Kiedy możemy spodziewać się efektów po przejściu zabiegu przeszczepu włosów?


Wszyscy pacjenci  po zabiegach przeszczepu włosów chcieliby, aby efekt zabiegu był od razu…Niestety, rzeczywistość szybko weryfikuje nasze wyobrażenia, i należy się uzbroić w cierpliwość. Warto jest wiedzieć w jakim czasie możemy spodziewać się pierwszych efektów po zabiegu przeszczepu włosów.

Wyczekiwanie na efekty zabiegu zawsze są męczące dla pacjentów. Przeszczep włosów to jednak zabieg, który wymaga nie tylko cierpliwości pacjentów. Przebieg zabiegu jest skomplikowany i wymaga ogromnego skupienia ze strony lekarza prowadzącego. Skuteczność przeszczepu włosów pozwala nam wierzyć, że zabieg zakończy się sukcesem. Należy jednak pamiętać, że przeszczep włosów to nie leczenie grypy, a pierwsze efekty ujawnią się upływie określonego czasu.

przeszczep włosów efektyPrzeszczep włosów – efekty

W klinice Medmix korzystamy najczęściej z metod, które zapewniają pewne i bezpieczne zabiegi. Metoda FUE to sposób na przywrócenie  włosa na skórze głowy bez wywołania następnych komplikacji w postaci  blizn. Dzięki przeszczepowi włosów możemy uzyskać pierwsze efekty już po okresie od 3 do 4 miesięcy po zabiegu. To właśnie wtedy zaczynają odrastać zaimplantowane włosy. Na początku, owłosienie będzie nieregularne i pozbawione gęstości. Natomiast z upływem czasu zacznie się to zmieniać. Jest to normalne zjawisko i nie powinno ono nas przejmować. Z kolejnymi miesiącami włosy zaczną się zagęszczać, a pełen efekt powinien pojawić się po upływie 12-stu miesięcy.

Postępowanie po zabiegu przeszczepiania włosów

Sam przeszczep włosów nie jest jedynym sposobem na odzyskanie utraconych włosów. Istotne będzie również nasze postępowanie po zabiegu. Musimy zwracać uwagę na różne aspekty, które nie były tak oczywiste przed podjęciem się transplantacji. Przykładowe unikanie promieni słonecznych, nie spożywanie napojów alkoholowych, przyjmowanie prawidłowej pozycji do spania czy omijanie usług fryzjerskich do 3 tygodni po zabiegu. To kwestie, które warto jest przestrzegać. Mogą one wpłynąć na prawidłowy wzrost przeszczepionych włosów. Efekty powinny być zauważalne w momencie, kiedy w pełni zaadaptują się na skórze głowy. Więcej informacji na temat efektów, czy działań, których należy się podejmować bądź unikać można znaleźć na https://medmix.pl/.