Jakie efekty można uzyskać po zabiegu przeszczepu brody?


Jakie efekty można uzyskać po zabiegu przeszczepu brody?

Pełny, gęsty zarost stał się w ostatnim czasie bardzo modny. Broda stanowi aktualnie trend wśród mężczyzn. Niestety nie wszyscy panowie mogą zapuszczać zarost zgodnie ze swoimi wyobrażeniami. W wielu przypadkach, zarost rośnie nierównomiernie, a na niektórych obszarach może się w ogóle nie pojawiać. Właśnie dlatego też dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi przeszczepu brody. Bardzo wielu mężczyzn dowiaduje się jak przebiega zabieg, jakie są warunki kwalifikacji do zabiegu oraz możliwości jego wykonania. Otóż jest kilka zakresów dotyczących  zabiegu przeszczepu brody:

1. Całkowite pokrycie obszaru brody i policzków, czyli odtworzenie całego zarostu
2. Zagęszczenie występującego zarostu
3. Uzupełnianie ubytków w zaroście, połączenie obszaru wąsów i bródki

Wykonuje się również zabiegi lecznicze polegające na pokryciu włosami blizn na brodzie powstałych po wypadkach i oparzeniach. Nie we wszystkich przypadkach zabieg przeszczepu włosów na brodzie jest łatwy i możliwy do wykonania, dlatego tak istotne są konsultacje ze specjalistą, który będzie w stanie określić, czy dany przypadek może zostać zaakceptowany.

Proces związany z zabiegiem przeszczepu brody

Najtrudniejszy jest do wykonania zabieg, gdy pacjent w ogóle nie posiada zarostu na brodzie. W  pierwszej kolejności należy ustalić przyczynę braku zarostu, bowiem mogą być to zaburzenia w prawidłowej gospodarce hormonalnej. Jeżeli tak jest, zostanie ustalona terapia, od której rozpoczyna się leczenie. Po zastosowaniu terapii hormonalnej ocenia się jej efekt. Jeżeli zarost się pojawił, wtedy ocenia się jego rozległość i gęstość. Wówczas następuje kolejna kwalifikacja do zabiegu polegająca na kwalifikacji pacjenta. Oceniana jest ilość potrzebnych graftów do przeszczepu brody. Pozostałe przypadki zabiegu przeszczepu są możliwe do  przeprowadzenia bez konieczności wykonywania badań hormonalnych. Jednakże w każdym przypadku ilość graftów do przeszczepu nie może być zbyt duża. Zalecana ilość graftów w jednym zabiegu wynosi ok 1500. Jeżeli zabieg wymaga większej ilości graftów to przeprowadza się go w dwóch sesjach zabiegowych. Odstęp między sesjami wynosi jeden rok. Więcej informacji na temat zabiegu przeszczepu brody wraz z opisem przypadków znajdziecie na https://medmix.pl/przeszczep-brody/.