fbpx

Leczenie łysienia

Choroby związane z łysieniem skóry dotyczą z roku na rok coraz większej części społeczeństwa. Utrata włosów dotyka kobiet, mężczyzn jak i dzieci. Wiele przypadków problemów z wypadaniem włosów jest spowodowane chorobami układowymi. Innymi czynnikami powodującymi wypadanie włosy są stres, zaburzenia hormonalne, uwarunkowania genetyczne

W jaki sposób leczyć łysienie?

Przed rozpoczęciem leczenia łysienia należy przeprowadzić dokładną diagnostykę problemu. Bowiem, gdy rozpoczniemy stosowanie leczenia bez diagnostyki, leczenie może nie przynieść efektu.
Metod leczenia łysienia jest wiele. Każdy sposób powinien być jednak precyzyjnie dopasowany względem zdiagnozowanej choroby u pacjenta. Trycholog z kliniki Medmix zadbają o pacjenta, tak aby kuracja przyniosła zamierzone efekty w jak najszybszym czasie.

Leczenie łysienia może odbywać się z użyciem preparatów mających na celu zatrzymanie wypadanie i wzrost włosów.
W przypadku łysienie androgenowego u mężczyzn w miejscu pozbawienia włosów wykonuje śie zabiegi chirurgii włosa – przeszczepy włosów.

W klinice MD MEDMIX stosujemy również metodę kamuflażu łysienia. Są to zabiegi mikropigmentacji skóry głowy. Zabiegi polegają na podanie do naskórka pigmentu, dzięki czemu otrzymuje się efekt krótko ściętego włosa..

Konsultacje i wizyty w klinice MD MEDMIX

Nadmierne wypadanie włosów i łysienie to choroby, które wymagają konsultacji z trychologiem.
W naszej klinice wszyscy pacjenci mają zapewnione na pełne wsparcie i doradztwo w zakresie leczenia łysienia. Skontaktuj się z nami telefonicznie i umów wizytę.

Zobacz także:

Kwestionariusz