fbpx

Wypadanie włosów – leczenie

Problem jakim z pewnością jest utrata włosów można zauważyć nie tylko u osób starszych. Łysienie i nadmierne wypadanie włosów dotyczy coraz częściej kobiet i mężczyzn poniżej 30-stego roku życia. Jest to spory problem dla obu płci. Włosy w wielu kulturach są uważane za atrybut piękna, a ich nadmierne wypadanie może doprowadzić do wielu problemów na tle psychicznym.

Dlaczego tracimy włosy?

Wypadające włosy z pewnością są dużym problemem. W szczególności, kiedy spotyka nas to jeszcze w młodym wieku. Niestety w wielu przypadkach nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego co może się wydarzyć. Istnieją jednak pewne założenia, które jasno opisują co może negatywnie wpłynąć na stan naszych włosów.

1. Zła dieta
Należy pamiętać, że nasza dieta powinna być wzbogacona o dodatkowe źródła białka i żelaza. Dzięki tym składnikom odżywczym będziemy w stanie wzmocnić strukturę włosów. Łysienie może nas spotkać także w trakcie odchudzania. Zbyt szybka utrata wagi powoduje nadmierne wypadanie włosów na okres od 3 do 6 miesięcy.

2. Nieodpowiednie zabiegi pielęgnacyjne i fryzjerskie
Chodzi tutaj przede wszystkim o zbyt rzadkie mycie włosów. Innym czynnikiem wpływającym na zły stan włosów oraz wypadanie to farbowanie nieodpowiednimi farbami, zabiegi przedłużania i doczepiania włosów

3. Nawyki

Niestety w wielu przypadkach dotyczących zmian zachodzących na naszym ciele czy w organizmie to my ponosimy odpowiedzialność. Przyczyniają się do tego nasze nawyki, z którymi ciężko jest się nam rozstać. Jednym z nich jest palenie papierosów. Jest ono szkodliwe nie tylko dla układu oddechowego, ale również dla włosów.

Oczywiście nie są to przypadki, które mogą spowodować całkowite łysienie.
Schorzenia mogą występować na tle genetycznym.

Leczenie wypadania włosów w klinice Medmix

Wypadanie włosów nie zawsze jest wynikiem naszych złych nawyków czy źle dobranej diety. Zatem jakie leczenie zastosować? W klinice Medmix oferujemy szereg zabiegów mających na celu wspomaganie struktury włosa za pomocą zabiegów trychologicznych, oraz transplantacji i mikropigmentacji włosów.

Kwestionariusz