Kilka słów o szkoleniu z przeszczepu włosów w Turcji


Przeszczep włosów w Turcji czy szkolenie w Turcji? Obydwa tematy są popularne wśród osób interesujących się tego typu zabiegami.

Zespół medyczny MD MEDMIX hair clinic odbywał szkolenie w Turcji. Szkolenie dotyczyło zabiegów z zakresu przeszczepu włosów. Kursy dotyczyły głównie metody FUE oraz treningów praktycznych. Szkolenie było przeprowadzane w renomowanej klinice HLC w Ankarze.

Szkolenia z przeszczepu włosów w Turcji

Przed rozpoczęciem treningu praktycznego odbyły się zajęcia teoretyczne. Wykłady przeprowadzone zostały w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Ankarze – stolicy Turcji. Umożliwiło to nam dostęp do materiałów akademickich. Na wcześniej przygotowanych modelach lekarze mogli poznać:

  • techniki podawania znieczulenia,
  • techniki pobierania graftów – manualne i mechaniczne,
  • technikę wykonywania pomiarów twarzoczaszki i wyznaczanie obszaru dawczego oraz biorczego.

Oprócz specjalistycznej wiedzy z zakresu tematycznego przeszczepu włosów odbyło się również wprowadzenie z anatomii. Wiadome jest, że każdy lekarz posiada stosowną wiedzę z anatomii, jednakże ta wiedza była skierowana w kierunku zabiegów przeszczepu włosów, a dokładniej anatomii głowy i szyi.

przeszczep włosów turcja szkolenieszkolenie przeszczep włosów turcja

 

 

 

 

 

 

Kolejnym punktem szkolenia była praktyka. Pierwsza część zajęć praktycznych odbywała się na modelach „sztucznych”. W tym przypadku był to model głowy, dzięki czemu lekarz przeprowadzający szkolenie miał możliwość dokładnie wskazać  punkty podania znieczulenia. Na sztucznych modelach odbywały się próby nacięcia skóry, pobieranie graftów jak i ich implantacja.

szkolenia w turcji

Po pierwszym, bardzo intensywnym dniu wypełnionym dużą dawką nowej wiedzy teoretycznej i praktycznej wieczór zakończył się wyśmienitą kolacją w tradycyjnej tureckiej restauracji. Była to też możliwość spotkania z innymi specjalistami z dziedziny przeszczepu włosów. Mogliśmy wspólnie wymienić swoje doświadczenia zawodowe oraz porozmawiać nad szansami i zagrożeniami jakie spotykają zabiegi przeszczepu włosów.

 

Jak przebiega przeszczep włosów w Turcji?

Po intensywnych godzinach szkolenia na sztucznych modelach nadszedł czas na praktyczną naukę i szlifowanie posiadanych umiejętności na żywych pacjentach. Przeszczep włosów w Turcji podobnie jak w Polsce oraz innych krajach europejskich przebiega zgodnie z wszelkimi procedurami. 

przeszczep włosów Turcja
Nowoczesna klinika chirurgii plastycznej HLC to miejsce, gdzie również przeprowadzane są zabiegi przeszczepu włosów. Podczas tego szkolenia otrzymaliśmy sporą dawkę informacji z zakresu:
– oceny zabiegu, czyli ilości koniecznych do przeszczepu graftów,
– wyznaczania linii brzegowej,
– podawania znieczulenia,
– różnych technik poboru i implantacji graftów,
– opieki pozabiegowej.

 

 

Nowa wiedza oraz wymiana doświadczeń – to wszystko było wszędzie, nawet podczas lunchu. Udane szkolenia zostały finalnie zwieńczone w przecudnej, historycznej restauracji z występami muzyków. Naszym kluczowym zabiegiem jest właśnie przeszczep włosów. Turcja ukazała nam kolejne sposoby na skuteczne przeprowadzanie tego zabiegu. Wszystkie szkolenia odbywamy dla Was, aby nasze usługi w zakresie trychologii oraz zabiegów stały na jak najwyższym poziomie.

Uczestnicy szkolenia: Marzena Dubas – trycholog, dr Natalia Nowara-Lauritano – chirurgia odtwórcza włosów.

Autor: Marzena Dubas – trycholog.


Wróć do poprzedniego artykułu: Jak leczyć liszaj płaski mieszkowy?