Leczenie włosów za pomocą terapii


Leczenie włosów za pomocą terapii

Wielu młodych mężczyzn zauważa pierwsze odznaki łysienia i od razu zastanawia się jak temu zapobiec, jakie preparaty stosować, jakie zabiegi. Niektórzy niepokojąc się zgłaszają się do kliniki z zapytaniem o możliwość wykonania zabiegu przeszczepu włosów. Większość mężczyzn jednak rozpoczyna próbę “leczenia” łysienia od zakupu preparatów wewnętrznych na włosy, stosowania suplementów diety, czy odżywek. Wybór tych produktów na rynku jest bardzo duży i każdy producent oferuje znakomite efekty.

Preparaty do leczenia włosów

Wielokrotnie osoby zmagające się z wypadaniem włosów kupują nieznane preparaty przez internet lub sprowadzają z zagranicy. W wielu przypadkach po zastosowaniu tych preparatów nie następuje poprawa w owłosieniu, nie wyrastają nowe włosy. Jednym słowem nie ma obiecanych efektów jak w reklamach. Dlaczego tak jest? Bowiem łysienie androgenowe typu męskiego polega na miniaturyzacji włosów. W związku z tym włosy nie wypadają, a jakby zanikają bezpowrotnie. Żaden preparat nie może ich pobudzić. Działanie preparatów czy zabiegów stosowanych przy łysieniu androgenowym polega na wzmocnieniu włosów i opóźnieniu procesu łysienia. Włosy po wzmocnieniu stają się grubsze, lepszej jakości i dlatego też wydaję się nam, że daje to konkretne efekty. Natomiast żaden nie zahamuje całkowicie łysienia. Drugą ważna rzeczą jest to, aby stosować sprawdzone preparaty o udokumentowanym działaniu. Preparatów na rynku jest bardzo dużo, ale główną zasadą ich działania powinno być hamowanie wydzielania aktywnej formy testosteronu oraz wzmocnienie krążenia krwi w naczyniach włosowatych. Terapia powinna się składać z preparatów zewnętrznych oraz terapii farmakologicznej doustnej. Na rynku jest właściwie dostępny jeden lek na ten problem. Lek występuje pod różnymi nazwami, jednakże głównym składnikiem aktywnym jest FINESTERYD. Zalecane jest również zastosowanie terapii zabiegowej w profesjonalnej klinice leczenia włosów, co najmniej raz w roku. Terapia zabiegowa może odbywać się w serii 10 zabiegów trychologicznych lub zabiegów medycznych. Ze względu na to, że zabiegi medyczne są mocniejsze zaleca się ich wykonywanie 1, 2 razy do roku.

Zabiegi i produkty zalecane przy terapii domowej i gabinetowej

1. Terapię domową składającą się z produktów dobieranych odpowiednio do rodzaju skóry. Przykładowo może to być szampon, odżywki do spłukiwania oraz aktywne składniki, które pozostawiamy na skórze głowy bez zmywania.

2. Terapię gabinetową trychologiczną – zabieg trychologiczny składa się z: wykonania oczyszczenia skóry głowy, nałożenia składników aktywnych oraz wykonania mezoterapii mikroigłowej. Wówczas następuje “otwarcie” powłoki naskórka, a składniki aktywne lepiej wtłaczają się do skóry głowy za pomocą infuzji tlenowej, czyli aktywnego tlenu, terapii radiofrekwencji i ultradźwięków. Wpływa to na wzmożenie przepływu krwi i terapii lampami LED. Czerwone światło LED działa stymulująco.

3. Terapię gabinetową medyczną:
a) mezoterapii preparatem DR CYJ – jest to peptydowa terapia na wzmocnienie i porost włosów. Przyspiesza to proces wzrostu włosów dzięki wzmocnieniu krążenia krwi i rewitalizacji mieszków włosowych,
b) mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – osocze bogotapłytkowe pozyskiwane jest z krwi własnej pacjenta. Po odwirowaniu uzyskuje się osocze, które zawiera koncentrację płytek krwi. W płytkach krwi są zawarte czynniki wzrostu nowych włosowatych naczyń krwionośnych oraz nowych tkanek. W klinice MD MEDMIX stosujemy osocze w systemie ANGEL (https://medmix.pl/przeszczep-wlosow/terapia-osoczem-bogatoplytkowym/). Jest to bardzo mocny zabieg, gdzie koncentracja płytek jest 14-krotnie większa od bazowej.

Zarówno terapie domową jak i gabinetową dobiera lekarz i trycholog na podstawie indywidualnej diagnozy każdego pacjenta. Nie istnieje jeden zabieg czy preparat odpowiedni dla każdego. Dlatego też nie należy się sugerować, że zabieg czy dany preparat, który pomógł jednej osobie będzie równie skuteczny w naszym przypadku. Każdy organizm jest inny. Zapraszamy na indywidualne konsultacje osobiste.