Słaby zarost? Spraw, aby Twoja broda była gęsta


Ostatnimi laty wzrasta trend na zapuszczanie zarostu u panów. Tego typu owłosienie jest dla mężczyzn szczególnie istotne. Niestety nie w każdym przypadku możemy liczyć na pojawienie się pełnej i gęstej brody.

Broda u mężczyzn należy aktualnie do nowej fali trendów. Coraz większa liczba panów stara się zapuszczać brodę, aby w ramach nowych kierunków modowych stać się człowiekiem na czasie. Nie zmienia to faktu, że owłosienie brody jest bardzo specyficzne i u każdego rośnie ona inaczej. Niektórzy mogą liczyć na bardziej zagęszczone okolice znajdujące się pod brodą, a inni nie mogą zapuścić wąsów. Problemy związane z zapuszczaniem zarostu dotyczą wielu mężczyzn. Istnieją jednak sposoby, które mogą wpłynąć na znaczne zagęszczenie brody.

broda

Pierwsza zasada!

Najważniejszym aspektem dotyczącym zapuszczania zarostu jest z pewnością jego wzrost. Nie będziemy w stanie zauważyć jego potencjału jeżeli będziemy systematycznie go podcinać. W takim przypadku nie ruszaj brody przez przynajmniej miesiąc. Sprawdź jaki jest aktualny potencjał i dopiero wtedy możesz zadecydować o podjęciu konkretnych kroków. Jeżeli po upływie pierwszego miesiąca Twoja broda będzie niepełna, a niektóre obszary okażą się mniej zagęszczone to będzie pierwsza oznaka tego, że prawdopodobnie będziesz potrzebował pomocy. Są jednak też dobre strony wynikające ze słabo zagęszczonej brody. Badania udowadniają, że w takich przypadkach istnieje mniejsze ryzyko na wystąpienie łysiny czy nadmiernego wypadania włosów. Z kolei bardziej podatni na te choroby są mężczyźni, którzy nie mają problemów z zarostem.

Zarost u osób o jasnych włosach

Jedną z przyczyn słabszego zarostu może być również kolor włosów. Blondyni mają w tym przypadku najgorzej. Natomiast jest to uwarunkowane genetycznie. Blond włosy z reguły wyglądają na cieńsze i mniej bujne. Tak samo prezentuje się to na brodach. Panowie o jasnych włosach nie mogą wpłynąć na szybszy porost włosów na brodzie, aczkolwiek mogą zmienić ich gęstość.

Zagęszczanie brody i zarostu

Pełne zagęszczenie może odbywać się przy pomocy wielu specjalnych preparatów, jednak z różnym skutkiem. Aktualnie, jedną z najpewniejszych metod działania jest przeszczep włosów na brodzie. Taki sposób zagęszczenia zarostu przynosi konkretne efekty po upływie od 6 do 12 miesięcy. W naszej klinice (www.medmix.pl) możesz liczyć na profesjonalną opiekę, skuteczne zabiegi i pełne zadowolenie. Zagęszczanie brody to proces odpowiedzialny za odbudowę i powstawanie nowych włosów w okolicach twarzy. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszej pomocy.

+ There are no comments

Add yours