OD CZEGO ZALEŻY WYCENA PRZESZCZEPU WŁOSÓW?


OD CZEGO ZALEŻY WYCENA PRZESZCZEPU WŁOSÓW?

Wielu z Was zastanawia się od czego jest zależna cena przeszczepu włosów. Jak wiadomo zabiegi przeszczepów włosów mogą być wykonywane w okolice głowy, brody, brwi, a nawet rzęs. Ponadto, wykonuje się zabiegi przeszczepu włosów w okolice blizny. Jak oszacować cenę zabiegu przed kontaktem z kliniką?

W klinice MD MEDMIX obowiązuje podstawowy cennik, w którym cena zabiegu jest uzależniona od ilości graftów przeszczepionych w zabiegu. Należy podkreślić, że cena jest uzależniona od ilości przeszczepionych graftów, a nie zaplanowanych oszacowaniach.

Specyfika graftu

Czym jest graft? Graft to jednostka włosów pobrana podczas zabiegu przeszczepu włosów. Graft też często jest nazywany unitem włosa. Graft/unit włosa może składać się z jednego, dwóch, trzech, a nawet czterech mieszków włosowych. Pobrany graft pozostawia się w całości. Oznacza to, że nie rozdziela się jak i nie rozcina poszczególnych jednostek włosowych. Dzięki temu w jednego grafta może wyrosnąć 1,2,3,4 mieszki włosowe. Tak pobierane podczas zabiegu grafty są liczone i przeglądane na bieżąco

 

Implantacja graftów w praktyce

Można zapytać jak się pobiera i jak implantuje takie grafty skoro każdy ma różną ilość mieszków włosowych i tym samym różną grubość. Otóż, przyrządy do pobierania oraz implantacji maja różne rozmiary. W przypadku poboru mieszków używamy urządzenia mechanicznego, który ma rękojeść z wymiennymi kocówkami czyli tak zwane punche. Punch czyli igła do nawiercania mieszka włosowego ma w środku otwór i otwory, które występują o różnej średnicy 1,2-0,8 mm. Na początku każdego zabiegu przeszczepu włosów lekarz sprawdza i próbuje różnych możliwości pobierania mieszków. Podobnie jest przy implantacji.

punche do pobierania włosów

Do implantacji graftów lekarz używa implantatorów, które posiadają igłę za pomocą, której mieszek włosowy jest „wprowadzany” do głowy. I w tym przypadku to igły są różnej szerokości, różnych rozmiarów.

Powracając do wyceny przeszczepu włosów to właśnie cały koszt zabiegu jest uzależniony od ilości graftów . Od razu nasuwa się pytanie jaka ilość graftów będzie potrzebna w celu uzyskania zadowalającego efektu. Średnia gęstość implantacji wynosi 50-60 graftów/cm kwadratowy. Jednakże gęstość jest uzależniona od kilku czynników. Między innymi od grubości włosa, od gęstości okolicy dawczej oraz od tego czy jest to pierwszy zabieg przeszczepu. Można zmierzyć okolice miejsca przeznaczonego do przeszczepu, i wykonać wstępne obliczenia i oszacować odpowiednią ilość niezbędnych mieszków włosowych. Warto jednak zaznaczyć, że może to być bardzo wstępna i ogólna wycena, która tylko przybliży nam w pewnym stopniu koszty zabiegu. Najlepszą metodą sprawdzenia potrzebnych ilości graftów koniecznych do przeszczepu oraz wyceny zabiegu jest przesłanie do kliniki zdjęcia z opisem lub przesłanie kwestionariusza, który znajduje się na stornie internetowej.

Oprócz standardowego zabiegu przeszczepu włosów w okolice głowy wykonujemy zabiegi:

    •  przeszczepu brwi
    • przeszczepu włosów w blizny powstałe po oparzeniu, wypadkach,

W ww. przypadkach nie wycenia się przeszczepów od ilości koniecznych graftów, ale od całości zabiegu. W przypadku przeszczepu włosów w celu pokrycia blizn bardzo często wykonuje się zabiegi przygotowujące skórę. Bowiem skóra powstała na wskutek blizny jest strukturalnie inna, zmieniona. Przygotowując skórę do zabiegu należy wykonać przeszczep tkanki tłuszczowej. Można także zadbać o podanie osocza bogatopłytkowego. To działania, które są wykonywane w celu przygotowania podłoża do przeszczepu włosów. Wycena zabiegu przeszczepu włosów jest zawsze sprawą indywidualną, dlatego też w każdym przypadku wymagana jest osobista konsultacja lekarska.

W związku z powyższym zapraszamy do indywidualnej wyceny zakresu zabiegu.