Jak powstrzymać wypadanie włosów przy chorobach tarczycy?


Choroby tarczycy to jest nadczynność, niedoczynność oraz zapalenie w postaci Hashimoto powodują wiele skutków ubocznych między innymi wypadanie włosów.

Wypadanie włosów przy chorobach tarczycy objawia się przez:

1. Nadmierne wypadanie włosów z całej głowy
2. Przerzedzenia występujące na górnej części głowy, zakolach oraz bokach głowy

Częstym objawem występującym przy problemach związanych z włosami w czasie trwania chorób tarczycy jest zmiana w strukturze łodygi włosa. Wówczas włosy stają się szorstkie na końcach jak i łamiące. Zaczynają się puszyć, a przy skórze głowy mogą się przetłuszczać.

Jak zatem należy leczyć problemy z włosami w przypadku chorób tarczycy?

Jeżeli badania wykazały chorobę tarczycy to w pierwszej kolejności zalecane jest pełne rozpoczęcie leczenia tejże choroby. Tarczyca ma także wpływ na wypadanie włosów lub ich widoczne przerzedzenie. Po wprowadzeniu leczenia endokrynologicznego i ustabilizowaniu poziomu hormonów można rozpocząć wykonywanie zabiegów hamujących wypadanie włosów. W pierwszym etapie zaleca się wykonywanie zabiegów trychologicznych. Od momentu ustabilizowania poziomów hormonów tarczycy można bezpiecznie wykonywać zabiegi z zakresu np. mezoterapii skóry głowy. Takie zalecenia wynikają z tego powodu, że podczas wszelkich nakłuć stymulujemy chorobę, a podanie składnika leczniczego przy nieunormowanych wynikach nie zadziała prawidłowo, ponieważ choroba będzie go stopniowo „wyniszczać”. W zabiegach trychologicznych składniki aktywne podawane są na skórę głowy. W celu lepszego wprowadzenia składników aktywnych do organizmu wykorzystujemy infuzję tlenową, radio-frekwencję oraz ultradźwięki. Przy zabiegach trychologicznych stosujemy również terapię lampą LED ze światłem czerwonym. Innymi zabiegami są zabiegi z zakresu medycyny włosa takie jak:

– mezoterapia składnikami aktywnymi ( minerały, aminokwasy, peptydy)
– mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Do wymienionego wyżej leczenia należy dołączyć również odpowiednią dietę, która wspomoże leczenie choroby tarczycy oraz jej skutków ubocznych to jest problemów z włosami jak i nadwagą.
W przypadku leczenia nadmiernego wypadania włosów bardzo ważne jest działanie zintegrowane. W przypadku występowania różnych chorób zalecany jest kontakt ze specjalistą, który potrafi określić nie tylko przyczyny wypadania włosów, ale przede wszystkim może wprowadzić pełną terapię i leczenie włosów. To wyzwanie dla trychologa, który pomoże Ci w pozbyciu się problemu nadmiernego wypadania włosów. Dowiedz się więcej za pośrednictwem kliniki MD Medmix.