Dietetyka

TRYCHODIETETYKA – CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ?
Telogenowe wypadanie włosów występuje wtedy gdy włos za szybko przechodzi w fazę wypadania. Powodem tego może być: zbyt drastyczna dieta, stres, osłabienie organizmu z powodu choroby, zażywanie leków. Przy nadmiernym wypadaniu włosów warto zwrócić uwagę na to co jemy na co dzień, ponieważ w prawidłowym odżywianiu znajdujemy odpowiedź na nasze problemu związane z włosami. Przy problemach z włosami nie należy stosować restrykcyjnych diet niskokalorycznych, ponieważ żywienie ubogie w kalorie i białko może doprowadzić do wielu zaburzeń w organizmie, w tym także do wypadania włosów. Wraz z prawidłowo zbilansowaną dietą możemy dostarczyć naszym włosom niezbędnych składników odżywczych, które poprawią ich kondycję oraz wygląd, a także zapobiegną ich wypadaniu.

Do najważniejszych witamin w diecie zaliczamy witaminę E, witaminę A (retinol), witaminę H, oraz witaminy z grupy B. Należy zwrócić uwagę na składniki mineralne takie jak cynk i żelazo. Ważnym aspektem w tej diecie jest odpowiednie nawodnienie organizmu. W diecie należy unikać produktów wysoko przetworzonych, żywności typu fast-food oraz słodyczy, a także ograniczyć do minimum, a najlepiej wykluczyć używki pod postacią alkoholu i papierosów. Czytaj dalej

  Odzyskaj włosy tak, jak inni nasi zadowoleni pacjenci.

  MD MEDMIX hair clinic to podmiot leczniczy, świadczący ambulatoryjne świadczenia zdrowotne. MD MEDMIX hair clinic jako podmiot leczniczy specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu problemów związanych z włosami i owłosioną skórą głowy.

  Dietetyka

  MediRaty

  W naszej Klinice istnieje możliwość płatności w systemie ratalnym.
  MediRaty to pierwszy w Polsce program finansowania płatnych usług medycznych skierowany wyłącznie do branży medycznej.
  Bardzo dogodne warunki sprawiają, że MediRaty są doskonałym rozwiązaniem dla Pacjenta, który planuje wykonać zabieg, ale bez zbędnego obciążania własnego budżetu.

  Powiązana oferta

  Odzyskaj utracone włosy

  Metoda FUE to zabieg minimalizujący uszkodzenie włosów i skóry.
  Naturalne, swoje włosy i naturalny wygląd.

  Dietetyka
  gdpr-image
  Wybierając - akceptuję - wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, pikseli, znaczników i podobnych technologii. Umożliwiają one nam śledzenie Twojej aktywności, dzięki czemu możemy udoskonalać działanie strony. Wykorzystujemy je na potrzeby wykonywania anonimowych statystyk oraz w celach marketingowych.
  polityka prywatności