Jestem zainteresowany wykonaniem zabiegu przeszczepu włosów jak mogę się zakwalifikować do zabiegu?
Aby zakwalifikować się do zabiegu należy odbyć konsultację on-line lub osobistą. Konsultacje on-line przeprowadza się na podstawie zdjęć oraz pytań zawartych w kwestionariuszu. W tym celu należy wypełnić kwestionariusz, który znajduje się na stronie internetowej kliniki oraz przesłać zdjęcia, pozycje do zdjęć są również pokazane w kwestionariuszu. Natomiast konsultację osobistą można odbyć w siedzibie kliniki w Bielsku-Białej i w Warszawie. W Warszawie konsultacje odbywają się raz w miesiącu.
Jaka jest procedura – kolejność w przygotowaniu do wykonywania zabiegu?
Po odbyciu wizyty osobistej lub on-line i zakwalifikowaniu przez lekarza do wykonania zabiegu , pacjent może wyznaczyć termin zabiegu. Po wyznaczeniu terminu, następuje podpisanie umowy przedwstępnej na zabieg , na podstawie której pacjent wpłaca zaliczkę na zabieg. Następnie wykonuje badania według zaleceń. Przed zabiegiem należy wykonać badania: HBS, HCV, HIV, ANA 2, testosteron, testosteron wolny, morfologia, układ krzepnięcia,CRP. W niektórych przypadkach lekarz zleca wykonanie innych specjalistycznych badań.
Kiedy najlepiej wykonać zabieg przeszczepu, w jakiej porze roku?
Pora roku nie ma znaczenia na przeszczepione włosy. Zarówno w zimie jak i w lecie są pewne ograniczenia w pielęgnacji pozabiegowej. W lecie przez 6 tygodni nie można przebywać na mocnym słońcu np. Grecja, Hiszpania, nie można kąpać się w basenie, w morzu. Natomiast w zimie należy ograniczyć wychodzenie przez pierwsze dni po zabiegu na zimne powietrze i unikamy zmian temperatur. W zimie również przez 4 tygodnie nie można nosić kasków narciarskich. W każdej porze roku przez 4 tygodnie nie można uprawiać sportu. Planując termin zabiegu przeszczepu włosów, nie można w okresie 3 tygodni przed i 2 tygodni po wykonywać innych chirurgicznych zabiegów szczególnie w okolicy głowy.
Jestem po zabiegu przeszczepu włosów, minął już pewien czas, a ja nadal odczuwam brak czucia na skórze głowy.
Taki objaw nie jest niepokojący, brak czucia wynika z podanego znieczulenia. Brak czucia całego obszaru objętego zabiegiem lub częściowo można odczuwać przez kilka miesięcy po zabiegu.
Choruję na nadciśnienie czy mogę poddać się zabiegowi?
Nadciśnienie nie jest przeciwskazaniem do zabiegu, jednakże musi ono być ustabilizowane, czyli należy je wyregulować tabletkami.
Choruję na serce czy mogę poddać się zabiegowi?
Jest to uzależnione od leków jakie Pan zażywa, bowiem niektóre leki na serce rozrzedzają krew i nie można ich łączyć z adrenaliną, która jest podawana podczas zabiegu.
Leczę się na depresję i zażywam leki antydepresyjne czy mogę poddać się zabiegowi?
Jest to uzależnione od leków jakie są zażywane, bowiem niektórych leków nie można łączyć z lignocainą czyli lekiem na znieczulenie, które jest podawane podczas zabiegu. ponadto niektóre leki przeciwdepresyjne powodują wypadanie włosów, co z kolei może wpłynąć na gorsze przyjęcie zaimplantowanych graftów.
Jestem dwa tygodnie po zabiegu i odczuwam bóle głowy.
Bóle głowy nie są wynikiem przeprowadzonego zabiegu przeszczepu włosów. Należy skontrolować ciśnienie krwi lub skontaktować się z lekarzem rodzinnym
Minęło kilka tygodni od zabiegu i zauważyłem, że wypadają mi przeszczepione włosy razem z cebulkami, czy to oznacza, że te włosy już nie wyrosną?
Wypadanie zaimplantowanych włosów to objaw prawidłowy, mogą wypaść wszystkie włosy, może wypaść część przeszczepionych włosów, lub mogą w ogóle nie wpaść. Jeżeli włosy wypadają z cebulką to nie jest nic groźnego, bowiem w skórze pozostaje brodawka włosa i ona produkuje „nowe” włosy.
Czy wykonuje się zabieg przeszczepu brody gdy nie ma w ogóle zarostu?
W przypadku całkowitego braku zarostu, jego odtworzenie całkowite nie jest możliwe. Obszar policzków to trudne podłoże do implantacji. Zabiegu przeszczepu brody wykonuje się tylko w przypadku zagęszczenia obecnego zarostu.
Od pewnego czasu zauważyłem pogłębianie się zakoli. Od kiedy powinienem rozpocząć leczenie?
Leczenie powinno nastąpić niezwłocznie, ponieważ im wcześniej się je rozpocznie tym wolniej będzie ono przebiegać i jest większa szansa na pobudzenie mieszków włosowych do wzrostu. W pierwszej kolejności stosujemy leczenie farmakologiczne lub mniejsze zabiegi.
Chciałbym wykonać zabieg przeszczepu włosów, ale obawiam się, że inne osoby to zauważą.
Efekt zabiegu czyli przeszczepione włosy wyglądają tak samo jak pozostałe, mają ten sam kolor, strukturę, kąt nachylenia, kierunek wzrostu. Natomiast skutki zabiegu są widoczne bezpośrednio kilka dni po zabiegu. Są to opuchlizna, widoczne gojące się ranki po pobraniu mieszków oraz strupki w miejscu implantacji. Obrzęk zanika po 2-3 dniach, a blizenki goją się po ok 7-10 dniach. W przypadku gdy pacjent ma dłuższe włosy pozostawiamy je w celu ewentualnego kamuflażu. Natomiast musi być zgolone miejsce dawcze czyli potylica i okolice ew. skroniowe, ale tu również po tygodniu włosy wzrastają stopniowo zasłaniając miejsce pobrania.
Ile trwa zabieg?
Czas zabiegu może trwać 5-10 godzin. Czas zabiegu jest uzależniony od ilości przeszczepionych włosów, od stopnia krwawienia, od właściwości skóry pacjenta. Pobrane mieszki włosowe muszą zostać zaimplantowane w ciągu 6 godzin od momentu pobrania. Cały czas przebywają one w chłodzie oraz w soli fizjologicznej. Największa bezpieczna ilość jednostek mieszkowych do przeszczepienia w ciągu jednej sesji wynosi ok 2000.
Czy włosy w miejscu pobrania wyrosną?
W miejscu pobrania mieszka włos już nie wyrośnie, bowiem włosy są pobierane łącznie z brodawką włosa, dzięki której włos wyrasta. Jest to konieczne, aby włosy rosły w miejscu implantacji. Dlatego też obszar pobrania jest dość duży, a włosy są pobierane w odległości. Po pobraniu milimetrowe otworki zasklepią się i miejsce to nie będzie widoczne.
Jak jest zorganizowany pobyt przed i po zabiegu?
Podczas całego pobytu pacjent jest pod opieką kliniki. Dla pacjentów, którzy przyjeżdżają z odległych rejonów Polski zapewniamy pobyt hotelu. Pacjent ma zapewniony transport do kliniki i przewóz po zabiegu. Po zabiegu zapewniamy 24 godzinny kontakt z kliniką.
Jestem kobietą i mam bardzo wysoką linię czoła, czy można coś z tym problemem zrobić?
Można wykonać przeszczep włosów w celu obniżenia linii czoła. Jednakże linia ta musi być naturalna. W tym celu doktor podczas wizyty konsultacyjnej dokonuje pomiarów twarzy i ustala taką linię.
Mam bardzo duży obszar pozbawiony włosów, chciałbym wykonać przeszczep, ale nie wiem czy jest to możliwe ze względów finansowych.
Zabieg jest możliwy, bowiem oferujemy kilka możliwości: można dokonać płatności za zabieg w ratach, bowiem współpracujemy z bankiem w zakresie udzielenia kredytów na preferencyjnych warunkach, można wykonać zabieg w kilku sesjach w ostępach czasu dogodnych dla pacjenta. Jeżeli możliwości finansowe nie pozwalają na wykonanie zabiegu w całości wtedy wykonujemy zabieg przeszczepu w zakresie możliwości płatniczych, a pozostałą część uzupełniamy tańszym zabiegiem mikropigmetacji.
Mam bardzo duży obszar pozbawiony włosów i rzadkie włosy w miejscu pobrania.
W takim przypadku zabieg możemy wykonać tylko w zakresie możliwości miejsca dawczego, tak aby nie dokonać dużych przerzedzeń. Następnie zabieg przeszczepu uzupełniamy zabiegiem mikropigmetacji metodą zagęszczania. Taka metoda pozwala na naturalne pokrycie prześwitów.
Jak szybko po zabiegu można wrócić do pracy?
Nie ma ustalonych ograniczeń oraz ilości dni na powrót do pracy. Okres ten zależy od indywidualnych cech danego pacjenta oraz charakteru pracy. Jeżeli praca jest lekka, nie ma konieczności noszenia okryć głowy to powrót może nastąpić w ciągu 4-5 dni. Natomiast gdy pacjent wykonuje ciężką pracę fizyczną lub nosi okrycie głowy tj czapkę, czepek, kask to powrót do pracy może nastąpić po ok 2-3 tygodniach.
Czy można rozłożyć płatność za zabieg na raty?
Tak można, jednakże klinika nie udziela kredytów. Współpracujemy w tym zakresie z bankiem. Oferta kredytowa jest na preferencyjnych warunkach, na oświadczenie, bez zbędnych dokumentów. Całą procedurę przeprowadza się na miejscu w klinice.
Mam dłuższe włosy czy do zabiegu będę musiał zgolić włosy na całej głowie?
Posiadamy urządzenie, które pobiera dłuższe włosy, tzn włosy mogą mieć długość ok 4-5 cm. Dlatego tez nie trzeba golić miejsca dawczego. W przypadku długich włosów można w miejscu dawczym wygolić paski miedzy, którymi pozostawiamy długie włosy, tak że po przykryciu miejsce wygolone nie jest widoczne. Nie ma też konieczności golenia włosów na całej głowie. Jest konieczne zgolenie włosów w okolicy potylicy, pozostałe włosy w miejscu pobrania jak i implantacji mogą zostać dłuższe.
Mam 70 lat i chciałbym wykonać zabieg czy istnieją ograniczenia wiekowe w zakresie zabiegu?
Wiek sam w sobie nie stanowi przeszkody ani przeciwwskazania do wykonania zabiegu przeszczepu włosów. Ważny jest stan owłosienia oraz ogólny stan zdrowia (przeciwwskazaniem jest np zaawansowana cukrzyca i nieustabilizowane ciśnienie).
Chciałbym wykonać zabieg przeszczepu włosów jakie są metody płatności?
Po dokonaniu rezerwacji terminu zabiegu pacjent wpłaca zadatek w wysokości 2000zł, na podstawie podpisanej umowy przedwstępnej. W dniu zabiegu wpłacana jest pozostała kwota należności. Płatności można dokonać gotówką lub kartą płatniczą. Jeżeli pacjent korzysta z kredytu bankowego nie ma konieczności wpłaty zaliczki, bank przelewa należność bezpośrednio na rachunek kliniki.
Jestem kobietą i ostatnio zauważyłam wypadanie włosów i przerzedzenie czy mogę wykonać zabieg przeszczepu włosów?
Tak wykonujemy zabiegi przeszczepu włosów u kobiet, jednakże w przypadku łysienia damskiego kwalifikacja do zabiegu jest poprzedzona szerszymi badaniami. Należy w pierwszej kolejności znaleźć przyczynę wypadania włosów i przerzedzeń, bowiem takie objawy towarzyszą bardzo często chorobom wewnętrznym np. choroby tarczycy, zaburzenia ginekologiczne, zaburzenia hormonalne, anemia. Choroby tarczycy czy inne zaburzenia hormonalne nie stanowią przeciwwskazania do wykonania zabiegu, jednakże muszą być leczone przez lekarza endokrynologa. Podczas wizyty konsultacyjnej lekarz zleci do wykonania konieczne badania. Ponadto zabieg przeszczepu włosów jest ostatecznym zabiegiem, w pierwszej kolejności zalecamy stosować zabiegi medyczne z zastosowaniem komórek macierzystych, osocza bogatopłytkowego, koktajli witaminowych.
Czy po przeszczepie mogą wypadać moje włosy? Co w tym przypadku zrobić, czy można zapobiec?
Czasami się zdarza, że włosy zaczynają nadmiernie wypadać, przechodzą tzw szok pozabiegowy. Jest to wypadanie telogenowe i włosy następnie wyrosną. W celu wzmocnienia włosów zalecane jest stosowanie preparatu Loxon , posiadamy również w sprzedaży szampony oraz odżywki przeciwko wypadaniu włosów.
Chciałbym wykonać zabieg przeszczepu włosów w okolicę zakoli, co będzie w przyszłości jak będę dalej łysiał?
Zabieg przeszczepu włosów leczy skutki łysienia natomiast nie hamuje procesu dalszego wypadania włosów. Bardzo ważna jest odpowiednia analiza predyspozycji genetycznych, wieku pacjenta, tak aby odpowiednio wykonać zabieg i zaplanować ewentualne zabiegi w przyszłości. Czasami u pacjentów w bardzo młodym wieku w pierwszej kolejności stosuje się leczenie farmakologiczne, a następnie po określonym czasie wykonuje zabieg przeszczepu. Dlatego też wizyty konsultacyjne- osobiste są bardzo dokładne, doktor wnikliwie analizuje przebieg łysienia i wydaje stosowane zalecenia.
Mam bardzo cienkie włosy na całej głowie czy mogę wykonać zabieg przeszczepu włosów.
Teoretycznie zabieg przeszczepu włosów jest możliwy do wykonania, jednakże w przypadku włosów gęstych, a cienkich zabieg często nie jest możliwy do przeprowadzenia. Gęstość włosów uniemożliwia implantację nowych mieszków włosowych, może dojść do uszkodzenia naturalnych włosów. W celu wzmocnienia struktury włosa zaleca się wykonać zabiegi z zakresu medycyny włosa- mezoterapię igłową komórkami macierzystymi, osoczem bogatopłytkowym, koktajlami. Każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia.
Kiedy są widoczne efekty zabiegu.
Pierwsze efekty zabiegu są widoczne po okresie 3-4 miesięcy, ostateczny efekt zabiegu będzie można zobaczyć po ok 12-18 miesiącach. Zależy to od indywidualnych czynników biologicznych. Zaimplantowane włosy wypadają w ciągu około 4 tygodni. Nie należy stresować się z tego powodu, jest to część procesu przeszczepu. Trzeba będzie trochę cierpliwości, aby zobaczyć cały efekt transplantacji włosów, ale uzyskane efekty pozostają przez całe życie.

Odzyskaj utracone włosy

Metoda FUE to zabieg minimalizujący uszkodzenie włosów i skóry.
Naturalne, swoje włosy i naturalny wygląd.

Najczęstsze pytania

This post is also available in: angielski