Stres i wypadanie włosów


Stres i wypadanie włosów

Obecnie przechodzimy bardzo trudny okres z życiu. Epidemia koronawirusa dotknęła całą społeczność tym samym spowodowała wiele stresów związanych z życiem osobistym i zawodowym. Przed wystąpieniem epidemii wiele osób również doświadczało stresów spowodowanych innymi sytuacjami, czy to z życia prywatnego, czy zawodowego. W chwili obecnej te czynniki się nasiliły. W związku z powyższym cały organizm mógł zacząć źle funkcjonować.

Czy epidemia wywołująca stres może mieć wpływ na kondycję naszych włosów?

Każdy został postawiony w sytuacji – konieczności separacji, przebywania w domu cały dzień, a niektóre osoby mają również problemy z dziećmi, które nie uczęszczają do szkoły. Skupmy się na działaniu stresu na nasze włosy. Bowiem każdy włos jest unerwiony tzn. jest “opleciony” wiązką naczyń nerwowych. Jeżeli odczuwamy silny stres, wtedy wiązki nerwowe się mocno kurczą powodując wypadanie włosów. Dzieje się to dlatego, że włosy zbyt szybko przechodzą w fazę wypadania. W związku z powyższym możemy zauważyć większą ilość wypadających włosów podczas mycia, czesania, czy w całodziennym funkcjonowaniu. Bardzo często odczuwamy również bóle skóry głowy. Te bóle są odczuwalne podczas dotykania głowy jak i czesania. Również można zauważyć, że włosy mogły zostać pozbawione połysku oraz stały się bardziej łamliwe.

Pielęgnacja wypadających włosów

Co można w takiej sytuacji zrobić? Przede wszystkim należy się zrelaksować, uspokoić ciało i umysł. Jest to sytuacja, na którą nie mamy wpływu. Zaprzestanie codziennej pielęgnacji włosów nie jest dobrym wyjściem. Powinniśmy nawet zwiększyć częstotliwość ich czesania, ponieważ jest to masaż, który uspokaja skórę głowy. Tego typu pielęgnacja dotlenia mieszki włosowe i dostarcza składniki odżywcze, które są niezbędne. Do czesania najlepiej używać szczotki posiadającej wypustki plastikowe połączone z naturalnym włosiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy w stanie prawidłowo pielęgnować łodygę włosa.

Jeżeli chodzi o mycie włosów to jest to jak najbardziej wskazane, nawet codziennie. Po pierwsze ze względów higienicznych, ponieważ na włosach gromadzi się bardzo dużo bakterii. Po drugie mycie włosów rzadziej niż jest to wskazane może skutkować wywołaniem łojotoku lub ciemieniuchy. Poza codzienna pielęgnacją należy dbać o prawidłowe odżywianie. Czyli jeść dużo warzyw i owoców, a stres “zajadać” orzechami. Jeść przede wszystkim ciemne pieczywo, nieprzetworzone płatki owsiane oraz otręby. Te produkty zawierają dużo witamin z grupy B. Poza tym należy jeść dużo białka roślinnego, które jest zawarte w roślinach strączkowych i oczywiście nie rezygnować z białka zwierzęcego (sery białe, jogurty, jaja). Ponadto, należy zadbać również o zdrowie naszego ciała, tzn. nie nadużywać alkoholu, wysypiać się i wykonywać ćwiczenia fizyczne w domu.

W przypadku pytań, problemów pozostajemy do dyspozycji pod numerem telefonu 603-777-679. Klinika Medmix zachęca również do zamawiania specjalistycznych szamponów oraz preparatów na wypadanie włosów, które wysyłamy przez INPOST.

+ There are no comments

Add yours