fbpx

Mikropigmentacja przy bliznach

MIKROPIGMENTACJA SKÓRY GŁOWY W MIEJSCU BLIZN PO PRZESZCZEPACH

Podobnie jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego bliznowacenie skóry jest nieuniknione, a przeszczep włosów jest rodzajem zabiegu chirurgicznego. Blizny mogą stać się bardziej widoczne i brzydkie z powodu źle wykonanej operacji lub gorszego gojenia. Blizny mogą pojawić się na skórze głowy, zarówno w obszarze biorczym jak i dawczym i mogą stać się widoczne, gdy włosy są ścinane krócej. Z tego powodu pacjent może odczuwać problemy natury psychicznej.

Pomoc w zakryciu blizn może nie tylko przynieść poprawę kosmetyczną , ale także poprawić pewność siebie. Mikropigmentacja jest skutecznym zabiegiem pomagającym ukryć blizny. Jednakże mikropigmentacja włosów w tkance bliznowatej może powodować komplikacje zależne od wielkości i rodzaju bliznowacenia. Pigment może reagować różnie na pierwotną skórę, a zastosowanie barwnika musi być wykonane przez doświadczonego specjalistę, aby zapewnić najlepsze wyniki zabiegu. Nasi wysoko wykwalifikowani specjaliści mogą udzielić profesjonalnej opinii na temat tego czego można oczekiwać od mikropigmentacji.

Mikropigmentacja włosów w klinice Medmix

Technika przeszczepu włosów metodą FUT powoduje powstanie liniowej blizny z boków i z tyłu głowy. Przy dobrym gojeniu skóry zabieg może pozostawić cienką linię ukrytą w otaczających włosach. Złe gojenie może spowodować rozciągnięcie skóry na głowie i poszerzenie blizny. Mikropigmentacja włosów może znacznie zmniejszyć wygląd wszelkich blizn i może być stosowana nawet jeśli blizna goi się dobrze, aby jeszcze bardziej ją ukryć. Pobieranie przeszczepów za pomocą metody FUE polega na tym, że każda jednostka włosa jest pobierana pojedynczo za pomocą małego cylindrycznego puncha. Nawiercenie może pozostawić małe, białe plamki w obszarze dawczym, które są widoczne gdy włosy są ścinane krótko lub ogolone.

Starsze techniki nawiercania, używały znacznie większego puncha co skutkowało większymi okrągłymi białymi plamkami, które są bardzo trudnymi do ukrycia, chyba, że włosy są dłuższe. Zanim zdecydujesz się na mikropigmentację w leczeniu blizn, ważne jest abyś był odpowiednim kandydatem.

Skontaktuj się z kliniką MD MEDMIX ,możesz porozmawiać z nami przez telefon lub wypełnić formularz kontaktowy w celu bezpłatnej konsultacji. Mikropigmentacja włosów przy bliznach z kliniki Medmix z pewnością pomoże Ci w zakamuflowaniu swoich niedoskonałości. Zakrywanie blizn powinno odbywać się przy wykorzystywaniu najnowszych metod leczenia. Po zabiegu nie powinny występować żadne powikłania. Zobacz także:

Kwestionariusz