ZABIEGI TRYCHOLOGICZE PRZED I PO PRZESZCZEPIE WŁOSÓW. CZY SĄ ONE KONIECZNE?


ZABIEGI TRYCHOLOGICZE PRZED I PO PRZESZCZEPIE WŁOSÓW. CZY SĄ ONE KONIECZNE?

Wielu pacjentów zastanawia się czy przed zabiegiem przeszczepu włosów należy i czy jest wskazane wykonywanie zabiegów z zakresu trychologii lub medycyny włosa. W tym temacie należy rozróżnić celowość wykonania zabiegów czyli jaki problem mają wyleczyć?
Rozróżniamy kilka przypadków kiedy są zalecane do wykonywania zabiegi trychologiczne.
1. Gdy pacjent jest zakwalifikowany do zabiegu przeszczepu włosów, ale boryka się z problemami skórnymi np.: łupieżem, łojotokiem
2. Gdy pacjent w chwili obecnej nie kwalifikuje się do zabiegu przeszczepu włosów ze względu na zbyt dużą gęstość włosów.
3. Gdy pacjent jest zakwalifikowany do zabiegu przeszczepu włosów i nie ma problemów skórnych.

W każdym przypadku inny jest cel zabiegów, inny protokół zabiegowy i inne używane składniki aktywne. W pierwszym przypadku przygotowujemy skórę pacjenta do wykonania zabiegu. Bowiem występujące zmiany typu łupież czy silne przetłuszczenie są przeszkodą w wykonaniu zabiegu. Jak wiemy łupież to drożdżaki, czyli bakterie, które się przenoszą. Dlatego tak ważne jest, aby te problemy zlikwidować. Wykonując zabieg przy łupieżu można go po prostu roznieść. Ponadto drożdżaki zagrażają prawidłowemu przyjęciu się zaimplantowanych graftów. W przypadku tego problemu wykonujemy około 5 zabiegów trychologicznych z użyciem specjalistycznych preparatów marki ORISING, które są wytwarzane na bazie naturalnych ziół. Wykonując zabieg przeszczepu na oczyszczonej skórze głowy (wolnej od łupieżu) zapewniamy graftom jak najlepsze podłoże, tym samym przyjęcie. Bardzo często przed samym rozpoczęciem zabiegu wykonujemy pacjentowi peeling skóry głowy w celu oczyszczenia zrogowaciałego naskórka.

W drugim przypadku, celem zabiegu jest wzmocnienie włosów, które ulegają miniaturyzacji. Co to oznacza, że włosy ulegają miniaturyzacji? Oznacza to, że pod wpływem działania aktywnej formy testosteronu, włosy ulegają ścieńczeniu czyli stają się cieńsze, delikatniejsze i jaśniejsze. Na głowie widać mocne przerzedzenia. Jednakże nie są to przerzedzenia tak mocne, aby wykonać zabieg przeszczepu włosów. W takim przypadku zaleca się pacjentowi wykonać zabieg trychologiczny. Celem takich zabiegów jest wzmocnienie włosa, pogrubienie jego struktury. Dzięki takim zabiegom włosy się pogrubiają i wzmacniają po czym następuje efekt zagęszczenia włosów. Zabiegi takie mają również na celu opóźnienie procesu wypadania włosów. Zabiegi, które są zalecane w takim przypadku to:

  • trychologiczne zabiegi stymulacyjne przy użyciu specjalistycznej aparatury i preparatów
  • zabiegi mezoterapii igłowej z użyciem terapii peptydowej DR CYJ
  • zabiegi mezoterapii igłowej z użyciem podania osocza bogatopłytkowego.

Dodatkowo zaleca się pacjentom stosować terapię domową. Terapia domowa składa się z zażywania leków hormonalnych oraz stosowania preparatów zewnętrznych.

Trzeci przypadek celowości stosowania zabiegów trychologicznych występuje, gdy pacjent jest zakwalifikowany do zabiegu przeszczepu. Zmiany skórne i problemy typu łojotok czy łupież nie mogą postępować. Wzmocnienie włosów zabiegami trychologicznymi przed i po transplantacji jest normalnym zjawiskiem. W ten sposób przygotowujemy włosy do samego zabiegu oraz do kuracji po przeszczepie. W zakresie takich zabiegów wykonuje się wszystkie zabiegi trychologiczne z oferty zabiegowej kliniki oraz stosuje się także preparaty domowe.


Jakie zabiegi stosujemy po wykonaniu zabiegu przeszczepu włosów?

W tym przypadku musimy bardzo ostrożnie stosować zabiegi i preparaty domowe. Przez 6 tygodni po zabiegu przeszczepu pacjent musi stosować się tylko do zaleceń otrzymanych przez lekarza. Nie zastosowanie się do zaleceń lekarza może spowodować uszkodzenie zaimplantowanych graftów. Po upływie sześciu tygodni od zabiegu rozpoczynamy stosowanie preparatu zewnętrznego LOXON 5%. Preparat ten zwiększa krążenie krwi, a to stymuluje przyjęcie graftów. Inne zabiegi trychologiczne z zakresu medycyny włosa zaleca się wykonywać indywidualnie, szczególnie po zabiegach przeszczepu włosów. Rodzaj zabiegu jest uzależniony od tego czy pacjent ma problem ze skórą głowy (nadmierne przetłuszczanie, łupież) czy chce zastymulować wzrost zaimplantowanych włosów. Jeżeli pacjent ma problem ze skórą głowy to można wykonać zabiegi trychologiczne ukierunkowane dokładnie na taki problem. Natomiast wszelkie zabiegi stymulujące zaleca się wykonywać po upływie 3-4 miesięcy od zabiegu. Po takim czasie zaimplantowane włosy rozpoczynają proces wzrostu.  Dzięki specjalistycznej wiedzy personelu medycznego w klinice MD Medmix w osobie trychologa i lekarza zarówno zabiegi jak i preparaty domowe dobierane są indywidualnie. Więcej informacji o koniecznych zabiegach przed  i po przeszczepie włosów możesz dowiedzieć się bezpośrednio od specjalisty z naszej kliniki. Sprawdź także: