Decydujesz się na przeszczep brwi? Dowiedz się więcej o zabiegu


Decydujesz się na przeszczep brwi? Dowiedz się więcej o zabiegu

Czy w dobie wielu technik makijażu permanentnego zabieg przeszczepu brwi cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów? Oczywiście, że tak. Bowiem nic nie zastąpi własnego żywego włosa.

W jakim przypadku wykonujemy zabiegi przeszczepu włosów w okolice brwi?

Zabieg przeszczepu włosów na brwiach wykonuje się w przypadkach estetycznych oraz w przypadku blizn po urazach. Bardzo często całkowity brak brwi występuje u kobiet, które z powodu zbyt częstego usuwania brwi pęsetą pozbawiły się swojego owłosienia. Ubytki w owłosieniu na brwiach pojawiają się zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Możemy zaobserwować również przypadki związane z chorobami tarczycy. Gdy w wywiadzie lekarskim pacjent zgłasza, że problem przerzedzenia brwi występuje od pewnego czasu to wówczas należy zdiagnozować organizm pod względem wystąpienia choroby.

Skąd pobiera się włosy do przeszczepu brwi?

Miejscem dawczym, tak samo jak w przypadku przeszczepu włosów na głowie jest potylica. Jednakże do implantacji wykorzystuje się grafty z pojedynczym mieszkiem włosowym. Tak, aby uzyskać jak największa gęstość do implantacji. Procedura zabiegu jest taka sama jak przy przeszczepie włosów na głowie. Zabieg jest jednak zdecydowanie krótszy. Bowiem do przeszczepu brwi potrzeba maksymalnie po 200-300 graftów na jedną brew. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Przed zabiegiem lekarz ustala z pacjentem kształt brwi i rysuje ten obszar na łuku brwiowym. Proces gojenia po zabiegu trwa 14 dni, ale ze względu na wrażliwe miejsce skórne po zabiegu występuje opuchlizna w okolicy oczu i czoła. Dlatego też w pierwszych dniach nie widać naturalnego kształtu brwi. Gęstość przeszczepionych brwi jest czasami mniejsza niż w przypadku naturalnych włosów. Wynika to z tego, że przeszczepiany włos jest “grubszy“. Inną niedogodnością może być fakt, że przeszczepione włosy rosną w taki sam sposób jak na głowie, ponieważ posiadają te same właściwości. Dużym walorem zabiegu przeszczepu brwi jest naturalność włosów. Oznacza to, że raz przeszczepiony włos nie będzie wypadać. W klinice Medmix przeprowadzamy specjalistyczne zabiegi przeszczepu brwi. Skontaktuj się ze specjalistą i przedstaw swój problem.

Dodatkowe informacje o zabiegu znajdziesz na https://medmix.pl/przeszczep-wlosow/przeszczep-brwi/