Czy przeszczep włosów jest skuteczny?


Zabieg związany z przeszczepem włosów jest jednym z niewielu rozwiązań, który gwarantuje pacjentom pewny efekt. Najczęściej decydujemy się na tego typu przeszczep w momencie, gdy wszystkie inne metody nie pozwoliły na uzyskanie zadowalającego rezultatu. Zasadniczo to nie my decydujemy o tym czy kwalifikujemy się do zabiegu, ponieważ istnieje kilka czynników zdrowotnych, które mogą zablokować nasze starania. Nie zmienia to faktu, że sam zabieg może okazać się dla nas jedynym ratunkiem.

W jakich sytuacjach decydujemy się na przeszczep włosów?

Wiele sytuacji jest niezależne od nas. Nadmierne wypadanie włosów może być wywołane na skutek podeszłego wieku, ale także chorób czy wypadków. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć kiedy to nastąpi. Najczęściej na łysienie narażeni są mężczyźni. Zdarzają się przypadki łysienia u kobiet, aczkolwiek nie jest to częste zjawisko. Przeszczep włosów jest zabiegiem, który zapewnia odbudowę cebulek w skórze głowy. Dzięki implantacji wcześniej pobranych cebulek z okolic tyłu głowy jesteśmy w stanie wszczepić je w miejsce biorcze, które po upływie kilku tygodni zaczną się przyswajać i naturalnie rosnąć.

przeszczep włosów

Skuteczność metody FUE

W naszej klinice korzystamy ze sprawdzonych sposobów. Przeszczep włosów metodą FUE zdaje się być aktualnie najbardziej skutecznym zabiegiem przywracania cebulek włosowych na skórze głowy, brwiach. Wykonujemy również przeszczepy brody, które mają za zadanie zagęścić zarost. Włosy są wstępnie pobierane z miejsca dawczego znajdującego się z tyłu głowy. Ta nowatorska metoda jest aktualnie najpopularniejsza na rynku medycyny włosów. Estetyka i wygląd ma dla nas szczególne znaczenie, dlatego też staramy się odzyskać utracone włosy niemal od razu. Niestety zabieg nie gwarantuje odrośnięcia włosów po kilku dniach czy tygodniach. Proces przywracania włosów trwa od kilku do kilkunastu miesięcy.

Pierwsze konsultacje i postawienie diagnozy

Aby umówić się z kliniką Medmix na pierwsze konsultacje należy wypełnić formularz znajdujący się w zakładce “Kontakt” na stronie https://medmix.pl/. Na spotkaniu omówione zostaną objawy związane z wypadaniem włosów oraz wstępne leczenie. Przeszczep włosów metodą FUE nie jest przeznaczony jednak dla wszystkich, ponieważ mogą występować pewne ograniczenia wynikające ze stanu zdrowia pacjenta. Opinie naszych pacjentów mogą być z kolei jedyną reklamą, która w pełni odpowiada na pytanie związane z osiągnięciem upragnionego efektu.