Terapia na porost włosów – PREPARAT HAIR GROWTH + inCLINIC


Terapia na porost włosów – PREPARAT HAIR GROWTH + inCLINIC

Terapia proteoglikanami to obecnie najnowsza technologia w procesie wzrostu włosa. Udowodniono klinicznie, że niektóre proteoglikany są odpowiedzialne za kontrolę procesu wzrostu włosa. Marilex jest kompleksem proteoglikanów pochodzenia organicznego, które to swoją budową i właściwościami są niemal identyczne z ludzkimi proteoglikanami odpowiedzialnymi za kontrole procesu wzrostu włosa. Kompleks Marilex wpływa bezpośrednio na czynniki wzrostowe włosa oraz kolagen zapewniając zachowanie prawidłowej równowagi w mieszku włosowym. Proteoglikany Merilex odpowiedzialne są za prawidłowy cykl wzrostu włosa.

Prawidłowy cykl wzrostu włosów

Faza 1 – Anagen (faza wzrostu). To faza, w której 85-90% włosów jest w stanie aktywnego wzrostu. Średni czas trwania tej fazy może trwać około 5 lat. Jednakże ten czas zależy od indywidualnych predyspozycji, u niektórych osób może być dłuższy.
Faza 2– Katagen (faza przejściowa). To faza, w której naczynka odżywiające włos. Brodawka włosa odłącza się od mieszków włosowych, które są w fazie wzrostu. Szacuje się, że 1% włosów znajduje się w tej fazie. Faza kategu trwa od 1 do 2 tygodni.
Faza 3- Telogen (faza wypadania). To faza, która trwa około 3-4 miesiące. Po tym czasie włos wypada. Z kolei włos w anagenie osiągnął już pełnię swojego wzrostu i staje się nieaktywny. Na dalszym etapie w tym samym mieszku włosowym może pojawić się kolejny włos.

Zaburzenia cyklu wzrostowego włos

W trakcie postępowania procesu chorobowego następują zaburzenia cyklu wzrostowego włosa. Konsekwencją tego zaburzenia może być:

  • faza Anagenu ulega znacznemu skróceniu
  • więcej włosów wchodzi w stan Telogenu w szybszym czasie, tym samym więcej włosów wypada, a nowe włosy są słabsze i wolniej odrastają
  • po zwiększeniu się fazy Telogenu, mniej mieszków włosowych jest ponownie indukowanych do fazy wzrostu, co powoduje brak odrastania nowych włosów. Efekt ten zwany jest jako powstawanie „uśpionych mieszków włosowych”

Preparat HAIR GROWTH + INCLINIC BY NOURKRIN działa zarówno na aktywne jak i na uśpione mieszki włosowe. Uśpione mieszki włosowe są stymulowane do wywołania fazy Anagenu. Im więcej włosów wchodzi ponownie w fazę Anagenu, tym więcej zostaje przywrócone do normalnego poziomu na etapie Telogenu. Jednocześnie ilość wypadających włosów ulega zmniejszeniu. Faza wzrostu wydłuża się również w przypadku aktywnych mieszków włosowych co powoduje ciągłe i szybkie odrastanie nowych włosów.

Skuteczny preparat dla terapii na porost włosów

Versican zawarty w kompleksie Marilex jest unikalnym promotorem w rozwoju mieszka włosowego i indukcji cyklu wzrostu włosa. Natomiast Marilex jest głównym składnikiem aktywnym w preparacie Hair Growth +inCLINIC Nourkrin. Jest to całkowicie naturalny składnik mający na celu:

    • stymulowanie cebulki włosów do wzrostu
    • wydłużanie fazy aktywnego wzrostu

Wiele badań klinicznych wykazuje, że preparat jest skutecznym produktem przeciw wypadaniu włosów. Uczestnicy badań obserwują znaczną poprawę jakości życia dzięki stosowaniu preparatu Nourkrin z kompleksem Marilex. Jest to doskonały środek do stosowania do kuracji we wszystkich typach łysienia zarówno jako środek zapobiegawczy oraz podtrzymujący efekty (terapii, leczenia, przeszczepu włosów).

Preparat Hair Growth jest produkowany przez www.pharmamedico.com i nie jest dostępny w sprzedaży internetowej. Terapia na porost włosów przy zastosowaniu tego środka jest możliwa za pomocą kliniki MD MEDMIX, gdzie bezpośrednio możemy zakupić preparat.