dostrzegalne. Codziennie tracimy około 100 włosów ze skóry głowy. W przypadku zwiększonej liczby, nasze włosy stają się mocniej przerzedzone i rzadsze co daje nam jasny sygnał do działania. Systematyczna kontrola może zmniejszyć ryzyko występowania łysienia u kobiet.

Przyczyny łysienia u kobiet

Łysienie androgenowe to choroba, która postępuje głównie u mężczyzn. Istnieją jednak przypadki, które ukazują, że kobiety są również podatne na tę przypadłość. Podłoże jest najczęściej genetyczne. Łysienie androgenowe typu żeńskiego objawia się najczęściej poprzez zakola i zmniejszenie objętości włosów na górze głowy. Poza przyczynami stricte genetycznymi, wypadanie włosów może być konsekwencją długotrwałego stresu, a także niedoboru składników mineralnych takich jak białko, żelazo czy cynk. Do mniej typowych przyczyn możemy zaliczyć dodatkowe zabiegi mające na celu upiększenie włosów. Poddanie się w ręce osób niekompetentnych może spowodować poważne konsekwencje.

łysienie u kobiet

Wypadanie włosów u kobiet, a aspekty psychologiczne

Jak wiemy, włosy dla kobiet mają szczególne znaczenie. Mężczyźni nie przeznaczają tyle czasu na ich pielęgnacje. Jest to główny atrybut kobiecości, który zakorzenił się w wielu kulturach na całym świecie. Wypadanie włosów dla płci żeńskiej jest szczególnie dotkliwe. Właśnie dlatego warto jest oddać się jak najszybciej w opiekę specjalisty, który pomoże nam w zwalczaniu problemu. Nie należy lekceważyć pierwszych objawów

Przeszczep włosów u kobiet w klinice Medmix

Klinika Medmix to miejsce, które dba o każdego pacjenta. Szczególne podejście ma istotne znaczenie dla całego przebiegu leczenia. Zabieg przeszczepu włosów jest przeprowadzany metodą FUE. Nowoczesny sposób przeszczepiania cebulek w miejsca dawcze ma za zadanie ostateczne przywrócenie pierwotnego stanu skóry głowy i włosów. Na stronie internetowej kliniki można dowiedzieć się na czym polega zabieg oraz jak wygląda postępowanie przed i po transplantacji. Przeszczep włosów u kobiet to nie jest ostateczne rozwiązanie. W przypadku wcześniejszego wykrycia choroby można stosować inne zabiegi, które mają na celu przywrócenie struktury włosów.