Przeszczep włosów

Fue – opis metody

Przeszczep włosów jest zabiegiem chirurgicznym, który stanowi obecnie jedyną, sprawdzoną skuteczną metodę leczenia, która zapewnia naturalne oraz trwałe efekty.

Do prawidłowego wykonania zabiegu konieczne jest gruntowne przeszkolenie Lekarza oraz zespołu asystenckiego.

Lekarz chirurg wykonujący oraz personel asystencki odbyli gruntowne szkolenie dopuszczające do wykonywania zabiegów. Ponadto w trakcie swojej pracy zawodowej lekarz poszerza swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu chirurgii odtwórczej włosów oraz trychologii. Umożliwia mu to członkostwo w prestiżowej organizacji – ISHRS ( Międzynarodowe Stowarzyszenie Chirurgii Odtwórczej Włosów) oraz w organizacji FUE Europe.

Przeszczep włosów stosowany jest zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Zabiegi również wykonuje się w przypadku leczeniu blizn pourazowych i pooparzeniowych zarówno u dorosłych i dzieci.

Bardzo częstym zabiegiem wykonywanym w klinice MD MEDMIX jest przeszczep w okolice brody, zarówno jako uzupełnienie brakującego zarostu oraz odtworzenie zarostu u mężczyzn, którego nie posiadają.

W zabiegu metodą FUE mieszki włosowe pobierane są z tylnej i bocznej części głowy, czyli okolic nie podlegających łysieniu, tam są one nie wrażliwe na męskie hormony. Z tych okolic włosy nie wypadają. Cała idea przeszczepiania włosów polega na tym, że przeniesione w łysiejące miejsca mieszki włosowe zachowują swoje właściwości i dlatego mamy gwarancję, że te włosy nie wypadną do końca życia.

Zabieg przeszczepu włosów wykonywany jest w przypadku:

-łysienia androgenowe u mężczyzn
-łysienia androgenowego u kobiet
-łysienia pourazowego
-łysienia po leczeniu oparzeń skóry głowy
-blizn pooperacyjnych
-ubytków owłosienia w okolicy brwi, rzęs, wąsów, brody
-odtworzenie zarostu na brodzie

Przeszczep włosów- dla kogo zabieg?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji zachęcamy do rozmowy z naszym chirurgiem. Potencjalny pacjent musi posiadać mocne, dobre owłosienie w okolicy potylicy, która stanowi miejsce dawcze.

Bardzo ważną rolę w osiąganiu naturalnych i estetycznych wyników w chirurgii odtwórczej włosa odgrywa interakcja między sztuką i nauką. Istotne jest, żeby lekarz i pacjent zrozumiał naturalny proces starzenia się oraz zmianę włosów z wiekiem. Stąd też ważne jest, aby opracować strategię jak najlepszego wykorzystania dostępnej ilości włosów.

Cechy, które są istotne podczas kwalifikacji do zabiegu przeszczepu włosów:

-wiek
-stabilność wypadania włosów
-pochodzenie
-cechy twarzy
-zakres przyszłych przeszczepów
-oczekiwania pacjenta
-historia rodzinna wypadania włosów

Przeciwwskazania do zabiegu przeszczepu włosów:

-łysienie plackowate
-choroby zakaźne owłosionej skóry głowy
-zaawansowana cukrzyca
-nieuregulowane ciśnienie

Co pacjent powinien wiedzieć przed zabiegiem?

Podczas konsultacji osobistej lub elektronicznej chirurg przeprowadzający zabieg oceni stan owłosienia pacjenta oraz zaproponuje przebieg leczenia. Na podstawie oczekiwań i możliwości zostanie określona ilość potrzebnych graftów włosa oraz koszt zabiegu. Podczas wizyty należy poinformować lekarza o chorobach i zażywanych lekarstwach oraz witaminach oraz o planowanych innych zabiegach chirurgicznych.

O szczegółowych zaleceniach przedzabiegowych można zapoznać się na podstronie “przygotowanie do zabiegu”.

Przebieg zabiegu:

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.
Zabieg rozpoczyna się od pobierania mieszków włosowych z tylnej i bocznej części głowy. Zespoły mieszkowe są pobierane pojedynczo za pomocą specjalnych mikropunchów. Po pobraniu potrzebnej ilości mieszków włosowych następuje drugi etap zabiegu, implantacja w miejscu biorczym.

Dokładny opis przebiegu zabiegu znajduje się w “przebieg zabiegu”.

Po zabiegu:

Okolica z tyłu głowy – dawcza goi się w ciągu 7-10 dni. Okolica biorcza goi się w ciągu 10-14 dni.
Ograniczenie wykonywania pracy fizycznej trwa przez 14 dni, natomiast ćwiczenia sportowe można wykonywać po 20 dniach od zabiegu.

W celu zapoznania się z zaleceniami pozabiegowymi prosimy przeczytać stronę
“postępowanie po zabiegu”.

Korzyści z metody FUE:

1. Kontrola jakości

Chirurg przez cały zabieg obejmuje kontrolę nad całym zespołem, aby osiągać najlepsze efekty. Chirurg ma również kontrolę nad przeszczepami i może pobierać te, które dają korzyści dla pacjenta, regulując podczas pracy głębokość oraz kąt pobierania mieszków. Po pobraniu mieszki są przekazywane do asystentki, która analizuje każdy pobrany mieszek. Zabezpiecza to kontrolę nad jak najmniejszym uszkodzeniem mieszków.
Pacjent przebywa w pokoju zabiegowym razem z asystentami, przez co ma możliwość ich poznania i obserwacji przebiegu pracy.

2. Blizny

W zabiegu wykonanym metodą FUE blizny po pobraniu mieszków włosowych goją się w ciągu kilku dni. W zabiegach stosujemy nowoczesne punche o średnicy od 0,75- 1,00 mm co również wpływa na brak śladów po zabiegu.

3. Umieszczenie przeszczepów

Historycznie zabieg wykonany metodą FUT był promowany jako metoda, która ma lepsze rezultaty ze względu na obecność tłuszczu w dolnej części przeszczepów. Jednakże badania wykazały, że wzrost szczepów nie jest zależna od obecności tłuszczu. Pobrane w metodzie FUE mieszki włosowe posiadają otoczkę z tkanki łącznej i tłuszczowej

W klinice MD MEDMIX stosujemy do zabiegów nowoczesne urządzenie, które kontroluje głębokość pracy puncha (igły) oraz wytwarza minimalne drgania podczas pracy. Dzięki tym unikatowym cechom zapobiega uszkodzeniom włosa podczas pobierania. Ponadto pracujemy na najwyższej jakości punchach (igłach biorczych) na rynku. Są one wykonane z hartowanej stali i są najostrzejsze ze wszystkich oferowanych ostrzy. Punch penetrując skórę napotyka na mniejszy opór. W zależności od rodzaju skóry chirurg stosuje dwa rodzaje punchy – ostro zakończone i ząbkowane. Ząbkowane końcówki są znacznie ostrzejsze od klasycznych, dzięki czemu skóra stawia minimalny opór podczas wchodzenia w tkanki.

Optymalne właściwości tnące wraz z możliwościami regulacji głębokości oraz minimalnymi drganiami pozwala na uzyskanie szybszego tempa pobierania mieszków oraz wydobycia graftów włosa z najmniejszym procentem uszkodzenia.

Korzyści z metody

Istnieje wiele błędnych przekonań na temat przeszczepu włosów metodą FUE.

Wynika to z braku zrozumienia pojęć związanych z FUE, a główne kwestie, które są zwykle pomijane.

1. Kontrola jakości

Po pobraniu mieszki są przekazywane do asystentki, która analizuje każdy pobrany mieszek. Zabezpiecza to kontrolę nad jak najmniejszym uszkodzeniem mieszków. Chirurg przez cały zabieg obejmuje kontrolę nad całym zespołem, aby osiągać najlepsze efekty. Chirurg ma również kontrolę nad przeszczepami i może pobierać te, które dają korzyści dla pacjenta, regulując podczas pracy głębokość oraz kąt pobierania mieszków. Pacjent przebywa w pokoju zabiegowym razem z asystentami, przez co ma możliwość ich poznania i obserwacji przebiegu pracy.

2. Blizny

Fakt jest, że zabieg wykonany metodą FUT może spowodować powstanie znacznego paska w obszarze blizny dawcy. Ponadto jeśli pacjent ma napiętą skóry głowy szansa ta wzrasta. Natomiast w zabiegu wykonanym metodą FUE takiego niebezpieczeństwa nie ma. Blizny po pobraniu mieszków włosowych goją się wciągu kliku dni. W zabiegach stosujemy nowoczesne punche o średnicy od 0,75- 1,00 mm co również wpływa na minimalne ślady po zabiegu.Małe punkciki po pobraniu mieszka są widoczne tylko przy całkowitym zgoleniu włosów.

3. Umieszczenie przeszczepów

Historycznie zabieg wykonany metodą FUT był promowany jako metoda, która ma lepsze rezultaty ze względu na obecność tłuszczu w dolnej części przeszczepów. Jednakże badania wykazały, że wzrost szczepów nie jest zależna od obecności tłuszczu. Pobrane w metodzie FUE mieszki włosowe posiadają otoczkę z tkanki łącznej i tłuszczowej.

 

 

 

Przygotowanie do zabiegu

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM TRANSPLANTACJI WŁOSÓW

Ze względu na 14 dniowy proces gojenia miejsca dawczego i biorczego planując termin zabiegu należy uwzględnić ten proces w swoim życiu osobistym i zawodowym. W pierwszych dniach po zabiegu transplantacji włosów może wystąpić lekka opuchlizna na twarzy. Obszar opuchlizny jest indywidualny dla każdego pacjenta. Opuchlizna wchłania się po ok 1 dniu po zabiegu. Innym efektem ubocznym są strupki w miejscu biorczym i obszarze implantacji. Strupki się zmywają w ciągu 14 dni od zabiegu.

30 DNI PRZED ZABIEGIEM NALEŻY WYKONAĆ BADANIA:

-HBS
-HCV
-HIV
-ANA z mianem

5 DNI PRZED ZABIEGIEM NALEŻY WYKONAĆ BADANIA:

-morfologia
-CRP
-układ krzepnięcia

Wyniki badań przesłać do kliniki!

10 DNI PRZED ZABIEGIEM:

-proszę nie pić alkoholu oraz napojów zawierających wino, piwo, likier. Napoje alkoholowe mogą być przyczyną zwiększonego krwawienia
-proszę nie zażywać ASPIRYNY ani leków zawierających Aspirynę i kwas acetylosalicylowy
-zaprzestać stosowania preparatu LOXON

5 DNI PRZED ZABIEGIEM:

-proszę nie zażywać leków z miłorzębem japońskim

1 DZIEŃ PRZED ZABIEGIEM:

-proszę nie zażywać leków IBUPROFEN I NAPROXEN

NOC PRZED ZABIEGIEM:

-proszę dobrze się wyspać, spać całą noc

W DNIU ZABIEGU:

-proszę nie wykonywać ćwiczeń fizycznych rano w dniu zabiegu
-proszę nie używać perfum, wody perfumowanej, płynu po goleniu
-proszę zjeść obfite śniadanie
-proszę ubrać koszulę rozpinaną

Celem rezerwacji terminu zabiegu należy wpłacić zaliczkę w wysokości 2000 zł. Pozostała kwota należności jest płatna w dniu zabiegu. 

Zobacz także:

Przeszczep włosów metodą FUE

Przebieg zabiegu

Metoda FUE – to najnowocześniejsza metoda transplantacji włosów. Główną jej istotą jest pobieranie poszczególnych jednostek włosa tzw unitów (graftów), każdego oddzielnie podczas tej samej sesji. Poszczególne unity włosa są pobierane oddzielnie za pomocą specjalnego urządzenia. Na końcówce urządzenia jest zakładany punch (igła), który nawierca skórę naokoło włosa.

W zabiegu używane są punche o średnicy 0,75mm – 1 mm, o zakończeniu prostym lub ząbkowanym. Punche ząbkowane używane są w przypadku skór luźnych miękkich i przy pobieraniu jednostek włosów z innej części niż głowa tj z brody, klatki piersiowej, brzucha (metoda BHT).

Przebieg zabiegu transplantacji włosów

Przed zabiegiem odbywa się dokładna wizyta z lekarzem wykonującym zabieg, który omawia procedurę zabiegu i wyznacza linię brzegową, następnie wykonywane są zdjęcia pacjenta, które stanowią dokumentację medyczną. Następie lekarz wyznacza obszar zabiegu, z którego będą pobierane przeszczepy oraz obszar ich implantacji. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

przeszczep włosówprzeszczep włosów

Włosy w obszarze dawczym są golone co ułatwia precyzyjnemu pobieraniu unitów włosa.
przeszczep włosów

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń oraz zręczności i umiejętności wykonywania zabiegu przez lekarza i asystentów pobierane są pojedyncze transplanty (unity).
przeszczep włosów

Specjalnie skonstruowana końcówka w tym systemie pozwala do minimum ograniczyć uszkodzenia pobieranych transplantów. Po pobraniu, unity są umieszczane w okolicy biorczej.

PROCES IMPLANTACJI WYKONYWANY JEST PRZY POMOCY URZĄDZENIA IMPLANTER PEN.

Najnowszy instrument przeszczepu włosów.

W celu uzyskania jeszcze lepszych wyników przeszczepu włosów w klinice MD MEDMIX stosuje się Implanter Pen. Instrument ten zastępuje tradycyjną metodę transplantacji włosów przy użyciu prostych narzędzi ręcznych.


implanter pen

Co to jest Implanter Pen i jak działa?
Implanter jest urządzeniem podobnym do pióra z wydrążoną igłą na jednym z końców. Dodatkowo “pióro” jest zaopatrzone w tłok popychający igłę. Technicy wkładają każdy transplant do pustej igły. Lekarz używa załadowane “pióro” do implantacji przeszczepu w skórę.  Proces ten jest powtarzany dla każdego transplantu.

Główne ulepszenia i zalety

Stosowanie implantera eliminuje potrzebę nacięcia skóry. Lekarz może teraz “wstrzyknąć” przeszczepy bezpośrednio do obszaru biorczego. Zmniejsza to uraz i przyśpiesza czas gojenia. Najważniejsza kwestią w używaniu Implanter Pen jest mniejsze uszkodzenie transplantów. Ponadto używanie implanterów ma duże znaczenie dla wyników estetycznych, bowiem przeszczepy można ustawić z większą precyzją podczas implantacji. Główną zaletą technologii Implanter Pen jest łatwość zwiększenia gęstości włosów poprzez implantację przeszczepów między istniejącymi włosami.

Zalety Implanter Pen są również przydatne przy przeszczepach w okolice brody i brwi. Technologia ta wykorzystywana przez naszego doświadczonego chirurga, daje pacjentom lepsze estetyczne wyniki pod względem gęstości i konturów, a co najważniejsze nie pozostawia blizn.

Implanter pen

Zaletą tej metody jest pozostawienie mikroskopijnych otworków, które są rozproszone w okolicy dawczej. Po zabiegu FUE metodą CDD-VORTEX pacjent szybko powraca do pełnej sprawności, bez pozostawienia linijnej blizny.

po zabiegu przeszczepu włosów

Po każdym zabiegu zostaje podane w okolicę biorczą osocze bogatopłytkowe PRP.

Osocze bogatopłytkowe jest uzyskiwane z własnej krwi poprzez jej odwirowanie w wirówce. Osocze bogatopłytkowe stymuluje własny potencjał organizmu do odbudowy tkanek. Przez wstrzyknięcie PRB cienką igłą umożliwia się uwolnienie czynników wzrostu z osocza bogatopłytkowego, co powoduje namnażanie komórek, tworzenie naczyń włosowatych. Dzięki podaniu osocza bogatopłytkowego w pierwszych godzinach zaimplantowane unity włosów są lepiej odżywione. Zabieg przeszczepu włosów trwa od 5-10 godzin.

Postępowanie po zabiegu

Prawidłowe postępowanie po zabiegu wpływa na przyjęcie oraz wzrost włosa, dlatego od pacjenta również zależy efekt zabiegu. Każdy pacjent po zabiegu zostaje dokładnie poinformowany o sposobie postępowania z transplantami. Klinika również pozostaje do ciągłej dyspozycji, w przypadku gdy pacjent ma pytania lub zauważy niepokojące objawy. Planując termin zabiegu należy uwzględnić okres gojenia miejsca biorczego i dawczego, który wynosi 14 dni. Bezpośrednio po zabiegu jest zakładany na miejsce dawcze bandaż, który powinien pozostać na miejscu przez dwa dni.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU PRZESZCZEPU WŁOSÓW

MIEJSCE PRZESZCZEPIONYCH WŁOSÓW:

1-8 dzień po zabiegu – nie dotyka się, nie myje zaimplantowanych włosów.
1-8 dzień po zabiegu – należy nakładać krem CICATRIDINA w miejscu poboru transplantów (z tyłu głowy)
3 dzień po zabiegu – rozpoczyna się płukać głowę lekkim strumieniem wody, nie wycierając jej. Płukanie głowy powoduje powolne zmywanie strupków.
Od 8 dnia po zabiegu – rozpoczyna się stosowanie LOXON 5%.
8 dzień po zabiegu – Pacjent w tym dniu rozpoczyna delikatnie myć włosy. Do mycia używa się delikatnego szamponu, o pH 5-7. Szampon oraz inne środki pomocnicze w pielęgnacji pacjenci otrzymują w ramach zabiegu. Przed myciem włosów na okolicę implantacji nakłada się kilka kropel oliwki. Oliwkę należy pozostawić na skórze głowy 30 min. Oliwka nawilża skórę i ułatwia usuwanie strupków.

MIEJSCE POBRANIA WŁOSÓW:

W miejscu pobrania włosów czyli potylicy należy postępować podobnie jak w przypadku miejsca pobrania, jak to zostało opisane powyżej.

INNE ZALECENIA DO STOSOWANIA PO ZABIEGU:

Szczotka/masażer – stosuje się od 3 tygodnia po zabiegu. Ruchami posuwistymi należy czesać skórę głowy od części czołowej do tyłu głowy.

– w pierwszych 14 dniach po zabiegu należy uważać na głowę, szczególnie na miejsce implantacji, podczas wsiadania do samochodu, podczas wykonywania czynności dnia codziennego chronić głowę przed wszelakimi uderzeniami, zadrapaniami,
– nie powinno wykonywać się gwałtownych ruchów pochylania,
– nie należy nosić ciężkich przedmiotów i nie wykonywać prac fizycznych.

INNE OBJAWY, KTÓRE MOGĄ WYSTĄPIĆ PO ZABIEGU:

Obrzęk – Po zabiegu mogą być obecne obrzęki w miejscu przeszczepionych włosów, a nawet w sąsiedniej okolicy, zwłaszcza czołowej oraz okolic powiekowych i podżuchwowych. Jest to “normalny” proces związany zabiegiem i przemieszczającym się płynem użytym do znieczulenia. W naturalny sposób obrzęk będzie ustępował po 3 – 4 dniach, po czym znaczącą różnicę można zaobserwować już po pierwszej nocy.

Spanie – najlepszą pozycją do spania i odpoczynku po zabiegu jest pozycja z lekko uniesioną głową i górną częścią ciała pod kątem 45 stopni.

Alkohol, palenie papierosów, aktywność seksualna – ogranicza się do minimum 3-4 dni po zabiegu.

Słońce – po zabiegu należy przez 6 tygodni unikać natężonego światła słonecznego i solarium.

Wysiłek fizyczny – po 21 dniach można ponownie powrócić do wykonywania ćwiczeń fizycznych z pełnym obciążeniem, pływania, grania w tenisa.

Zabiegi fryzjerskie – przez okres 3 tygodni nie wykonywać zabiegów fryzjerskich, ścinania włosów, farbowania, nakładania odżywek, środków do stylizacji włosów.

 

Zobacz także:

Jak wygląda przygotowanie i przebieg zabiegu przeszczepu włosów.

Przeszczep włosów u kobiet

Istnieje szereg czynników do zbadania i rozważenia w przypadku wypadania włosów u kobiet. Po pierwsze genetyka odgrywa dużą rolę. Podobnie jak mężczyźni, kobiety mogą odziedziczyć geny od strony matki lub ojca. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że w przeciwieństwie do łysienia u mężczyzn, wypadanie włosów u kobiet jest prawie zawsze spowodowane przez stan zdrowia. Dlatego też pierwszym krokiem powinna być wizyta u specjalisty trychologa. Będzie on w stanie pomóc ustalić, czy istnieje problem zdrowotny, czy zmiany są naturalne.

Przyczyny wypadania włosów u kobiet:

Jedną z najczęstszych przyczyn utraty włosów u kobiet jest zmiana poziomu hormonów, więc jeśli jesteś po menopauzie, to jest prawdopodobne, że będzie występować pewne naturalne przerzedzenie włosów. Kobiety z wyższym niż normalny poziom testosteronu są również bardziej narażone na łysienie. Staje się coraz bardziej powszechne, że coraz więcej kobiet decyduje się szukać pomocy. Istnieje również większa świadomość potencjalnych, dostępnych zabiegów, a problem jest omówiony bardziej otwarcie niż kiedykolwiek wcześniej. Utrata włosów może być objawem kilku możliwych zaburzeń medycznych, takich jak niedoczynność tarczycy, niedokrwistość, zaburzenia hormonalne, w tym zaburzenia poziomów estrogenów, nowotwór jajnika, lub nawet toczeń.

Łysienie kobiet, a psychika

Problemy związane z wypadaniem włosów mogą dotyczyć zarówno pań jak i panów. Nie zmienia to faktu, że to kobiety uważają włosy jako jeden z głównych atrybutów swojej kobiecości. Utracenie ich w większym lub mniejszym stopniu może stanowić spory problem natury psychicznej. Łysienie dla kobiet jest bardzo wstydliwą dolegliwością. Należy działać jak najszybciej, ponieważ wypadanie włosów może doprowadzić do zaburzeń w psychice. Przeszczep włosów u kobiet jest bardzo często stosowany jako ostateczne rozwiązanie.

Przeszczep włosów u kobiet w klinice Medmix

Jeśli zdiagnozowano chorobę należy rozpocząć leczenie organizmu, a w następnym etapie – leczenie wypadania włosów. Jeśli utrata włosów osiągnęła punkt, gdzie jest trwale uszkodzony, i gdy został zdiagnozowany podstawowy stan zdrowia, opcją leczenia może być chirurgiczne przywrócenie stanu owłosienia czyli przeszczep włosów.

Zabiegi przeszczepu włosów u kobiet wykonuje się również jako zabiegi estetyczne czyli obniżenie linii czoła. W przypadku gdy kobieta posiada od urodzenia wysokie czoło, nie jest to wynikiem choroby to można zabieg wykonać bez diagnostyki hormonalnej. Linie czołową nie można obniżyć dowolnie, bowiem musi być ona zgodna z pomiarami. Najczęściej obniża się linię czołową o 1-2 cm.

Zobacz także:

Przeszczep włosów w miejscu blizn

Przyczyną łysienia pourazowego są najczęściej urazy mechaniczne, operacje w obrębie głowy, oparzenia, radioterapie. Blizny pourazowe leczy się różnymi metodami.

Bardzo często przed zabiegiem przeszczepu włosów skórę na bliźnie specjalnie się przygotowuje, aby zwiększyć efekt przyjęcia przeszczepionych włosów. W tym celu, w miejscu implantacji podaje się komórki macierzyste pozyskane z tłuszczu i wzbogacone osoczem bogatopłytkowym. Ten zabieg wykonuje się kilka miesięcy przed planowanym zabiegiem przeszczepu. Celem tego zabiegu jest przygotowanie odpowiedniego “podłoża” do przeszczepu.

Przeszczep włosów w miejscu blizn:

W przypadku małych blizn pozbawionych owłosienia najlepszym efektem jest leczenie za pomocą przeszczepu włosów. W rozległych bliznach lepszy efekt uzyskuje się stosując technikę z użyciem ekspandera. Ekspander to jakby worek silikonowy stopniowo wypełniany solą fizjologiczną. Po kilku miesiącach osiąga on znacznie rozmiary dzięki czemu uzyskuje się płat pozwalający uzupełnić obszar po wycięciu blizny pourazowej.

Zobacz także:

Metoda BHT

Oznacza przeszczep włosów z innych części ciała niż głowa. Okolicą dawczą jest owłosiona skóra: podbródak, klatki piersiowej, pleców. Metodę tą stosuje się w przypadku gdy pacjent posiada nadmiernie owłosione te okolice ciała, a włosów na głowie jest ograniczona ilość.

Inne zastosowanie metody to:

-niewielki obszar zabiegu tj. brwi, broda, wąsy

Zalety metody BHT

-możliwość rozszerzenia możliwości zabiegu przez wykorzystanie obszarów, które nie były brane pod uwagę

-możliwości korekcyjne blizn

-możliwość wykonania przeszczepu w okolicach brody i górnej wargi włosów włosami o takiej samej strukturze

Wadą tej metody jest to, że włosy pobrane z innej okolic ciała są o innej strukturze niż włosy na głowie.

Przeszczep brwi

Transplantacja brwi jest niewątpliwie wielkim hitem w chirurgii plastycznej. Coraz więcej osób boryka się z problemem utraty brwi lub zmniejszenia ich gęstości. Zjawisko to dotyka kobiety i mężczyzn w różnym wieku.

Przyczyny utraty brwi:

Utrata brwi jest procesem nienaturalnym. Istnieje wiele powodów utraty brwi, między innymi – choroby tarczycy, łysienie plackowate, oparzenia, tatuaże, infekcje, częste wyrywanie, wrodzona niezdolność porostu brwi, skłonności do przerzedzania, podłoże genetyczne, całkowity zanik brwi z upływem czasu.

Specyfika przeszczepu brwi

Przeszczep brwi to zabieg chirurgiczny mający na celu trwałe przywrócenie owłosienia na łuku brwiowym. Do przeszczepu wybiera się włosy pobrane z tyłu głowy. Przeciętna ilość przeszczepionych włosów wynosi 50-400, w zależności od pożądanej gęstości. Przeszczep brwi jest podobny do przeszczepu włosów na głowie, aczkolwiek ze względu na specyfikę miejsca występują również pewne różnice. Kierunek włosa brwi zmienia się drastycznie w różnych częściach brwi. W miejscu przy nosie włos jest skierowany ku górze. Włos na czubku brwi jest skierowany na zewnątrz i na dół, a włos na końcu brwi rośnie na zewnątrz i do góry.

Przeszczep brwi – zabieg, krok po kroku

Najważniejszą rzeczą przy zabiegu przeszczepu włosów brwi, jest zachowanie naturalności kierunku wzrostu włosów. Innym ważnym aspektem jest przeszczep tylko pojedynczych mieszków włosowych.

Podczas zabiegu lekarz pobiera włosy z owłosionej części skóry głowy, a następnie wszczepia pojedyncze cebulki w odpowiednim kierunku w łuk brwiowy. Pierwsze rezultaty są już widoczne po zabiegu. Wygląd przeszczepionych włosów brwi rozwinie się w pełni w ciągu roku. Po tym okresie można podjąć decyzję o konieczności przeprowadzenia kolejnego zabiegu jakim jest przeszczep brody.

Terapia osoczem bogatopłytkowym

W naszej klinice MD MEDMIX zawsze jesteśmy oddani naszym pacjentom, dlatego też posiadamy bardzo dobre wyniki transplantacji włosów.
W naszej klinice  wprowadzamy najnowsze technologie i metody, aby utrzymać się w czołówce naszej specjalizacji. To dlatego jesteśmy pierwszą kliniką transplantacji włosów w Polsce, która wprowadza terapię osoczem bogatopłytkowym PRB, aby znacznie poprawić jakość przeszczepionych włosów oraz poprawić szybkość gojenia się miejsc poboru transplantów.

Terapia PRB jest oparta na naukowej wiedzy i innowacyjnych technologiach medycyny regeneracyjnej. Płytki krwi pełnią najważniejszą rolę w procesie gojenia i regeneracji. Celem zabiegu jest stymulowanie przeszczepionych mieszków włosowych i  “wprowadzenie” ich w aktywną fazę wzrostu. Jest to unikalny sposób korzystania z zasobów własnego ciała w celu poprawy procesu gojenia się tkanek miękkich. Dlatego terapia PRB skutecznie wpływa na gojenie się ran operacyjnych, stymuluje wzrost włosów, oraz poprawia grubość włosa po przeszczepie.
System ten z małej ilości własnej krwi pacjenta pozwala uzyskać żądany poziom stężenia płytek krwi. Do zabiegu pobiera się 60ml krwi pacjenta. Ta krew jest następnie wirowana według specjalnie opracowanej metody. Oddzielone są frakcje, które są bogate w płytki krwi i czynniki wzrostu. Roztwór następnie jest podawany w owłosioną skórę głowy pacjenta.
Ponieważ PRP jest stworzone z własnej krwi nie tworzy reakcji immunologicznych i alergicznych. Zabieg jest bezbolesny.

W płytkach koncentrowanych przez Angel PRP System zawarte są następujące czynniki wzrostu:

  • TGF-b – transformujący czynnik wzrostu, wspomagający więź międzykomórkową, nadającą skórze jędrność
  • PDGF – płytkowy czynnik wzrostu, stymuluje wzrost  drobnych naczyń krwionośnych i naczyń włosowatych
  • EGF – naskórkowy czynnik wzrostu- stymuluje wzrost i różnicowanie komórek, tworzenie kolagenu
  • FGF – czynnik wzrostu fibroblastów, stymuluje powstanie naczyń krwionośnych i wspomaga wzrost komórek specjalistycznych. 

    Główne cechy zabiegu PRP to:

  • pobrane mieszki włosowe są naturalnie zanurzone w osoczu dlatego też osocze zwiększa ich przeżywalność i poprawia przyszły wzrost
  •  odpowiednie przygotowanie roztworu osocza zwiększa czynniki wzrostu w roztworze końcowym.

Terapia osoczem PRB w naszej klinice terapia PRP odbywa się w czasie zabiegu przeszczepu. W tym czasie roztwór osocza bogatopłytkowego ma największy wpływ na proces leczniczy.
Leczenie PRP w połączeniu z przeszczepem włosów metodą FUE pokazało, że u pacjentów po podaniu osocza bogatopłytkowego nastąpił szybszy wzrost przeszczepionych włosów oraz znaczne zwiększenie grubości włosa.
Osocze bogatopłytkowe zawiera: czynniki wzrostu, antybakteryjne peptydy, białka, które pozytywnie  wpływają na proces regeneracji. Oprócz stymulacji i regeneracji włosów terapia PRP normalizuje również funkcję gruczołów łojowych w mieszkach włosowych. Terapia osoczem ma również działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybicze.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

123

Kwestionariusz
KONSULTACJE WARSZAWA 3 LIPIEC

Zapraszamy na konsultacje, które odbędą się w Warszawie 3 lipca 2019 r.
Więcej informacji pod numerem telefonu: 603-777-679