Na czym polega trichoskopia?


Współczesna medycyna pozwala aktualnie na badania nieinwazyjne i bezbolesne, które nie wymagają pobierania materiału badawczego. Trichoskopia umożliwia uzyskanie miarodajnych wyników pozwalających na przeprowadzanie dalszej terapii związanej z odbudową włosów.

Diagnoza za pomocą profesjonalnego sprzętu

Dermatoskop to główne narzędzie wykorzystywane przy stosowaniu metody badawczej. Dzięki niej, lekarz specjalista może otrzymać odpowiednie materiały do następnych badań mających na celu wskazanie diagnozy nadmiernego wypadania włosów, łysienia jak i postępów w trakcie leczenia. Dane są zbierane przez kamerę zamontowaną przy urządzeniu. Do podjęcia się badań nie występują żadne przeciwwskazania dla pacjentów. Dlatego też każdy może się podjąć zabiegu.

Na jakie efekty możemy liczyć?

Problem związany z wypadaniem włosów i łysieniem bywa często bardzo uciążliwy dla pacjentów. Jest to problem wstydliwy i chcemy się go pozbyć jak najszybciej. Warto jednak pamiętać, że odzyskiwanie włosów w okolicy głowy nie jest takie proste. Odpowiednie zabiegi mogą nam z pewnością pomóc, aczkolwiek jest to czasochłonne. Trichoskopia pozwoli nam postawić diagnozę, dzięki której nasz zespół badawczy będzie mógł w pełni przystąpić do przygotowania metody leczniczej. Przeszczep włosów można uznać w wielu przypadkach za ostateczność.

trichoskopia

Po wprowadzeniu odpowiednich zabiegów, narzędzie będzie nadal wykorzystywane w celu systematycznego określania postępów. Cyfrowy zapis pozwoli na skuteczną analizę zmian postępujących w czasie terapii. Stała obserwacja wyników jest jednym z podstawowych elementów trwania całego zabiegu, które w zależności od dolegliwości może trwać nawet miesiącami.

Jak przygotować się do badania cyfrowego włosów?

Przede wszystkim należy pamiętać, że jest to zabieg w pełni nieinwazyjny, który nie powoduje bólu. Dobre nastawienie już samo w sobie może być kluczem do spokojnego przeprowadzenia badania. Warto jednak pamiętać, że pacjent podlegający badaniom powinien trzymać się zasad, które obowiązują. Po pierwsze nie wolno myć włosów, ani skóry głowy na trzy dni przed rozpoczęciem badań. W przypadku pań należy pamiętać o nie poddawaniu się farbowaniu, dekoloryzacji, a nawet trwałej ondulacji. Te intensywne działania mogłyby źle wpłynąć na otrzymane wyniki zapisów cyfrowych.

W klinice MD MEDMIX www.medmix.pl możemy liczyć na pełen profesjonalizm specjalistów w dziedzinie leczenia skóry głowy i włosów. Skontaktuj się z nami i umów na wizytę (603777-679).

+ There are no comments

Add yours