Choroby związane z łysieniem skóry dotyczą z roku na rok coraz większej części społeczeństwa. Utrata włosów dotyka kobiet, mężczyzn jak i dzieci. Wiele przypadków problemów z wypadaniem włosów jest spowodowane chorobami układowymi. Innymi czynnikami powodującymi wypadanie włosy są stres, zaburzenia hormonalne, a także uwarunkowania genetyczne. Łysienie włosów może objawiać się na wiele sposobów. Początki niekoniecznie będą dawały nam jasne sygnały do tego, aby zgłosić się o pomoc. Nadmierne łysienie ukazuje się w sposób obfity. Wówczas panikujemy i nie wiemy co robić. Istotne jest zgłoszenie się o pomoc. Leczenie łysienia powinno następować po wcześniejszych konsultacjach z trychologiem-specjalistą. Rozpoznanie choroby to pierwszy krok ku znalezieniu złotego środka, a zarazem metody leczniczej, która będzie najbardziej skuteczna w danym przypadku.

W jaki sposób leczyć łysienie?

Przed rozpoczęciem leczenia łysienia należy przeprowadzić dokładną diagnostykę problemu. Bowiem, gdy rozpoczniemy stosowanie leczenia bez diagnostyki, leczenie może nie przynieść efektu. Metod leczenia łysienia jest wiele. Każdy sposób powinien być jednak precyzyjnie dopasowany względem zdiagnozowanej choroby u pacjenta. Trycholog z kliniki Medmix zadba o pacjenta, tak aby kuracja przyniosła zamierzone efekty w jak najszybszym czasie. Zabiegi będą dostosowane indywidualnie ze względu na różnego rodzaju utrudnienia jakie mogą następować. Nie każdy pacjent może skorzystać z danego preparatu, chociażby przez wzgląd na uczulenia oraz inne choroby z jakimi się boryka.

Leczenie łysienia może odbywać się z użyciem preparatów mających na celu zatrzymanie wypadanie i wzrost włosów. W przypadku łysienie androgenowego u mężczyzn w miejscu pozbawienia włosów wykonuje śie zabiegi chirurgii włosa – przeszczepy włosów. W klinice MD MEDMIX stosujemy również metodę kamuflażu łysienia. Są to zabiegi mikropigmentacji skóry głowy. Zabiegi polegają na podanie do naskórka pigmentu, dzięki czemu otrzymuje się efekt krótko ściętego włosa. Tego typu sposób leczenia łysienia jest szczególnie dedykowany dla mężczyzn.

Konsultacje i wizyty w klinice MD MEDMIX

Nadmierne wypadanie włosów i łysienie to choroby, które wymagają konsultacji z trychologiem. W naszej klinice wszyscy pacjenci mają zapewnione na pełne wsparcie i doradztwo w zakresie leczenia łysienia. Skontaktuj się z nami telefonicznie i umów wizytę stacjonarną lub online. Załoga kliniki to wyspecjalizowani trychologowie, którzy noszą za sobą bagaż doświadczeń oraz wielu sytuacji kryzysowych. Dzięki pomoc specjalisty będziesz w stanie ponownie wrócić do normalnego życia bez większych kompleksów.

Leczenie łysienia w wybranych miastach – Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań

Dzięki naszej klinice oraz konsultacjach, których celem jest postawienie fachowej diagnozy będziesz mógł w pełni podjąć się leczenia. Łysienie to poważny problem, szczególnie u osób w średnim wieku. Odwiedź naszą klinikę lub skontaktuj się z nami telefonicznie/mailowo. Leczenie łysienia MD MEDMIX udostępnione jest dla całego kraju. Bez względu z jakiego miasta pochodzisz – Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź czy Poznań. Profesjonalna klinika leczenia łysienia jest dostępna w godzinach od 8:00 do 17:00 (poniedziałek-piątek).

 

Zobacz także: