Przeszczep włosów Poznań

Skala łysienia w Polsce przekracza wszelkie normy. Z roku na rok występuje coraz więcej przypadków zachorowań na nadmierne wypadanie włosów. Przeszczep włosów jest w wielu sytuacjach traktowany jako ostateczność, aczkolwiek występują okoliczności, w których jest to jedyna możliwość na całkowite wyleczenie. Metoda związana z przeszczepem nie jest nowatorska, ponieważ pierwsze tego typu zabiegi były wykonywane już w XIX wieku. Aktualnie, w medycynie stosuje się trzy rodzaje przeszczepu włosów.

1. FUT/STRIP – jest to metoda, która polega na wycięciu płatów owłosionej skóry z tyłu głowy, z którego separowane są pojedyncze grafty. Te natomiast są implantowane w miejsce biorcze.
2. BHT – pobierane włosy do przeszczepu pochodzą z innych części ciała niż głowa. Stosowanie tej metody jest jednak uzależnione od braku wystarczającej ilości włosów na głowie. Miejscem dawczym może być klatka piersiowa czy podbródek.
3. FUE – prawdopodobnie najpopularniejsza metoda jaka jest wykorzystywana przez specjalistów. Nie pozostawia blizn. Przeszczep włosów metodą FUE polega na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych z okolic potylicy głowy, po czym zostają one wszczepione w miejsce biorcze.

Powyższe rodzaje przeszczepów można również nazywać głównymi metodami z czego najczęściej stosowaną jest FUE.

Dlaczego warto zdecydować się na przeszczep włosów?

Wypadanie włosów potrafi być naprawdę problematyczne. Zjawisko dotyka w głównej mierze mężczyzn. Nie zmienia to faktu, że łysienie jest spotykane także u kobiet. Wiek nie gra większej roli. Podłoże genetyczne może sprawić, że choroba w postaci łysienia androgenowego czy plackowatego pojawi się jeszcze na wczesnym rozwoju dziecka. Istnieją również przypadki losowe jak wypadki. Wówczas przeszczep włosów jest jedynym sposobem na odzyskanie dawnego wyglądu. Warto pamiętać, że zabieg przebiega na znieczulenia miejscowym, dzięki czemu nie towarzyszy nam nieprzyjemne uczucie.

Przeszczep włosów – Poznań Medmix

Łysienie to problem, który bardzo często wpływa na nasze codzienne samopoczucie. W wielu sytuacjach czujemy się gorsi od innych. Warto jest zadbać nie tylko o swój wygląd, ale także psychikę. Przeszczep włosów to poważny zabieg, który wymaga fachowego podejścia specjalistów. Klinika Medmix należy do czołówki placówek specjalizujących się w przeszczepie włosów. Dlatego nie jest istotne czy mieszkasz w Poznaniu czy w jeszcze innej części kraju. Decyzja o podjęciu się zabiegu powinna zostać podjęta w sposób odpowiedzialny. W związku z czym kilometry nie powinny stanowić żadnej przeszkody w celu realizacji zabiegu przeszczepu włosów.

Kwestionariusz