Zagęszczanie włosów u kobiet – przeszczep włosów czy zabiegi medyczne?


Zagęszczanie włosów u kobiet – przeszczep włosów czy zabiegi medyczne?

Przerzedzające się cienkie włosy są problemem występującym u wielu kobiet. Niektóre kobiety mają cienkie i rzadkie włosy od zawsze, po prostu taka jest ich natura. U innych problem przerzedzenia pojawił się po odstępie czasu w wyniku różnych zmian zachodzących w organizmie. W każdym przypadku proces leczenia problemu rzadkich lub przerzedzających się włosów rozpoczyna się od diagnostyki i od wywiadu. Cienkie włosy pojawiają się głównie w sytuacjach kiedy występują:

1. Predyspozycje genetyczne (taką cechę pacjenci posiadają od urodzenia)
2. Przerzedzenia spowodowane chorobami, wiekiem.

Co można zrobić, aby zlikwidować te problemy?


Jeżeli przyczyną przerzedzenia włosów jest natura, genetyka czyli z takimi włosami się urodziliśmy to niestety ich nie zagęścimy. Zabiegami z zakresu trychologii lub medycyny włosa można wzmocnić włosy. Wówczas staną się one mocniejsze, zdrowsze, dzięki temu pojawi się ich więcej. Natomiast w przypadku włosów, które się przerzedziły w pewnym okresie życia należy zdiagnozować problem, a następnie ustalić program leczenia.

Czy w przypadku genetycznie rzadkich włosów można wykonać zabieg przeszczepu włosów?


W dużym stopniu zależy to od stopnia przerzedzenia włosów i obszaru, na którym występują. Przy rzadkich włosach najczęściej wykonuje się przeszczepy włosów w okolicy zakoli. Obszar góry głowy jest w wielu przypadkach zbyt zagęszczony, aby wykonać przeszczep. Bowiem wykonując zabieg przeszczepu przy gęstych włosach można podczas implantacji uszkodzić obecne włosy i spowodować ich wypadnięcie. Taki zabieg nie wyleczy problemu, wręcz przeciwnie może zaszkodzić pacjentce. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku zabiegów przeznaczonych dla osób, u których stwierdzono choroby wpływające na faktyczny stan struktury włosów i ich zagęszczenia. Zabiegi są możliwe do wykonania, ale dopiero po dokonaniu odpowiedniej diagnostyki, która ma na celu ustalenie przyczyny przerzedzenia się włosów. Jeżeli taka diagnostyka jest wykonana, wtedy lekarz ocenia przyczynę i kwalifikuje lub dyskwalifikuje pacjenta do zabiegu. Jeżeli pacjent jest leczony u innego specjalisty np. endokrynologa, ginekolog, czy dermatologa. To wtedy musi uzyskać niezbędne zaświadczenie o braku przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Inne zabiegi dla podbudowania gęstości włosów w przypadku, gdy nie otrzymamy kwalifikacji do przeszczepu 

– zabiegi trychologiczne przy użyciu profesjonalnych preparatów
– zabiegi osoczem bogatopłytkowym
– zabiegi mezoterapii preparatem Dr Cyj
– terapia domowa preparatami dobranymi w klinice

Wyżej wymienione zabiegi mają na celu wzmocnienie włosów, poprawienie ich wzrostu oraz zmniejszenie ilości wypadania. Należy jednak pamiętać, że nie istnieje jedna reguła co do sposobu leczenia problemów związanych z przerzedzaniem się włosów. Każda pacjentka jest inna i każdy przypadek jest inny. Lekarz indywidualnie diagnozuje problem i zaleca program leczenia. Przeczep włosów nie jest jedyną formą pomocy, dlatego warto jest się skonsultować, aby móc ustalić na początku program leczenia. Dowiedz się więcej o proponowanych zabiegach na https://medmix.pl/.